Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

‘Masumiyet Çalıştayı’ resim sergisi açıldı

Gölcük Belediyesi Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında, çocuk istismarı ve kadın sağlığına dikkat çekmek adına gerçekleştirilen ‘Masumiyet Innocence Çalıştayı’ resim sergisi, Gölcük Belediyesi Değirmendere Sanat Evi’nde açıldı

10 Ekim 2018 Saat: 16:59
‘Masumiyet Çalıştayı’ resim sergisi açıldı
‘Masumiyet Çalıştayı’ resim sergisi açıldı

Gölcük Belediyesi Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında, çocuk istismarı ve kadın sağlığına dikkat çekmek adına gerçekleştirilen ‘Masumiyet Innocence Çalıştayı’, Kocaeli ilçelerinde görev yapan 24 görsel sanatlar öğretmeninin bir hafta boyunca Gölcük Belediyesi Değirmendere Yalı Evleri’nde yapmış olduğu resimlerin sergi açılışı gerçekleştirildi. Sergi açılışına Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sadık Akar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu, Milli Eğitim Şube Müdürleri, görsel sanatlar öğretmenleri ve vatandaşlar katıldı.

 24 GÖRSEL SANATLAR ÖĞRETMENİ KATILDI

Gölcük Belediyesi tarafından 41 Sanat Grubu önderliğinde geçtiğimiz hafta Değirmendere Yalı Evlerinde başlayan ve  Kocaeli ilçelerinden 24 görsel sanatlar öğretmeninin katılımı ile gerçekleşen “Masumiyet Innocence Çalıştayı” ında, çocuk istismarı ve kadın sağlığına dikkat çekmek adına sanatçılar eserlerini tuvallerine yansıttı. Çocuk istismarı ve kadın sağlığına dikkat çekmek adına gerçekleştirilen çalıştayın eserleri, Gölcük Belediyesi Değirmendere Sanat Evi’nde ‘Masumiyet’ adındaki sergi ile sanatseverlerle buluştu.

 ‘BİRBİRİNDEN GÜZEL ESERLERİ ORTAYA ÇIKARDILAR’

Sergi açılışında kısa bir konuşma yapan Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, “Biz Gölcük Belediyesi olarak kültürel, sanatsal, sosyal, sportif ve eğitime yönelik sorumluluk almayı kendimize borç bildik. İlimizin muhtelif şehirlerindeki okullarda görev yapan 24 görsel sanatlar öğretmenlerimiz bu çalıştayda büyük bir özveri ile gönüllülük esasına dayalı olarak sorumluluk üstlendiler. Sayın Valimizin talimatı, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün bu konuda ki katkıları sonucunda bu güzel çalıştayı Sayın Valimizin değerli eşlerinin katılımı ile Tarihi Yalı Evleri’nde geçen hafta başlattık. Bir hafta boyunca vermek istedikleri mesajları tuvale yansıtan hocalarımız birbirinden güzel eserleri ortaya çıkardılar. Kendilerini gönülden kutluyorum” dedi.

 ‘GÖLCÜK, FARKINI HER ZAMAN GÖSTERİYOR’

Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş konuşmasında, “ Gölcük farkını birçok alanda yaptığı çalışmalar, ulusal ve uluslararası birçok etkinliklerle kendini gösteriyor. Burada da öğretmenlerimizin yapmış olduğu bu proje olarak karşımıza çıktı. Bu projeye Valimiz, Belediyemiz, Milli Eğitim Müdürlüğümüz tüm gönüllüler katkıda bulundu. Tabi toplumun sorunları var. Toplumun sorunlarını da hem farkındalık yaratmak hem de güzel sanatlar ile destekleyerek belli mesajlar vermek hepimizin görevi. Ben projeye destek veren herkese ayrı ayrı teşekkür ediyor, bu çalışmaları ortaya çıkartan öğretmenlerimizi de bu güzel çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum” dedi. Program sonrası projeye eserleri ile destek veren görsel sanatlar öğretmenlerine protokol üyeleri tarafından sertifikaları takdim edildi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑