Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Kent meydanları göz dolduruyor

Gölcük Belediyesi Projeleri kapsamında hizmete sunulan Yukarı Değirmendere Kent Meydanı, Saraylı Kent Meydanı ve İhsaniye Kent Meydanı vatandaşların beğenisini kazanıyor

12 Ekim 2018 Saat: 17:49
Kent meydanları göz dolduruyor
Kent meydanları göz dolduruyor

Yapılan düzenleme çalışmaları kapsamında elektrik, telefon ve Mobese hatlarının yer altına alınması ile alanda kablolar görülmezken meydana estetik bir görünüm kazandırıldı. Yukarı Değirmendere'de belediyeye ait olan mevcut muhtarlık binasının hem eski olması hem de deprem görmesinden ötürü, muhtarlığın ve vatandaşların istekleri doğrultusunda yıkım çalışmaları tamamlanarak, yerine Yukarı Değirmendere Mahalle Konağı yapılmıştı.

 YUKARI DEĞİRMENDERE KENT MEYDANI

Yukarı Değirmendere Kent Meydanı ve Çevre Projesiyle, sosyal ve kültürel faaliyetlerin yapılacağı mekanlar, vatandaşların vakit geçirebilecekleri fiziki alanlar ile çevre düzenlemelerinin de bitirilerek mimariye uygun, Gölcük’ün önemli bir değeri haline getirildi. Kent meydanı ve çevre düzenlemesi çalışmalarında Tarihi Hamamın etrafı yeniden restore edilip, çocukların oynaması için oyun alanı ve bazı etkinliklerin yapılacağı Amfi sahne de yer alıyor.

 SARAYLI KENT MEYDANI

Saraylı Kent Meydanı projesi yolların yeniden düzenlenmesi, çeşme, durak ve bankların yapılmasıyla vatandaşların hizmetine sunuldu. Yapılan tüm bu çalışmalar ile birlikte Saraylı’nın sahip olduğu tarihi değerler gün yüzüne çıkarılmakla birlikte, zaten marka olan saraylı köyü daha fazla tanınarak yurtiçi ve yurt dışından gelecek konuklar için de güzel bir dinlenme yeri haline gelecek.

 İHSANİYE KENT MEYDANI

İhsaniye merkeze yapılan Kent Meydanının altına 50 kadar aracın ihtiyacını karşılayacak otopark yapıldı. Ayrıca Kent Meydanının belli yerlerine banklar yapılarak, bu sayede vatandaşlar için dinlenme yerleri oluşmuş oldu. İhsaniye’ye yapılan Kent Meydanı köylere giden yolların merkezi konumunda. Bu sayede yapılan meydan projesi ile ticaretin gelişmesi sağlandı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑