Kırkyamada görkemli açılış
MARKA’dan 11 firmaya destek
‘Saldırıyı kınıyoruz’
Başkan Ellibeş’ten ilçe ziyaretleri

Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

150 fidan toprakla buluştu

Milli Eğitim Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı arasında imzalanan işbirliği protokolü kapsamındaki ‘Fidanlar, Fidanlarla Büyüyor’ Projesi dahilinde ilçe protokolü ve Gölcüklü 150 öğrenci, Lütfiye Köyü’nde 150 fidanı toprakla buluşturdu

7 Kasım 2018 Saat: 15:25
150 fidan toprakla buluştu
150 fidan toprakla buluştu

Ülkemizin yeşil dokusunun geliştirilmesine katkıda bulunmak, öğrencilerde ağaç ve orman sevgisini geliştirmek ve çevreye karşı duyarlılığı arttırmak amacıyla Lütfiye Köyü’nde 150 fidan toprakla buluşturuldu. Fidan dikimi etkinliğine Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Burçak Kırca, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu, Gölcük Orman İşletme Müdürü Hamdi Kaptanoğlu, öğretmenler, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı. Gölcük Orman İşletme Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, 81 ilimizde Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde eş zamanlı olarak gerçekleştirilecek olan etkinlik çerçevesinde Lütfiye Köyü’nde 150 öğrencinin katılımı ile 150 fidan dikimi gerçekleştirildiği kaydedildi.

‘HER ÖĞRENCİMİZİN BİR FİDANI OLMASI SAĞLANIYOR’

Milli Eğitim Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı arasında imzalanan işbirliği protokolü kapsamında Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip öncülüğündeki ‘Fidanlar, Fidanlarla Büyüyor’ Projesi ile ülkemiz genelinde 10 milyon öğrenci tarafından 10 milyon fidan dikimi yapılması hedefleniyor. Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş öğrencilerle birlikte katılmış olduğu fidan dikimi etkinliğinde yaptığı açıklamada, “Orman yetiştirmek kutsal bir görevdir. Genç nesillerin bu konuda bilgilenmesi ve sahiplenmesi Ülkemiz için çok önemli. Sizler de biliyorsunuz ki ağaçlar toprak kaybını önleyen en önemli unsurlardır. Amacımız yeşili ve ağacı çoğaltmak, orman sevgisini aşılamak. Sevgili çocuklarımıza ağaç ve orman konusunda bilinç oluşturmayı ve onları koruma duyarlılığını geliştirmeliyiz. Bu faaliyet şu anda tüm Türkiye'de düzenlendiğini düşündüğümüzde ne kadar büyük bir ağaçlandırma çalışması olduğu daha iyi anlaşılacaktır. Her öğrencimizin artık bir fidanı olacak. Biz ülke vatandaşı olarak ormanlarımızın gelişmesi için her türlü ormanlarımızı korumalıyız” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑