Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

‘2018’de, 783 kamu yatırımımız var’

2018 yılı 3. Dönem İl Koordinasyon Kurul Toplantısı, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’un başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Vali Aksoy, “2018 yılı içerisinde kamu yatırımı olarak toplam 783 yatırımımız var” dedi

10 Ekim 2018 Saat: 17:07
‘2018’de, 783 kamu yatırımımız var’
‘2018’de, 783 kamu yatırımımız var’

Akçakoca Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıya; Vali Hüseyin Aksoy’un yanısıra, Vali Yardımcısı Suat Kılıç, İlçe Kaymakamları, Karayolları 1. Bölge Müdürü İbrahim Halil Akgündüz,  İl Planlama ve Koordinasyon  Müdürü Mahmut Baytüz, İSU Genel Müdürü Ali Sağlık, DSİ 1. Bölge Müdürü Hayati Çelenk, Kocaeli  DSİ 15. Şube Müdürü Cahit Aşkan,  kurum müdürleri, Büyükşehir Belediyesi ile ilçe belediyelerin yetkilileri katıldı.

 ‘PROJE TUTARLARI TOPLAM 10 MİLYAR 408 MİLYON TL’DİR’

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy toplantıda yaptığı konuşmalarında; “2018 yılı 3. Dönem Koordinasyon Kurulu Toplantısını gerçekleştirmek üzere bir aradayız.  2018 yılı yatırımlarının gerçekleşme durumu ve koordinasyon gereken durumları görüşeceğiz. 2018 yılı içerisinde kamu yatırımı olarak toplam 783 yatırımımız var. 275 tanesi merkezi idare tarafından, 508 tanesi de mahalli idareler tarafından yürütülmektedir. Şuana kadar 151 proje bitmiş, devam eden 514, ihale aşamasında olan 71 ve 47 tanede başlanamayan projemiz bulunmaktadır. 2018 yılı yatırımlarının proje tutarları toplam 10 milyar 408 milyon TL’dir. 2018 yılı için öngörülen ödenek miktarı da 3 milyar 19 milyon TL’dir. 2018 yılında yapılan harcama 1 milyar 445 milyon TL’dir. Ortalama nakdi gerçekleşme oranı yüzde 48’dir” dedi.

 ‘YATIRIMLARI TAKİP SİSTEMİ OLUŞTURULMUŞTUR’

Vali Aksoy, “İl Planlama Koordinasyon Müdürlüğümüzde yatırımları takip sistemi oluşturulmuştur. Bu sistemde ilgili kurumlarımızın gönderdiği bilgiler işlenerek, burada yatırımlar takip ediliyor. Bu konuda İl Planlama ve Koordinasyon Müdürlüğümüzün sizden talep ettiği bilgileri zamanında ve doğru olarak iletmeniz büyük önem taşıyor. Bu konuda ilgili birim amirlerimizin bu hassasiyeti göstermeleri ve bundan sonraki çalışmalarda kullanılması büyük önem taşımaktadır. Sorunlu olan yatırımlarımız varsa çözümü noktasında bütün yatırımcı kurumlarımızın hassasiyet göstermeleri ve biran önce bu yatırımları gerçekleştirmek üzere gayretlerini ortaya koymaları büyük önem taşımaktadır” diyerek, toplantının hayırlı olması temennisinde bulundu.

 PROJELER İLE İLGİLİ SUNUM GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’un konuşmalarının ardından, Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü İlhan Aydın, DSİ 1. Bölge Müdürü Hayati Çelenk, Karayolları 1. Bölge Müdürü İbrahim Halil Akgündüz ilimiz için önem arz  eden  projeler ile ilgili sunum gerçekleştirdi. Proje uygulamalarında karşılaşılan sorunlar üzerinde değerlendirmeler yapılarak, sorunların bir an önce giderilmesi için Vali Aksoy tarafından ilgili kurum yetkililerine gerekli talimatlar verildi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑