Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Hasta ve yakınlarını sevindiren hizmet

Alzeimer Hastası 71 yaşındaki Necdet Ülgü, Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen otomatik hasta karyolası ile rahat etti. 2018 yılı içerisinde Kocaeli’de hasta ve ihtiyaç sahibi bin 173 vatandaşa elektrikli hasta karyolası verildiği açıklandı

6 Aralık 2018 Saat: 12:22
Hasta ve yakınlarını sevindiren hizmet
Hasta ve yakınlarını sevindiren hizmet

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç sahibi vatandaşların yanında olmaya devam ediyor. Bu doğrultuda yatalak, sürekli olarak yatması gereken hasta ve ihtiyaç sahibi vatandaşların rahat edebilmesi için otomatik hasta karyolası yardımı da yapılıyor. İzmit’te yaşayan, yatalak ve Alzeimer hastası 71 yaşındaki Necdet Ülgü de Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından verilen elektrikli hasta karyolasına kavuştu. Hastaya bakan yakınları için de büyük kolaylık sağlayan elektrikli hasta karyolası, yapılan incelemelerin sonucunda doktor raporuyla veriliyor.

HASTA VE HASTA YAKINLARI RAHAT EDİYOR

Yeni ameliyat olmuş, uzun süre yatakta dinlenmesi gereken ve sürekli olarak yatakta bulunan yatalak hastalar, hareket etme acısından zorlanıyor. Hastaya bakma durumunda olan hasta yakınları için de bu durum büyük meşakkate neden oluyor. Elektrikli hasta karyolası kumanda ile kolay bir şekilde hastanın rahat edebileceği şekilde konumlandırılabiliyor. Bu doğrultuda özellikle ihtiyaç sahibi vatandaşların bu karyolaya sahip olması büyük önem arz ediyor.

‘BU HİZMETLERİN TÜM HASTALAR İÇİN DEVAM ETMESİNİ İSTİYORUM’

Elektrikli hasta karyolası için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür eden Necdet Ülgü’nün eşi Bedriye Ülgü, “Biz bu yataktan talep ettik, sağ olsun, Allah razı olsun belediyemiz de kabul etti. Belediyemizin bu gibi hizmetlerinin devam etmesini tüm hastalar için istiyorum. İhtiyacı olan herkesin hizmetlerden yararlandırılması gerekiyor” dedi.

BİN 173 KİŞİYE ELEKTRİKLİ HASTA KARYOLASI VERİLDİ    

Elektrikli hasta karyolası yardımı için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Evde Bakım Birimi tarafından ilgili hastanın durumu incelenerek rapor düzenleniyor. Düzenlenen raporlar, ilgili doktor ve yetkililer tarafından onaylandıktan sonra elektrikli hasta karyolası vatandaşın hizmetine sunuluyor. Bu kapsamda 2018 yılı içerisinde hasta ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara bin 173 kişiye elektrikli hasta karyolası verildi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑