Kırkyamada görkemli açılış
MARKA’dan 11 firmaya destek
‘Saldırıyı kınıyoruz’
Başkan Ellibeş’ten ilçe ziyaretleri

Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Alp, ‘Genç Gölcük’e hazırlanın’

Alp, ‘Genç Gölcük’e hazırlanın’

7 Kasım 2018 Saat: 13:54
Alp, ‘Genç Gölcük’e hazırlanın’
Alp, ‘Genç Gölcük’e hazırlanın’

AK Parti Gölcük İlçe Başkanı İdris Alp, önceki akşam parti binasında haftalık toplantıları öncesinde gündeme dair bazı açıklamalarda bulundu. Başkan Alp, yaptığı açıklamada, “Genç Gölcük’e hazırlanın. Yeni bir bakış, genç bir bakış hedefliyoruz” dedi. AK Parti Gölcük İlçe Başkanı İdris Alp, geçtiğimiz akşam parti binasında, haftalık olağan toplantıları öncesinde ülke ve ilçe gündemi hakkında bazı açıklamalarda bulundu. Başkan Alp, konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada “Başta Amerika ile olan dış politikadaki hamlelerimiz, meyvelerini vermeye başladı. Türkiye’nin bu bağlamda diplomasi ilişkileri ve gücünü, dünyanın her tarafında da hissedebiliyoruz. Bunun yanında ekonomik veriler ve döviz kuru ile alakalı olarak net iyileşmeler gözüküyor. Bunun yansıması, önümüzdeki aylarda daha ciddi manada gözükecektir. Her şey daha güzel olacak. Operasyonları da Allah’ın izniyle bertaraf ettik. Yerli ve milli olan bir petrol arama gemimiz, geçen hafta itibariyle karasularımızda faaliyetlerine başladı. Yer altı kaynaklarımızı, zenginliklerimizi ortaya çıkarmak için elimizden geleni yapacağız. Cumartesi günü MİLGEM projesi çerçevesinde bir gemimizin daha mutluluk ve gururunu yaşıyoruz. Türkiye kendi gücünü ve özgüvenini kazanmış durumda hedef ve hayallerine yürüyor. Bu da bizim için ayrı bir gurur. Daha da kendimizi geliştirerek milli savunmadaki yüzde 65 yerlilik oranımızı yüzde 90’lara çıkarmayı hedefliyoruz” dedi.

 ‘MİLLETİMİZDE KARŞILIĞI OLAN BİR PARTİYİZ’

Konuşmasına devam eden Başkan Alp, yerel seçim sürecine de değinerek “Genel merkezimizin doğrultusunda 5 – 12 Kasım tarihleri arasında belediye başkan aday adaylığı süreci başladı. 3 Aralık’a kadar da belediye meclis üyelerinin başvuruları devam edecek. Bununla ilgili, bizler de ilçe olarak komisyonumuzu kurduk. Komisyonumuz bütün hazırlıklarını yaptı, partimiz hazırlıklarını tamamladı. Başkan aday adayları ve meclis üyesi aday adaylarımızı, ‘Bu partide ben de görev yapmak istiyorum’ diyen herkesi bekliyoruz. Kapımız herkese açık. Başvuruları almaya başladık. Partimize, ilçemize yakışır bir vaziyette, en güzel şekilde bu süreci yöneteceğiz. Genel merkez bizlere de zamanı bildirecek. Bizler de bu çerçevede şahsımızla alakalı olarak adımlarımızı atmayı düşünüyoruz. Genel merkezimizin bizlere vereceği tarihi beklemekteyiz. Her aday adayımızın kendine has özellikleri olduğunu, becerileri, artıları olduğunu, kıymetli olduğunu belirtmek istiyorum. Herkes bu görevlere layık olabilir. Lakin bir kızı bin kişi ister, bir kişi alır. Elbette birçok kişi çıkacaktır ama bir kişiye adaylık nasip olacak. Allah nasip edecek, genel merkezimiz bu adayı gösterecek, milletimiz de teveccüh ederek seçecek. Bizim Gölcük’le alakalı hayallerimiz, hedeflerimiz, ideallerimiz var. Bizim sevdamız Gölcük. Bu hedefleri gerçekleştirmek için diyoruz ki Gölcük gençleşecek. Genç Gölcük’e hazırlanın. Yeni bir bakış, genç bir bakış hedefliyoruz. Gençleştirilmiş ve farklı bir bakışla yeni bir Gölcük’te hayallerimizi gerçekleştireceğiz. Kentin dilini çok iyi bilen biriyiz. Sokağın her dilini konuşabilen, güçlü ve milletimizde karşılığı olan bir partiyiz. Milletimizin tercihine her zaman saygı duyduk. Onların tercihi bizim başımız üstündedir. Geminin kaptanı Recep Tayyip Erdoğan, geminin tayfaları biz, gemiyi yönlendirecek olan da milletimizin gösterdiği istikamettir” dedi.

 ‘MUHALEFETİN YAKLAŞIMINI DOĞRU BULMUYORUZ’

Gündemde olan andımız konusuna değinen Başkan Alp, “Bizim İslam inancımız ve siyasi anlayışımız, kesinlikle buna karşıdır. Ayrımcılık yok. Bizim için önemli olan bütünleştirmektir. Irkçılık üzerinden bunun üzerine gitmek çok da doğru değil. Karşı tarafın, muhalefetin yaklaşımını doğru bulmuyoruz. Elbette ki herkes Türk’tür. Hiç kimsenin bunun aksini iddia edecek hali yok. Bununla alakalı olarak kimse kendinin Türklüğüyle ilgili olarak tartışmaz. İstiklal Marşı’mızın içine baktığımız zaman onu andımız olarak daha da kabullenir bir pozisyonumuz var” dedi. n Erdem ŞENGÜL

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑