Kırkyamada görkemli açılış
MARKA’dan 11 firmaya destek
‘Saldırıyı kınıyoruz’
Başkan Ellibeş’ten ilçe ziyaretleri

Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

‘Takvimin açıklanmasını bekliyoruz’

‘Takvimin açıklanmasını bekliyoruz’

7 Kasım 2018 Saat: 15:21
‘Takvimin açıklanmasını bekliyoruz’
‘Takvimin açıklanmasını bekliyoruz’

İYİ Parti Gölcük İlçe Başkanı İsmail Aynacı, yönetim kurulu ile parti binasında bir araya gelerek açıklamalarda bulundu. Başkan Aynacı, yerel seçimler için belediye başkanlığı aday adaylığı başvuruları ile ilgili olarak, “Parti genel merkezimizin takvimi açıklamasını bekliyoruz” dedi. İYİ Parti Gölcük İlçe Başkanı İsmail Aynacı, yönetim kurulu ile geçtiğimiz gün parti binasında bir araya geldi. Başkan Aynacı, ülke gündemi ve yerel seçim çalışmaları hakkında bazı açıklamalarda bulundu. Başkan Aynacı ilk olarak oluşturmuş oldukları yeni yönetim kurulu ile ilgili vererek, “Yeni yönetimimizi kurduk, mazbatamızı aldık. İlk toplantımızı geçtiğimiz Çarşamba günü yönetim kurulumuzla gerçekleştirdik. Bu 10-15 günlük süreçte başkanlık divanını oluşturacağız. Oluşturduktan sonra aktif bir şekilde çalışacağız. Bunun için acelemiz yok. 23 yeni yöneticimiz aramıza katıldı. 23 kişinin tanışarak, neler yapacağını daha iyi hissederek başkanlık divanını oluşturacağız” dedi.

‘HER ŞEYE GÖZ YUMULUYOR’

Geçtiğimiz gün Anıtpark’ta katılmış olduğu engelli bireye şiddete tepki amaçlı basın açıklamasından söz eden Başkan Aynacı, “Down sendromlu bir kişinin yaşadığı bir olay var. Toplumun vicdanı köreldi. Yıllardan beri vicdan konusunda toplumun asimile olma durumu var. Her şeye göz yumuluyor. Taciz, tecavüz, şiddet konuları ülke gündeminde fazla yer almaya başladı. Bunun bir politika eksikliği olduğunu düşünüyoruz. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı’nın ‘Bir kereden bir şey olmaz’ dediğini hala unutmuyoruz. 55 yaşında bir down sendromlu kardeşimize yapılanları biliyoruz. Böyle bir bireye amcanın yaptığı şiddetin yanı sıra amcanın hatasına karşı devletin sorumsuz tutumuna da bakmak lazım. Bir bireye şiddet uygulanmış, bir saatlik soruşturma nezdinde down sendromlu kardeşimiz, tekrar amcasına verildi” diye konuştu.

‘TÜRKİYE’DEKİ HER ŞEYİN ÜSTÜNE GİTMEYE ÇALIŞIYORUZ’

Sözlerinin devamında ülke gündemine değinen Başkan Aynacı, “Yolsuzluklar had safhada. Sayıştay Başkanı’nın görevden alındığını biliyoruz. Aracın 100 kilometrede 63 litre yakıt yaktığını belirtmişlerdi. Bunlar, ülkede olağan hale geldi. Biz bunu kabul etmiyoruz. Ülkede yolsuzluk, hırsızlık, arsızlık almış başını gidiyor ve maalesef bunlar, maalesef bir güç tarafından korunuyor. Korundukça da her gün bir kötüsüyle karşılaşıyoruz. Bu konuda vatandaş olarak duyarlılığımızı gösteriyoruz, tepkimizi koymaya çalışıyoruz. İYİ Parti vekillerine de ayrıca çok teşekkür ediyorum. Meclis’te bir parti çalışıyor. Her önergenin altından İYİ Parti çıkıyor. 40 vekil ile Türkiye’deki her şeyin üstüne gitmeye çalışıyoruz. Üstün bir çalışma sağlıyorlar” dedi.

‘İSİMLER ARASINDA İSTİŞARE EDECEĞİZ’

Yerel seçim çalışmalarından bahseden Başkan Aynacı, “Yerel seçim hazırlığı sürüyor. Parti genel merkezimizin takvimi açıklamasını bekliyoruz. Takvim açıklanır açıklanmaz başvuruları almaya başlayacağız. Partimizin takviminden sonra hareket edeceğiz. Şu anda ciddi dört ismimiz var. Aday adaylığı süreci belli olmadığı için kimseye bir şey diyemiyoruz. Adaylık sürecinin açıklanmasının sonrasında isimler arasında istişare edeceğiz. Gündemdeki dört isim de ciddi ve kamuoyunda iyi bir yer tutacak isimler. Gölcük’te belediyeyi almak için İYİ Parti olacak. Gölcük’teki amacımız İYİ Parti’ye oy çıkarmak değil, belediyeyi almaktır. AK Parti şu an zorda. Sokaktaki herkes bunu söylüyor. Oy vermeyeceklerini söylüyorlar. Onlarda bir kan kaybı bekliyoruz. Şu anda bizim duyduğumuz isimlerle AK Parti Gölcük Belediyesi’ni alamaz. İnsanlarımızın çığlığını duyuyoruz. Halktan karşılık alacak bir isimle seçimi alacağımızı düşünüyorum” şeklinde konuştu.  Erdem ŞENGÜL

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑