Gölcük'te 72 kök kenevir ele geçirildi
Şüpheli cisim ihbarı polisi alarma geçirdi
Otomobil bahçedeki çocuğun üzerine uçtu
Deprem şehitleri Halıdere’de anıldı

Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

‘Umudumuz yüksek, takdir halkımızın’

‘Umudumuz yüksek, takdir halkımızın’

9 Kasım 2018 Saat: 17:19
‘Umudumuz yüksek, takdir halkımızın’
‘Umudumuz yüksek, takdir halkımızın’

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gölcük İlçe Başkanı Fikret Gürel, partilerinin yerel seçim hazırlıkları ve seçim süreci ile ilgili olarak bazı açıklamalarda bulundu. Başkan Gürel, “Umudumuz yüksek, takdir halkımızın” dedi. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gölcük İlçe Başkanı Fikret Gürel, partilerinin Gölcük genelinde yaptığı yerel seçim çalışmaları, seçim süreci, halkın seçim çalışmalarındaki tepkileri hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Gürel, konu hakkında yaptığı açıklamada “Belediye Başkan adayımız İsmet İşeri ile birlikte sokaklardayız. Seçim zamanı değil, şimdiden yola çıktık ve çalışıyoruz. Sıkmadık el, dinlemedik dert bırakmıyoruz. Halkımızın projelerini de makul seviyede hayata geçirmek amacındayız. Kendilerinden bu konuda fikirler almaktayız. Öncelikle, oturduğumuz yerde sadece yapmış olmak için proje üretmedik. Yıllardır proje üreterek seçime hazırlanan bir partiyiz. Gölcük’ün sorunlarını yerinde tespit edip bu sorunları çözmek, hepimizin önceliği konumunda” dedi.

 ‘ACELE ETMEDEN OLUŞUMU GERÇEKLEŞTİRMEK İSTİYORUZ’

Sözlerine devam eden Başkan Gürel, “Çarşamba akşamı partimizde yaptığımız toplantıda, yeni üyelerimize rozetlerini taktık. Meclis üyesi yapılanması halen devam ediyor. Belediye meclis üyesi olmak, herkesin doğal bir hakkıdır. Acele etmeden oluşumu gerçekleştirmek istiyoruz. Yoruldum diyerek kenara çekilmek isteyenler de olabilir, ben görev almak istiyorum diyen de olabilir. Şu ana kadar bizlere meclis üyeliği konusunda iletilen bir konu yok. Meclis üyeliği konusunda başvuruları almaya başladık. Yasal sürecin bitimine kadar müracaatlar devam edecektir. Şu an beklemedeyiz. İnce eleyip sık dokuyoruz. Güzel bir meclis yapılanması yapmak amacındayız” dedi.

 ‘İŞİMİZİ DAHA SIKI TUTMAYA ÇALIŞIYORUZ’

Başkan Gürel, halkın kendilerine olan ilgisi hakkında da konuştu ve “Halktan gerek partimize gerekse belediye başkan adayımız İşeri’ye güzel bir teveccüh olduğunu görmekteyiz. Geçen dönemlerde bizimle görüntü vermek istemeyenler dahi bizlere büyük bir yaklaşım gösteriyor. Yıllarca iktidar partisi veya başka partilere oy vermiş kişiler dahi İsmet İşeri’ye iyi bir gözle yaklaşıyor. Hiçbir şeyin garantisi olmadığı gibi biz de işimizi daha sıkı tutmaya çalışıyoruz. Son zamanlarda görülmemiş bir birliktelik sağladık. Örgütümüz, tek bir adayın altında birleşti. Yıllardır hayalini kurduğumuz bu birliktelikle birlikte çalışmalara erken başladık. Bunun da bizlere geri dönüşünün iyi olacağını düşünüyoruz” dedi.

 ‘HALKIMIZIN KENDİ EVLADINA SAHİP ÇIKACAĞINI UMUYORUZ’

Oy potansiyeli hakkında da konuşan Başkan Gürel, “Biz 2014 yılında yapılan seçimlerde köylerden çok fazla fark yemedik. Ama bazı mahallelerde büyük fark yedik. Köylerde 5 – 6 bin seçmen var ama merkezle bağlantıları 10 bini geçiyor. Buranın çocuğu, köylerinde büyümüş olan bir belediye başkan adayımız var. Halkımızın kendi evlatlarına sahip çıkacaklarını umuyoruz. Kendisi de sevilen ve sayılan, spor camiasında, camilerde, halka, düğünlerde, cenazelerde kendini göstermiş, ispatlamış bir adayla yola çıktık. Umudumuz yüksek, takdir halkımızın. Hiçbir şeyin garantisi yok ama umut ediyoruz ki 42 yıl sonra Gölcük Belediye Başkanlığı’nı tekrar kazanacağız ve iyi bir hizmeti Gölcük halkına sunacağız. Biz buranın insanlarıyız, hizmet aşkıyla çalışıyoruz. Gölcük’ün lafta değil, gerçekten gelişmesi için çalışacağımızdan kimsenin şüphe etmesin. Bunu yapacak kadrolara da sahibiz. Halkımızın bundan veya başka bir konuda hiç şüphesi olmasın” dedi. Erdem ŞENGÜL

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑