Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

‘Son kalenin düşmesine müsaade etmeyeceğiz’

‘Son kalenin düşmesine müsaade etmeyeceğiz’

12 Ekim 2018 Saat: 15:46
‘Son kalenin düşmesine müsaade etmeyeceğiz’
‘Son kalenin düşmesine müsaade etmeyeceğiz’

Eğitim Bir Sen Kocaeli 2 Nolu Şube Başkanı Doç. Dr. Abdulvahap Akıncı, yaklaşan seçimler sebebiyle üyeler ve delegelere baskı yapıldığını ifade ederek “Şubemizin sesinin kısılmasına ve son kalenin düşmesine müsaade etmeyeceğiz” dedi.  Eğitim Bir Sen Kocaeli 2 Nolu Şubesinde Kasım ayında gerçekleştirilecek olan 2’nci Olağan Genel Kurulu öncesi delege seçimleri devam ediyor. Genel kurulda yeniden aday olacağını açıklayan mevcut Başkan Doç. Dr. Abdulvahap Akıncı, sosyal medyadan ateş püskürdü. Bazı kesimlerin sendikalarına karşı komplo kurduğunu ifade eden Doç. Dr. Akıncı, bu tür oyunlara karşı birlik olduklarını ifade etti.

 ‘FIRSAT VERMEDİK’

Doç. Dr. Akıncı sosyal medyada yaptığı açıklamada “Demokrasi şölenimize olan yoğun katılım dolayısı ile üyelerimize teşekkür ederim. İç ve dış çok sayıda mihrakın hayata geçirmeye çalıştığı büyük komplo üyelerimizin vicdanı ile geri püskürtülmüştür. Talimatla hareket eden ve her türlü kirli yolu mubah gören anlayışa karşın, sorumluluk bilinci ve etik anlayışımız dolayısıyla çatışmaya fırsat verilmemiştir. Her gün üretilen yeni model iftira ve hakaretler vicdanları zedelemektedir” diye konuştu.

 ‘SÖZLERİM RAKİP BAŞKANA DEĞİL’

Sözlerini sürdüren Doç. Dr. akıncı, “Birilerinin kendilerini desteklediğini alttan alta fısıltı gazeteleri aracılığı ile yayanlar aslında talimatla hareket ettiklerini ve her türlü kirli yolu mubah gören anlayışa sahip olduklarını kendi kendilerine itiraf etmiş bulunmaktadırlar. Eğitim Bir Sen 2 Nolu Şube dışarıdan ve içeriden yapılan yoğun müdahale ve komplo ile karşı karşıyadır. İçerdeki taşeronların, kraldan çok kralcı geçinenlerin hangi beklentilerle bu işe giriştiklerini de sorgulamak lazım. Sözlerim hiçbir şekilde rakip başkan adayına dönük değildir” dedi.

 ‘BOYUN EĞMEYECEĞİZ’

“Birilerinin yalan ve iftiralarına cevap vermek zorunda kalmanın mahcubiyetini yaşıyorum” diyen Doç. Dr. Akıncı, “Kocaeli’nde vicdanın ve hür iradenin sesi olan şubemizin sesinin kısılmasına ve son kalenin düşmesine müsaade etmeyeceğiz. Üyelerimiz olup biteni hayretle izlemekte ve yapılan entrikalara karşı koymaktadır. Üyelere yapıldığı gibi delegelere de her türlü baskının yapılacağından şüphem yoktur lakin üniversite ve KYK şubesi bu baskılara boyun eğmeyecektir” diyerek bahsettiği kesime cevap verdi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑