Kırkyamada görkemli açılış
MARKA’dan 11 firmaya destek
‘Saldırıyı kınıyoruz’
Başkan Ellibeş’ten ilçe ziyaretleri

Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Başkan’dan okul ziyareti

Başkan’dan okul ziyareti

7 Kasım 2018 Saat: 16:57
Başkan’dan okul ziyareti
Başkan’dan okul ziyareti

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit Kuruçeşme Mesut Barış İmam Hatip Lisesi’ni ziyaret etti. Öğrencilerle yakından ilgilenen Karaosmanoğlu, kendisine gösterilen ilgi dolayısıyla herkese teşekkür etti. Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit Kuruçeşme Mesut Barış İmam Hatip Lisesi’ni ziyaret etti. Öğrencilerle yakından ilgilenen Karaosmanoğlu, kendisine gösterilen ilgi dolayısıyla herkese teşekkür etti. Eğitimin her daim yanında olduklarını ifade eden Başkan Karaosmanoğlu, gençliğe hizmet etmiş nice güzel insanların bu dünyadan göç ettiğini de söyledi. İzmit İmam Hatip Lisesi'nin efsane müdürü, öğrencilerinin “kral” lakabıyla sevdiği Kocaeli’deki eğitim camiasının önemli isimlerinden biri olan Mesut Barış’ın 67 yaşında hayatını kaybetmesinin kentimiz için çok büyük bir eksik olduğunu belirten Başkan Karaosmanoğlu, “Bu okulumuzda geleceğin Mesut Barış’ları yetişiyor. İnsanlık için elini taşın altına koyan neslin imarı konusunda sorumluk alan Mesut Barış hocamızı bir kez daha rahmetle anıyorum” dedi.

‘ÇOCUKLARIMIZIN VE GENÇLERİMİZİN EĞİTİMİ İÇİN’

Kocaeli’deki İmam Hatip camiasında kendisini hizmete adamış Mesut Barış’ın ortaya koyduğu eserleri ve yetiştirdiği gençlerin bugün ülkemizde büyük sorumluluklar aldığını da ifade eden Başkan Karaosmanoğlu, “Büyükşehir Belediyesi olarak çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitimi için biz de Mesut Barış hocamız gibi davamıza sahip çıkıyoruz. Bu dava güzel insanların yetişmesi, Türkiye’nin her alanda ileriye gitmesidir” açıklamasını yaptı.

‘HİZMETLERİNE AYNI AŞKLA DEVAM EDİYOR’

İzmit Kuruçeşme Mesut Barış İmam Hatip Lisesi’nde kurulan satranç ve spor alanlarını gezen Başkan Karaosmanoğlu’nun, öğrencilerle çektirdiği renkli fotoğraflar da dikkat çekti. Öğrencilerin yakın ilgisine aynı şekilde karşılık veren Başkan Karaosmanoğlu, “Çocuklarımızın geleceğe damga vuracaklarına yürekten inanıyorum. Başarılı olacaklar ve geleceğe damga vuracaklar. Kentimizdeki İmam Hatip camiasının tüm şehri ve ülkeyi kapsayan yaklaşımı ve nesle olan hizmet çabasını da yakından takip ediyorum. Kentimizdeki gençlik çalışmalarında sorumluluk alan yapısıyla da hizmetlerine aynı aşkla devam ediyor. İşte bu okuldan başarılı, bilimi ülkemizde yükselten ve geleceğin teknolojisine hâkim, değerlerini bilen gençlerin yetişeceğine yürekten inanıyorum” diyerek açıklamalarını tamamladı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑