Kırkyamada görkemli açılış
MARKA’dan 11 firmaya destek
‘Saldırıyı kınıyoruz’
Başkan Ellibeş’ten ilçe ziyaretleri

Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Valilikte önemli toplantı

İlimizde, uyuşturucu ve bağımlılık ile mücadele kapsamında yapılan çalışmaları değerlendirmek üzere düzenlenen

8 Kasım 2018 Saat: 17:12
Valilikte önemli toplantı
Valilikte önemli toplantı

Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurul Toplantısı, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’un başkanlığında gerçekleştirildi

Valilik Karamürsel Alp Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıya; Vali Hüseyin Aksoy’un yanısıra, Baro Başkanı Av. Bahar Gültekin Candemir, Vali Yardımcısı Beyazıt Tanç, İl Emniyet Müdürü Necati Denizci, İl Jandarma Komutanı Alb. Osman Aslan, Kocaeli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof Dr. Ahmet Küçük, Kocaeli Cumhuriyet Savcısı Ali Mesut Kavak ve ilgili  kurum müdürleri katıldılar.

‘ÇOCUKLARIMIZ ÇOK DAHA ÖNEMLİ’

İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından yapılan sunumların ardından Vali Hüseyin Aksoy toplantıda yaptığı konuşmalarında; “Emniyet Müdürlüğümüz ve Jandarma Komutanlığımıza yapmış oldukları çalışmalardan dolayı teşekkür ediyoruz. Özellikle son bir yıl ile bir önceki dönemi karşılaştırdığımızda yakalanan uyuşturucu miktarı ve kişi bakımından oldukça iyi bir noktada gayret gösterildiğini görüyoruz. Yaklaşık olarak %50 civarında bir önceki yıla göre artış var. Bu artış bakış açımıza göre yorumlanabilir. Bu artış güvenlik birimlerimizin gayretli çalışmaları sonucu ortaya çıkan bir durumdur. Eğer çalışma yapmazsanız hiç suç yok da diyebilirsiniz. Arkadaşlarımıza bu gayretleri çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Bütün insanlarımız bizim için önemli ama çocuklarımız çok daha önemli. 18 yaş altı çocuklarımızın uyuşturucuya bulaşmaları kabul edilebilir değil. O bakımdan bu çalışmalara daha büyük hassasiyet içerisinde yaklaşmamız önem arz ediyor. Uyuşturucu ile alakası olan lise öğrencilerinin üniversite öğrencilerinden daha fazla olduğu şeklinde önümüzde bir tablo var. Bu bizim için oldukça önemli. Özellikle gençlerin bu alana kaymalarını önleyecek çalışmaları bütün kurumlarımızla ortaya koymamız lazım” dedi.

‘ÇALIŞMALARIMIZI DAHA DA HIZLANDIRACAĞIZ’

Vali Aksoy, “İhbarlar çok önemli. Özellikle Valilik Açık Kapı sisteminde uyuşturucu ihbarlarının da yapılması konusunu kamuoyu ile paylaşıyoruz. Uyuşturucu kullanımından kaynaklı ölümlerde bir önceki döneme göre %50 bir düşüş var. Bu sayıyı daha da aşağılara çekmek için çalışmalarımızı daha da hızlandıracağız. Özellikle Bonzai denen kimyasal uyuşturucu maalesef insanların canına mal olabiliyor. Bonzai ile mücadele konusunda çalışmalarımız devam edecek. Geçtiğimiz aylarda Jandarma Bölgemizde 800 kg kokain maddesi ele geçirildi. Bu Türkiye’de bir seferde yakalanan en büyük miktardaki uyuşturucu idi. Emniyet Müdürlüğümüz ise ciddi miktarda eroin maddesi yakalıyor. Genel anlamda suçu işleyen insanların tekrar suça bulaşma oranları yüksek olur gibi bir değerlendirme hepimizde var. Ancak bu oran %2-4 arasında. Bu güzel bir sonuç” dedi.

‘AYDINLATMA SIKINTISI OLAN YERLERDE ÇALIŞMALAR YAPILMALI’

Vali Aksoy, “Güvenlik güçlerimiz çalışmaları büyük bir hassasiyetle yürütüyor. Bugün Türkiye genelinde bütün Valilik ve Kaymakamlıklarda saat 09:30’da bu toplantı gerçekleştiriliyor. Uyuşturucu konusunda toplumda duyarlılık yaratmak konusunda hep birlikte bu çalışmaları ortaya koymak durumundayız. Ancak bunun önüne toplumsal duyarlılıkla geçebiliriz. Çünkü emniyet ve jandarma birimlerimizin yapacağı çalışmalar bir noktaya kadar fayda sağlayacaktır. Suça özellikle ilk kez bulaşan kişiler varsa bunları Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüzün çalışmalarıyla aile ve sosyal yapılarında sıkıntılar varsa bunları düzeltmemiz lazım. Böyle kişileri Emniyet ve Jandarma görevlilerimiz mutlaka Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğümüze bildirmelidir. Metruk binaların yıkımı konusunu ilgili arkadaşlarımız mutlaka çalışmaları takip etmelidirler. Çünkü bu tür yerlerde uyuşturucu kullanımı olabiliyor. Aydınlatma sıkıntısı olan yerlerde de tekrar çalışmalar yapılmalıdır”  diyerek tüm katılımcılara teşekkür etti. Vali Aksoy’un konuşmalarının ardından, uyuşturucu ve bağımlılık ile  mücadele konusunda  kurumların yapmış olduğu çalışmalar değerlendirildi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑