Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Sinema Akademisi tanıtıldı

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın vizyon projelerinden biri olan Sinema Akademisi’nin tanıtımı önceki gün Tarih Koridoru’nda yapıldı

14 Eylül 2018 Saat: 14:23
Sinema Akademisi tanıtıldı
Sinema Akademisi tanıtıldı

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın vizyon projelerinden olan Sinema Akademisi’nin tanıtımı yapıldı. Başkan Doğan tarafından yapılan proje tanıtımında Yönetmen Ayhan Özen, Görüntü Yönetmeni Ömer Yılmaz ve Oyuncu Derya Yasir Yenal da hazır bulundu.

‘İZMİT SİNEMACILARIN GÖZDESİ’

Tanıtım programında Sinema Akademisi Projesi hakkında bilgi veren Başkan Doğan, “Şehrimizin İstanbul’a yakınlığı ve açık hava platosu olması yapımcıların ilgisini çekiyor. Halen birçok film şehrimizde çekilmekte bu da İzmit’in tanıtımına önemli katkı sağlamaktadır. İzmit Belediyesi olarak yaptığımız çalışmalarla hem şehrimizde yaşayanların yaşam kalitesini arttırmakta hem de böylelikle ülkemize ve insanlığa önemli katkılar sağlamaktayız. İzmit’te sanat var sloganıyla şehrimizin dört bir köşesindeki sanatsal faaliyetlerle İzmit’in sanatla iç içe olmasını sağlıyoruz. Özellikle son dönemlerde sinemaya ağırlık verdik. Sinema Akademisi Projemiz şehrimize ve ülkemize büyük bir vizyon katacak. Proje ile sinemaya, sanata yeni değerler kazandırılacak. Sinema ve sinema yönetmenliğine ilgi duyan gençleri sinema akademimize bekliyoruz. Vizyon projelerimizden birini daha hayata geçirmenin mutluluğu içindeyiz. Ne söz verdiysek hepsini yerine getirdik” dedi.

‘SİNEMA ÖNEMLİ BİR SİLAH’

Yönetmen Ayhan Özen ise, “Sinema yaşadığımız dünyanın en büyük silahı. Bugün bu silah Amerika’nın Hollywood’un elinde. Sinema ile dünyaya istedikleri mesajı veriyorlar. Ülkelere önce filmleriyle daha sonra askerleriyle giriyorlar. Türkiye olarak bizler de son yıllarda bu alanda önemli gelişme içindeyiz. Sinemayla, filmlerle birçok ülkede bu silahı iyi kullanmaya başladık. Belediye Başkanımıza böylesine güzel ve anlamlı proje için teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

BAŞVURULAR 17-28 EYLÜL’DE

Sinema Akademisi’nde 1 ay boyunca gençlere film ve dizilerin başlangıç aşamaları, süreçleri ve son eser olarak ortaya çıkışları enine boyuna ele alınıp seminerlerde gösterilecek. Bir filmin daha ilk aşamasındaki “hayal” halinden, beyaz perde veya ekrandaki son haline kadar bütün aşamaları ve o aşamaların tecrübeli ve tanınmış oyuncu ve yönetmenlerince gençlere aktarılacağı projenin başvuruları 17-28 Eylül tarihleri arasında yapılacak. 6 Ekim’de başlayacak sinema akademisinin teorik ve pratik eğitimleri Tarih Koridoru’nda gerçekleştirilecek. 15-30 yaş arası sinemaya ve oyunculuğa ilgi duyan gençlerin hedef kitle olarak seçildiği projede ilk etapta Oyuncu Derya Yasir Yenal, Görüntü Yönetmeni Ömer Yılmaz ve Yönetmen Ayhan Özen eğitimler verecek. Proje kapsamında ilerleyen dönemlerde başka ünlü oyuncu ve yönetmenler de yer alacak.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑