Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Yeni nesil gazeteciler sertifikalarına kavuşuyor

Kocaeli İli Yeni Nesil Gazetecilik Eğitim ve İstihdam Programı’na katılan 30 kursiyer, bugün Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonu’nda Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Yakup Karaca’nın katılımı ile düzenlenecek törende sertifikalarını ala

5 Aralık 2018 Saat: 17:15
Yeni nesil gazeteciler sertifikalarına kavuşuyor
Yeni nesil gazeteciler sertifikalarına kavuşuyor

Yazılı basın sektörünün ihtiyaç duyduğu nitelikli iş gücünün karşılanmasına yönelik Basın İlan Kurumu (BİK), Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA), İŞKUR Kocaeli İl Müdürlüğü ve Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi işbirliği ile BİK Kocaeli Şube Müdürlüğü’nün koordinatörlüğünde başvuru işlemleri ve mülakatları yapılan, üniversitelerin İletişim, Hukuk, İİBF, Sağlık ve Sosyal Bilimler Fakültelerinin son sınıflarında okuyanların ya da bu okullardan mezun olan 30 kursiyerin katılımıyla uygulanan “Yeni Nesil Gazetecilik Eğitim ve İstihdam Programı” kapanış ve sertifika töreniyle son buluyor. Bugün saat 11.30’da Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonu’nda Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Yakup Karaca’nın katılımıyla gerçekleştirilecek olan törende, programda başarılı olan 30 kursiyere sertifikaları takdim edilecek.

TECRÜBELİ GAZETECİLERDEN EĞİTİM ALDILAR

Basın İlan Kurumu Doğu Marmara Kalkınma Ajansı, İŞKUR ve Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi’nin desteğiyle 30 gazeteci adayının katıldığı ‘Yeni Nesil Gazetecilik Eğitim Programı’nı 12-24 Kasım 2018 tarihleri arasında gerçekleştirdi. Programa mülakat neticesinde tespit edilen büyük çoğunluğu İletişim Fakültesi son sınıf öğrencisi ya da mezunu 30 gazeteci adayı katıldı ve sertifika almaya hak kazandı. Gazeteci adayları, iletişim fakültesi derslerinin minimize edilmiş formatında pratik ağırlıklı bir eğitime tabi tutuldu. Dersler İletişim Fakültesi öğretim görevlilerinin yanı sıra ulusal medyadan (TRT, ATV) tecrübeli gazeteciler tarafından verildi. Sertifika almaya hak kazanan ‘yeni nesil gazeteciler’ ağırlıklı olarak yerel medyada istihdam edilecek. Bu hususta yerel medya yöneticileri ile görüşülerek prensip anlaşmasına varılmıştı.

ÖZLÜK HAKLARI 9 AY İŞKUR’DAN

23 Aralık 2018 tarihine kadar çalışmaya başlayacak olan yeni nesil gazetecilerin 9 aylık süreçte bütün özlük hakları (protokol çerçevesinde) İŞKUR tarafından karşılanacak. Böylece yerel medyaya hem nitelikli yeni basın mensupları kazandırılacak hem de istihdama katkı sunulmuş olacak. Basın İlan Kurumu Kocaeli Şubesi, 2017 yılı şubat ayında söz konusu projenin Türkiye genelinde ilkini gerçekleştiren temsilcilik olmuştu. Bu defa tamamen istihdama yönelik organize edilen örnek projenin eğitim masrafları BİK’in paydaşı Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) tarafından karşılandı. BİK Kocaeli Şubesi tarafından yapılan açıklamada, ilerleyen süreçlerde de İŞKUR, MARKA ve Kocaeli Üniversitesi’nin desteğiyle yerel basına ve gençlere yönelik projeler düzenlemeye devam edileceği kaydedildi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklıklazer epilasyonAnkara evden eve nakliyat
Yukarı ↑