Kırkyamada görkemli açılış
MARKA’dan 11 firmaya destek
‘Saldırıyı kınıyoruz’
Başkan Ellibeş’ten ilçe ziyaretleri

Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Gönül Kazan projesi yüzleri güldürüyor

Mağdur vatandaşların gıda ihtiyacının karşılanması için devam eden ‘Gönül Kazan’ projesiyle 2018 Ocak ayından bugüne kadar 103 bin 607 öğün yemek yardımı yapıldı

8 Kasım 2018 Saat: 14:09
Gönül Kazan projesi yüzleri güldürüyor
Gönül Kazan projesi yüzleri güldürüyor

Büyükşehir Belediyesi sosyal belediyecilik anlayışı kapsamında, Kocaeli’de ikamet eden mağdur vatandaşların derdine derman oluyor. Bu doğrultuda ‘Gönül Kazan’ projesiyle hasta, yaşlı ve engelli olup, yemek yapabilecek güçten yoksun kişilere ve ailelere, günlük iki öğün olacak şekilde hazır yemek ulaştırılıyor. Ocak ayından bugüne kadar ihtiyaç sahiplerine 103 bin 607 öğün yemek dağıtımı yapılarak, vatandaşların gıda ihtiyaçları karşılandı. 

GÜNLÜK İKİ ÖĞÜN YEMEK

Büyükşehir Belediyesi ‘Gönül Kazan’ projesiyle Kocaeli genelinde yaşayan hasta, yaşlı ve engelli olup yemek yapabilecek durumu olmayan vatandaşlara el uzatıyor. Proje kapsamında şartları uyan vatandaşlara günlük iki öğün sıcak yemek ulaştırılıyor.

PROSEDÜR NASIL İŞLİYOR?

Başvurular, Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’na yapılıyor. Gelen başvurular, uzman personel tarafından yapılan sosyal incelemeler neticesinde vatandaşın ihtiyaç sahibi olup olmadığı, varsa ne tür ihtiyaçları olduğu ve giderilmesi için neler yapılabileceği inceleniyor. Yardımlar, Sosyal Yardımları Değerlendirme Kurulu’nda yapılan görüşme sonucunda karara bağlanıyor. Başvurular; fakirlik belgesi, aile bireylerinin nüfus cüzdan fotokopileri, başvuru dilekçesi ve 18 yaşından büyük aile bireyleri için SGK dökümleri ile en yakın çözüm masasına yapılıyor.

GÖNÜL KAZAN PROJESİ NEDİR?

Gönül Kazan’ projesi ile yemek pişirme imkânı bulunmayan yaşlı, kimsesiz, engelli, bakıma muhtaç vatandaşlara günlük iki öğün olacak şekilde evlerine hazır yemek ulaştırılıyor. Bu projeyle birlikte yemek pişiremeyecek kadar yaşlı ve hasta olan ihtiyaç sahibi ailelerin sağlıklı yiyeceklerle beslenme ihtiyaçlarını karşılamaları sağlanıyor. Ayrıca herhangi bir markete gitmek zorunda kalmayan aileler, evlerine kadar teslim edilen gıdalar sayesinde zahmetsiz bir şekilde bu ihtiyaçlarını giderebiliyor.

BİLGİ İÇİN 444 11 41

Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’nın sunduğu ‘Gönül Kazan’ sıcak yemek projesinden yararlanmak isteyen ihtiyaç sahibi vatandaşların, bilgi için Büyükşehir Belediyesi çağrı merkezi olan 444 11 41 numaralı telefona ulaşmaları yeterli oluyor.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑