Şarampole uçtu burnu bile kanamadı
Gölcük'te 72 kök kenevir ele geçirildi
Şüpheli cisim ihbarı polisi alarma geçirdi
Otomobil bahçedeki çocuğun üzerine uçtu

Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Kızılay heyeti İSU’nun yatırımlarını gezdi

İSU Genel Müdürlüğü, ‘Teknik Gezi’ programı kapsamında Kızılay Derneği Kocaeli Şubesi’nden 22 kişilik heyete yatırımları yerinde görme imkanı sundu

9 Kasım 2018 Saat: 17:16
Kızılay heyeti İSU’nun yatırımlarını gezdi
Kızılay heyeti İSU’nun yatırımlarını gezdi

İSU Genel Müdürlüğü, yatırımlarını yerinde tanıtmak için başlattığı Teknik Gezi  programlarını sürdürüyor. Daha önce de birçok sivil toplum kuruluşuna yönelik “Teknik Gezi” düzenleyen Kurum, son olarak  Kızılay Derneği Kocaeli Şubesinden 22 kişilik  Heyete yatırımları yerinde görme imkanı sundu.

NAMAZGAH BARAJI’NI GEZDİLER Türkiye’nin önemli sivil toplum kuruluşlarından biri olan Kızılay Derneği heyeti için  düzenlenen ‘Teknik Gezi’de katılımcılar ilk önce Kurumun önemli yatırımlarından olan ve bölgenin içme suyu ihtiyacını uzun yıllar boyunca karşılayacak kapasiteye sahip, Kandıra Namazgah Barajı’nı gezdi. Gezi heyeti daha sonra İSU Genel Müdürlüğünün yatırım maliyetlerini düşürmek ve daha ileriki dönemlerde kendi kendine yetebilmek amacıyla hayata geçirdiği Kandıra Namazgah Barajı Hidroelektrik (HES) ve Güneş Enerjisi Santralleri (GES) ile bölge halkının sağlıklı ve kesintisiz içme suyu ihtiyacını karşılamak için inşa ettiği Dudutepe İçme Suyu Arıtma Tesisi ve şehrin atık su artıma konusunda  çok önemli bir yeri olan Kandıra Merkez Atık Su Arıtma Tesisi gibi suya yön veren yatırımlarını gezdi. Görev alanı içindeki bölgelerde, hizmet vermek için modern çağın gerektirdiği bütün olanaklardan faydalanan Kurum, yapmış olduğu önemli çalışmaları vatandaşlara tanıtmak hedefiyle düzenlediği teknik gezide katılımcılara, kurumun yapmış olduğu yatırımların yanı sıra suyun ve çevrenin önemi, korunması ve sürdürülebilirliği hakkında da bilgiler verildi.

İSU MERKEZ LABORATUVARI Kızılay Derneği Kocaeli Şubesi Dernek Başkanı Aylin Korkmaz ve dernek üyeleri, daha sonra İSU Genel Müdürlüğü’nün Avrupa standartlarındaki İzmit Lojistik Merkezini ve uluslararası standartlara sahip olan içme suyu, atık su ile mikrobiyoloji ünitelerinin bulunduğu İSU Merkez Laboratuvarını gezdiler. Yatırımları büyük bir beğeni ile gezen katılımcılar, merak ettikleri konular hakkında İSU yetkililerinden bilgi aldılar. Kurumun yaptığı yatırımların  projelendirme ve faaliyete geçirilme aşamasını ilgiyle dinleyen Heyetin memnuniyeti yüzlerine yansıyordu. Yatırımlardan çok etkilenen gezi heyeti kuruma olan bakış açılarının olumlu yönde değiştiğini belirttiler. Evlerine gelen suyun musluklara kadar süren meşakkatli yolculuğu ve yine atık suyun geçirmiş olduğu aşamaları şaşkınlıkla izlediklerini belirten heyet burada öğrendiklerini herkesle paylaşacaklarını ve artık suyun her zerresinin kıymetini bileceklerini ifade ettiler. Teknik Gezi,  İSU Genel Müdürlüğü yetkilileri tarafından Kızılay Derneği Heyetine  “Su Medeniyeti Tarihinden Damlalar” kitabının hediye  edilmesi ve toplu hatıra fotoğrafı çekilmesiyle son buldu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑