Kırkyamada görkemli açılış
MARKA’dan 11 firmaya destek
‘Saldırıyı kınıyoruz’
Başkan Ellibeş’ten ilçe ziyaretleri

Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

‘Talep dosyaları meclise iletildi’

Türk Harb-İş Sendikası Kocaeli Şubesi Başkanı Turhan Yıldız, sendikal çalışmalar ve Gölcük Tersane Komutanlığı’na yapılacak işçi alımıyla ilgili mülakat süreci hakkında görüşlerini aktardı.

8 Kasım 2018 Saat: 15:33
‘Talep dosyaları meclise iletildi’
‘Talep dosyaları meclise iletildi’

Başkan Yıldız, “Taleplerimizi içeren imza kampanyası ile ilgili dosyalar Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde teslim edildi” dedi

Türk Harb-İş Sendikası Kocaeli Şubesi Başkanı Turhan Yıldız, geçtiğimiz haftalarda yaptıkları imza kampanyası ve basın açıklamasında belirtilen konular hakkında dosyaların meclise götürüldüğünü ifade etti. Başkan Yıldız, konu hakkında yaptığı açıklamada “Geçtiğimiz hafta yapmış olduğumuz imza kampanyası ve basın açıklamamızda belirtilen hususlar olan ve çalışma hayatının önemli gündem maddeleri arasında yer alan gelir ve vergi adaletinin gözetilmesi, harcırah ödemeleri, miktarları ve konaklamaları ile ilgili yaşanan sıkıntıların sona ermesi, fiili hizmet süresi zammının Türk Harb-İş Sendikası üyeleri gibi ağır ve tehlikeli işlerde çalışanları da kapsaması, malul sayılmayan gazileri için yasal düzenlemelerin yapılması, çıraklık ve stajyerlikte geçen sürelerin sigortalı sayılarak hizmet hesabına dahil edilmesi ve emeklilikte yaşa takılanların yaşadıkları mağduriyetin giderilmesi yönünde taleplerimizi içeren imza kampanyası ile ilgili dosyalar Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde teslim edildi” dedi.

‘ASGARİ ÜCRET, AÇLIK SINIRININ ÜZERİNDE OLMALI’

Sözlerine devam eden Başkan Yıldız, “Genel Başkanımız Bayram Bozal, Genel Başkan Yardımcımız Yüksel İlbeyli ve Genel Mali Sekreterimiz Haldun Kurubacak, 6 Kasım 2018 günü milli savunma sanayi ve özel güvelik çalışanları üyelerimizin öncelikli taleplerini içeren imza kampanyası dosyalarını, TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı İsmet Yılmaz’a iletti. Dosyalarda yer alan taleplerimizin, TBMM’de ilgili birimlerle paylaşılacağı da ifade edildi. Bunların dışında, asgari ücret artışı ile ilgili olarak şunları söyleyebiliriz: Türkiye’de açıklanan açlık sınırının üzerinde bir asgari ücretin verilmesini istiyoruz. Şu anda tarafların asgari ücrete verilecek zam hakkında görüşmeleri sürmekte. Muhtemelen önümüzdeki ay içerisinde asgari ücretin belirlenmiş olması bekleniyor” dedi.

‘44 BRANŞTA İŞÇİ ALIMI OLACAK’

Başkan Yıldız, açıklamasının sonunda “Gölcük Tersane Komutanlığı’na yapılacak işçi alımı ile ilgili olarak geçtiğimiz dönemlerde KPSS puanlarına göre sıralaması yapılan ve mülakat sürecini bekleyen işçi adaylarının mülakatları 5 Kasım’da başlamıştı ve şu anda da mülakatlar devam ediyor. 22 Kasım tarihine kadar mülakatlar sürecek. Güvenlik soruşturmalarının yapılması ile birlikte 390 arkadaşımız aramıza katılacak. Çeşitli branşlarda işlerine kavuşacak olan arkadaşlarımıza şimdiden hayırlı olsun dileklerimizi iletiyoruz. Toplamda 44 branşta işçi alımı, mülakatların ve güvenlik soruşturmasının ardından yapılmış olacak” dedi. Erdem ŞENGÜL

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑