Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Kocaman, ‘Fırsatçılık yapılmamalı’

Gölcük Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Necmi Kocaman, satın alınacak ürünlerin piyasa fiyatlarının araştırılması ve halkın bilinçli alışveriş yapması gerektiğini dile getirdi.

23 Eylül 2018 Saat: 14:37
Kocaman, ‘Fırsatçılık yapılmamalı’
Kocaman, ‘Fırsatçılık yapılmamalı’

Başkan Kocaman, “İnsanlarımız, temel ihtiyaçlarını karşılamak için mücadele etmektedir. Bu mücadele sırasında fırsatçılık yapılmamalı” dedi
Gölcük Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Necmi Kocaman, satın alınacak ürünlerin piyasa fiyatlarının araştırılması gerektiğini, aynı ürünün farklı fiyatlarda olması ve pahalı ürünün alınması durumunda ekonomiye zarar geleceğini dile getirdi. Başkan Kocaman, konu ile ilgili açıklamasında “Ekonomik olarak zor ve sıkıntılı, dalgalanmanın olduğu bir dönemden geçmekteyiz. Bu dönemi fırsat bilerek ürünlerin fiyatlarını yükselten kişilerin olduğunu duymaktayız. Serbest piyasada hiç kimsenin böyle bir yükseltme yapması mümkün olamaz. Bu yüzden alışveriş yapacak kişilerin, alacakları ürünle alakalı birkaç noktada fiyat araştırması yapması gerekiyor” dedi.
‘ÖNCELİKLİ GÖREVİMİZ, HALKIMIZA HİZMET ETMEK’
Sözlerine devam eden Başkan Kocaman, “Her ne kadar bizlere fiyatların yükseltildiği bilgisi geliyor olsa da Gölcük esnafımızın böyle bir şey yapacağını düşünmemekteyiz. Bizim esnaf olarak öncelikli görevimiz, halkımıza hizmet etmektir. Bu hizmeti de dürüst bir şekilde yapmak durumundayız. Aynı ürünün farklı fiyatlarda satılması, fiyat dengesizliğini ortaya çıkarır. Bunun önüne geçmek için denetimlerin de sıkı bir şekilde yapılması gerekiyor. İnsanlarımız, temel ihtiyaçlarını karşılamak için mücadele etmektedir. Bu mücadele sırasında fırsatçılık yapılmamalı” dedi.
‘FİYAT ARAŞTIRMASINI İYİ YAPMALIYIZ’
Başkan Kocaman, açıklamasının sonunda ise “Alışverişlerimizi yapmadan önce fiyat araştırmasını iyi yapmalıyız. Aynı ürünün farklı fiyatlarda satıldığı görülürse tabii ki ucuz olanı tercih etmek, aile ekonomisine de katkı sağlar. Fiyatların ne olduğu düşünülmezse ay sonunda zarara geçildiği görülecektir. Bundan dolayı alışverişlerimizi bilinçli bir şekilde yapmamızda her zaman fayda var. Aynı üründen pahalı olanı almak, fırsatçılığı teşvik etmek gibi olur. Yetkililerin fiyat kontrolünü yapmasının yanı sıra vatandaşlarımız da bu konuda üzerine düşeni yapmalı” dedi.  Erdem ŞENGÜL

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑