Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Aile hekimleri komisyonu toplandı

Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Aile Hekimleri Komisyonu, yeni çalışma yılının ilk toplantısını Komisyon Başkanı Recep Pehlivan başkanlığında yaptı

11 Ekim 2018 Saat: 10:45
Aile hekimleri komisyonu toplandı
Aile hekimleri komisyonu toplandı

Yeni çalışma yılında Aile Sağlığı Merkezlerinde (ASM) Aile Hekimi ve Aile Sağlığı Elemanı olarak görev yapan sağlık çalışanlarının sorunlarının tespit edilmesi ve öncelik sırasına göre çözüm yolları aranması için yıllık çalışma programını belirlemek üzere Türk Sağlık Sen Kocaeli Aile Hekimleri Komisyon Başkanı Aile Hekimi Recep Pehlivan başkanlığında şubede toplandı. Toplantıya Komisyon üyesi Aile Hekimi Funda Düven, Aile Hekimi Akay Demir, Aile Sağlığı Elemanı Hacer Gündüz, Aile Sağlığı Elemanı  Derya Çalışkan ve Şube Başkanı Kamu Sen İl Kocaeli Temsilcisi  Ömer Çeker katıldı.

MUHTEMEL SORUNLAR TESPİT EDİLDİ

Toplantıda 2018 ve 2019 yılı içerisinde Aile Hekimleri ve Aile Sağlığı Elemanlarının karşılaşması beklenen muhtemel sorunları tespit edildi. Tespit edilen sorunlar öncelik sırasına göre çözüm önerileri aranması karara bağlandı. İlk toplantıda; Sağlık Bakanlığının Aile Hekimliği Ücret Yönetmeliğini değiştirmek için yapmış olduğu çalışma hakkında Aile Hekimliği çalışanlarını bilgilendirmek ve kendilerini bekleyen tehlikelere karşı uyarmak,

Sağlık kuruluşlarında  sağlık çalışanlarına karşı uygulanan Şiddet ’in (terör)’ün sonlandırılması  ve  BEYAZ KOT uygulamasında izlenecek yol hakkında çalışanın bilgilendirilmesi, halk arasında ÇEKAP diye adlandırılan iş ve işlemlerin Sağlık Bakanlığınca  Aile Sağlığı Merkezlerinde Aile Hekimi ve Aile Sağlığı Elemanlarına yaptırılması için  bakanlıkça yayınlanan resmi yazının hukuki dayanağının olup olmadığının yapılması istenen CEKAP işlemin Aile Sağlığı Merkezlerinde yapılıp yapılamayacağı ve çalışanlara yükleyeceği sorumluluk hakkında çalışma yapılarak konu  hakkında çalışanın ve kamuoyunun bilgilendirilmesi için çalışma yapılması karar verildi.

‘BU KOMİSYON ASM ÇALIŞANLARI İÇİN BİR ŞANSTIR’

Toplantı sonrası Aile Hekimleri Komisyon Başkanı Aile Hekimi Recep Pehlivan yapmış olduğu açıklamada; “Üç aile hekimi ve üç aile sağlığı elemanından oluşan Komisyon Kocaeli’nde Aile Sağlığı Merkezlerinde (ASM) görev yapan sağlık çalışanlarının sorunlarının  tespiti ve sağlıklı zeminlerde çözüme kavuşturulması ve çözüm yolları aranması konusunda önemli bir görev üstlenmiştir. Bu komisyon ASM çalışanları için bir şanstır” dedi. Pehlivan, “Bütün diğer illerde Aile Hekimleri ve Aile Sağlığı Elemanlarının birlikte görev yaptığı Komisyonların kurulması artık zarurettir. Bu böylesine önemli bir komisyonun kurulmasında öncülük eden Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker’in şahsında Tüm Şube Yönetim kuruluna teşekkür ederim” dedi.

‘AİLE HEKİMLİĞİ KOMİSYONUNUN ÇALIŞMALARINI ÖNEMSİYORUZ’

Toplantı sonrasında açıklamada bulunan Şube Başkanı ve Türkiye Kamu Sen Kocaeli İl Temsilcisi Ömer çeker;  “Şube olarak aile hekimliği komisyonunun çalışmalarını önemsiyoruz. Komisyon üyeleri yoğun çalışma temposuna rağmen zaman ayırarak şubede oluşturulan komisyonda ASM çalışanlarının periferde yaşamış oldukları sorunların tespit ve çözümleri için ciddi çalışmalar yapmaktadırlar. Yapılan bu çalışmalar ASM çalışanlarını ilerleyen süreç bekleyen tehlikelere karşı uyarmakta ve çalışanları çıkması muhtemel sorunlara karşı çözüm yolları göstermektedir” dedi. Çeker; “Bu toplantıda gündeme alınan üç maddenin ikisi ASM çalışanları için biri ise tüm sağlık çalışanları için önem ve ehem niyet arz etmektedir. Böyle bir komisyonun var olması ülkemiz ve Kocaeli için bir şanstır. Aile Hekimliği Komisyonunun ülkemizde ve Kocaeli’nde ilk kurulması ve bu alanda tek olması  nedeniyle Kocaeli’nde görev yapan ASM çalışanları  çok daha şanlıdır” dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑