Gölcük'te 72 kök kenevir ele geçirildi
Şüpheli cisim ihbarı polisi alarma geçirdi
Otomobil bahçedeki çocuğun üzerine uçtu
Deprem şehitleri Halıdere’de anıldı

Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

İnovasyon yarışmasında ödüller verildi

İnovasyon yarışmasında ödüller verildi

9 Kasım 2018 Saat: 17:21
İnovasyon yarışmasında ödüller verildi
İnovasyon yarışmasında ödüller verildi

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) tarafından Doğu Marmara Bölgesi’ndeki KOBİ’lerin inovasyon becerilerini geliştirerek bölgesel kalkınmaya hizmet etmek amacıyla hayata geçirilen 2018 yılı InnoTEAM yarışması ödül töreni, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’un katılımlarıyla gerçekleştirildi.  İzmit Ramada Otel’de gerçekleştirilen ödül törenine Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’un yanı sıra Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Suat Cebeci, MARKA Genel Sekreteri Mustafa Çöpoğlu, İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tuncay Şahin, Kocaeli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Kadir Durmuş, İş adamları ve çok sayıda davetli katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program, InnoTEAM Yarışmasının tanıtım film gösterimiyle devam etti.

 ‘İNOVASYON KAVRAMI OLDUKÇA ÖNEMLİ’

MARKA Genel Sekreteri Mustafa Çöpoğlu’nun konuşmaların ardından Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’un yapmış olduğu konuşmalarında; “Değerli katılımcılar, bugün Doğu Marmara Kalkınma Ajansımızın koordinatörlüğünde yürütülen bir çalışmanın ödül töreninde sizlerle bir arada olmaktan büyük bir memnuniyet duyuyorum. Kalkınma Ajanslarımız bulunduğu bölgenin ekonomik sosyal anlamda kalkınması, bölgeler arası gelişmişlik düzeylerinin daha güzel bir noktaya ve farkındalıklarını daha iyi bir boyuta taşıma adına çalışmalar yapan ajanslarımızdan birisidir. Doğu Marmara Kalkınma Ajansının bulunduğu bölge itibariyle de baktığımızda Türkiye ekonomisine çok büyük katkıların sunulduğu bir bölgede faaliyetlerini sürdürüyor. Birçok projeye destek veren Kalkınma Ajansımız, bugün gündemimizde yer alan firmaların İnovasyon kapasitelerinin geliştirilmesi konusunda bir çalışma ortaya koydu ve bu çalışma neticesinde üniversitelerimiz ile iş birliği içerinde ödül alacak firmalar belirlendi. İnovasyon kavramı oldukça önemlidir. Bunu sadece firmalar bazında değil, toplumumuzun birçok alanında ve bölgesel bazda da değerlendirmek durumundayız” dedi.

 ‘BÖLGEMİZDE AR-GE SAYILARI KONUSUNDA ÖNEMLİ GELİŞMELER OLDU’

Vali Aksoy, “Bölgemizde Ar-Ge sayıları konusunda önemli gelişmeler oldu. Kocaeli olarak 112 Ar-Ge merkezimiz ve 12 tasarım merkezimizle birlikte Türkiye’de İstanbul’dan sonra en fazla Ar-Ge ve Tasarım Merkezine sahip olan illerden biriyiz. Komşu illerimizde de benzer artışları biliyoruz ve takip ediyoruz. Temennimiz biraz farklılıklar ortaya koymak ve bu farklılıklar üzerinden de geliştirdiğimiz ürünleri ticarileştirerek ülkemize ekonomik anlamda katkı sağlayabilmektir. İhracatı daha nasıl arttırabiliriz ve ürettiğimiz ürünleri nasıl ihraç edebiliriz bu konulara kafa yormak ve bu konular üzerinde biraz daha yoğunlaşmaktır. Bu yönüyle de baktığımızda firmalarımız bu anlamda önemli çalışmalar ortaya koymuş ve yapmış oldukları çalışmaları daha iyi bir noktaya taşıyacak çalışmayı burada belirli bir aşamaya getirmişlerdir. Kalkınma Ajansımıza, çalışanlarına, çalışmalara destek veren üniversitelerimize ve projede yer alan bütün arkadaşlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Ödül alan firmalara başarılar diliyorum” dedi. Vali Aksoy, beraberindeki protokol üyeleri ile birlikte başarılı olan 6 firmaya ödüllerini vererek, tebrik etti.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑