Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

‘Gölcük’ün sorunlarını çok iyi biliyoruz’

İYİ Parti Teşkilatlardan Sorumlu İlçe Başkan Yardımcısı Çetin Kocatürk, ülke gündemi ile ilgili açıklamasında yaptığı değerlendirmede, “Gölcük’ümüzün yerelde sorunlarını birebir çok iyi biliyoruz. Çözüm önerilerimiz ve projelerimiz hazır” dedi

14 Eylül 2018 Saat: 16:18
‘Gölcük’ün sorunlarını çok iyi biliyoruz’
‘Gölcük’ün sorunlarını çok iyi biliyoruz’

İYİ Parti Teşkilatlardan Sorumlu İlçe Başkan Yardımcısı Çetin Kocatürk, dün ülke gündemi ile ilgili olarak düşüncelerini dile getirdi. Başkan Yardımcısı Kocatürk, yapmış olduğu değerlendirmede, “Türkiye’nin stratejik varlıklarını geliştirmek, değerlerini arttırmak ve ülkemizin öncelikli yatırımları için kaynak sağlamak için kurulan Türkiye Varlık Fonu, ülkemizin ekonomik istikrarının arttırılması ve kalkınmasına katkı sağlamak, kamuya ait olan varlıkları daha etkin ve verimli bir şekilde yönetmek, mevcut kamu varlığına değer katarak gelecek nesiller için daha güçlü bir Türkiye hazırlamak amacıyla faaliyet göstermektedir. Varlık Fonu’nun kuruluş amacı bu iken Varlık Fonu yeni yönetim kurulunda başkanlığın Cumhurbaşkanına, başkan vekilliğinin damada verilmesiyle adeta mülkün bir aileye kaydığı hissi ortaya çıkmıştır. Diğer yandan derinleşmekte olan krizi çözmek, hasarı azaltmak, süresini kısaltmak mümkündür” dedi.

‘HALKIMIZ DURUMUN VAHAMETİNİ YAVAŞ YAVAŞ ANLAMAKTADIR’

“Öncelikle ekonomi yönetimi, işin ehline bırakılmalıdır” diyen Başkan Yardımcısı Kocatürk, “Merkez Bankası tam bağımsız olarak hareket edebilmeli, verdiği kararlar etkisizleştirilmemelidir. Türkiye’nin bir hukuk devleti olduğunu, yargı bağımsızlığı konusunda hiçbir tereddüt bulunmadığını tüm dünyaya gösterecek adımlar atılmalıdır. Türkiye, döviz kurlarındaki büyük artışın tetiklemesiyle derin bir ekonomik krize sürüklenmekte. Bundan sırasıyla tüm kesimler nasibini almaya başladı. Firmalar iflas ediyor, her alanda fiyatlar yükseliyor, işsizlik artıyor. Zaten halkımız, iktidarın verdiği sözlere rağmen piyasaların hala düzelmemesi ve art arda gelen zamlarla durumun vahametini yavaş yavaş anlamaktadır. Açıklanan büyüme rakamlarına bakıldığında ekonomi büyükten tarım sektörümüzün yüzde 1,5 küçülmüş olması ise ülkemizi tarımda dışa bağımlı hale getiren bu hükümet için büyük bir utanç kaynağıdır. Felaket tellallığı yapmak istemiyoruz ancak milletimize doğrular anlatılmıyor” ifadelerini kullandı.

‘SORUN BELİRSİZ BİR VADEYE ÖTELENMİŞ OLDU’

Sözlerine devam eden Başkan Yardımcısı Kocatürk, “7 Eylül'de Tahran'da yapılan Erdoğan-Putin-Ruhani zirvesi, Türkiye’nin genelde Ortadoğu, özelde Suriye politikalarının iflasının belgelendiği bir toplantı olmuştur. Savunma Bakanı Sayın Hulusi Akar’ın yaptığı ‘İdlib’te ateşkes sürecinin mutlaka devam ettirilmesini istiyoruz. İdlib’e karadan ve havadan saldırılar durmalı, ateşkes sağlanmalı’ yönündeki açıklama ise İdlib konusunda Rusya ile artık farklı yönlere baktığımız ve farklı koridorlarda koştuğumuzun da ifadesi olmuştur. Tahran’da sadece sorun belirsiz bir vadeye ötelenmiş oldu. Bunun süresini Putin’in belirleyeceği görülüyor” dedi.

‘GENÇLERİMİZ, BAŞKA ÜLKELERE GÖÇ EDİYOR’

Başkan Yardımcısı Kocatürk, “Geçen yıla göre Türkiye'den göç eden vatandaşların oranında %42,5’lik bir artış olduğu açıklandı. Göç eden grupların içinde en yoğun olarak 25-29 yaş arası gençler var. Türkiye'nin geleceğine yön vermesini beklediğimiz nitelikli ve yetişmiş gençlerimiz, bırakın ülkesi için değer yaratmayı, kendi geleceklerini dahi şekillendiremeyecekleri kaygısıyla başka ülkelere göç ediyorlar. Demokrasinin her geçen gün zayıflaması, adaletin ve hukukun üstünlüğünün yok olma noktasına gelmesi, ekonomi yönetimindeki bilim dışı uygulamalar, dış politikada atılan yanlış adımlar, Suriye politikasının çukura dönmesi ve sonrasında yaşanan demografik değişimler, gençlerimizin limitlerini giderek azaltıyor ve çareyi başka ülkelere gitmekte buluyorlar” dedi.

‘GÖLCÜK DEĞİŞİME HAZIR’

Başkan Yardımcısı Kocatürk, “İYİ Parti olarak, uzun ve engebeli bir süreçten alnımızın akıyla çıktık. En önemli odağımız, artık yerel seçimlerdir. Genel başkan yardımcılarının başkanlığında milletvekillerimiz, Genel İdare Kurulu ve Kurucular Kurulu üyelerimizden oluşturulan komisyonlar, 17 Eylül’den itibaren illere dağılacak. Komisyon üyelerimiz, illerde yenilenen teşkilatları ziyaret edecek, bölgenin STK’ları ve yerel basınıyla temas kuracak, yerel seçimler öncesi, teşkilatlarımızla birlikte bölgenin ihtiyaç ve beklentilerini tespit edecek. Komisyon üyelerimiz ayrıca gittikleri illerde, ülkenin sürüklenmekte olduğu derin ekonomik krizi, nedenlerini ve çözüm önerilerini anlatacak. Yerelde yapılacak olan belediye seçimlerinde İYİ parti olarak çok güçlü ve iddialı olarak sahada olacağız. Gölcük’ümüzün yerelde sorunlarını birebir çok iyi biliyoruz. Çözüm önerilerimiz ve projelerimiz hazır. Gölcük değişime hazır” dedi. Erdem ŞENGÜL

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑