Kırkyamada görkemli açılış
MARKA’dan 11 firmaya destek
‘Saldırıyı kınıyoruz’
Başkan Ellibeş’ten ilçe ziyaretleri

Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Hisar Deresi’nde temizlik çalışması

İSU Genel Müdürlüğü, Gölcük’te eski ismi ile Asar Deresi olarak bilinen Hisar Deresi’nde temizlik çalışmaları yapıyor

7 Kasım 2018 Saat: 15:38
Hisar Deresi’nde temizlik çalışması
Hisar Deresi’nde temizlik çalışması

Kocaeli’nin altyapısında ihtisas kurum olan İSU Genel Müdürlüğü, çevrenin korunmasına da son derece önem veriyor. Bunun için birbirinden başarılı projeleri hayata geçiren Kurum, çevre temizliğinin önemli halkalarından biri olan dere temizliği konusunda da titizlikle çalışıyor. Kurum, il genelinde periyodik olarak gerçekleştirdiği temizlik çalışmaları ile yüzey sularının çevreye ve insan sağlığına zarar vermeden tahliye edilmesini sağlıyor.

 DERENİN 5 KM’LİK KISMINDA TEMİZLİK YAPILACAK

Küresel ısınma ile birlikte özellikle son yıllarda mevsim normallerinin dışında gelişen ani ve şiddetli yağışlar ve buna bağlı olarak su baskınları meydana gelmektedir. İl genelindeki derelerde ıslah çalışmaları ile derelerin düzenli akışlarını sağlayan İSU Genel Müdürlüğü, yüzey suları ve sel sularının getirdiği malzemeler ile dolan derelerde temizlik çalışmalarını sürdürüyor. İnsan ve çevrenin korunmasına önem veren Kurum, İl genelinde dere temizlik çalışmalarını yoğunlaştırdı. Bu kapsamda, bir süre önce Gölcük’te eski ismi ile Asar Deresi olarak bilinen ve yeni ismi Hisar Deresi olan derede temizlik çalışmalarına başlanıldı. Eni yaklaşık 28 metre genişliğinde olan derenin 5 km’lik kısmında temizlik yapılacak.

 DEREDEN 4 BİN KAMYON MALZEME ÇIKARILACAK

Bölge genelinde hummalı bir şekilde sürdürülen çalışmalarda, 8 damperli kamyonun yanı sıra biri uzun bomlu olmak üzere 2 Paletli Eskvatör kullanılıyor. Çalışma süresince dereden çıkarılması planlan yaklaşık 4 bin kamyon malzeme Büyükşehir Belediyesi hafriyat döküm sahasına dökülecektir. İSU Genel Müdürlüğü, başlattığı bu çalışmalar ile yüzey sularının herhangi bir olumsuzluğa neden olmadan kolayca tahliye edilmesini ve altyapı hatlarının üzerindeki baskıyı azaltmayı hedefliyor. Her hizmet birbirinin tamamlayıcısıdır anlayışı ile hareket eden Kurum, birbirinden önemli yatırımlar yapıyor ve yaşanabilir bir Kocaeli için büyük bir heyecan ile çalışmaya devam ediyor.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑