Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

‘Tarımın ülkemize katkısı arttırılmalı’

Gölcük Ziraat Odası Başkanı Bekir Çanakçı, çiftçilerin borçlarına erteleme getirilmesi, çiftçilerin desteklenmesi ve tarım istihdamı hakkında önemli bilgiler verdi.

16 Eylül 2018 Saat: 15:20
‘Tarımın ülkemize katkısı arttırılmalı’
‘Tarımın ülkemize katkısı arttırılmalı’

Başkan Çanakçı, “Tarım sektörünün ülkemize katkısı arttırılmalı” dedi
Gölcük Ziraat Odası Başkanı Bekir Çanakçı, çiftçilerin mevcut borçlarına erteleme getirilmesi, çiftçilerin desteklenmesi ve tarım istihdamı ile ilgili olarak bazı açıklamalar yaptı. Başkan Çanakçı, konu hakkında verdiği bilgilerde “Ekonomik zorluklardan ötürü üretim yapmakta güçlük çeken üreticilerin olduğunu hepimiz biliyoruz. Çiftçilerimiz, borçları ile karşı karşıya kalınca üretim yapmakta bir kat daha zorlanıyor. En azından üreticilerimizin, çiftçilerimizin borçlarına belli bir süre için erteleme getirilirse çiftçilerimiz rahatlayabilir. Borçlarını belli bir süre sonra ödeyecek çiftçiler, ellerinde biriken gelir ile birlikte hem çiftçilik faaliyetine devam eder hem de borçlarını ödeme imkanına sahip olur” dedi.
‘ERTELEME İLE GELİR ARTABİLİR’
Sözlerine devam eden Başkan Çanakçı, “Borçların ertelenmesi ile birlikte çiftçilerin ellerindeki gelir artacaktır. Böylelikle borçları ertelemenin olumlu sonuçlar ortaya çıkaracağı aşikar. Bu tür bir ertelemenin yanı sıra çiftçilerimizi, verilen bazı desteklerin yanı sıra teşviklerle de desteklersek çiftçiler gerçek anlamda nefes almış olur. Tarımda oluşacak rahatlama ile birlikte ülkemiz ekonomisi de ferahlayacaktır. Bu anlamda tarımın ekonomiye büyük bir katkısı olduğu tabii ki yadsınamaz. Tarımın istihdama katkısı, istihdamın artması ile daha büyük bir önem kazanacak” dedi.
‘İSTİHDAM ARTINCA ÜLKE EKONOMİSİ BÜYÜR’
Başkan Çanakçı, açıklamasının sonunda tarım istihdamına değinerek “Tarımda çalışan kişi sayısını arttırarak işsizliği de belli oranda azaltmak mümkün. Bu alandaki istihdam ile hem genç nüfus iş bulmuş ve ekmeğini kazanmış olacak, hem tarım ekonomisi büyüyecek, hem de üreten bir toplum olacağız. Tarımda çiftçilere yapılacak her türlü destek, doğal olarak ülke ekonomisine verilecek destek olacak. Ülkemiz toprakları, her bölgesinde birçok ürünü yetiştirecek kadar zengin. Bizim de bunu iyi kullanmamız, tarımı destekleyerek aslında ülke ekonomisini desteklememiz gerekiyor” dedi. Erdem ŞENGÜL

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑