Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

GTÜ' de Sivil Havacılık Günü düzenlendi

GTÜ havacılarının düzenlediği Sivil Havacılık Günü, Türk havacılık tarihinin önemli ismi Nuri Demirağ'a ithaf edildi

7 Aralık 2018 Saat: 17:13
GTÜ de Sivil Havacılık Günü düzenlendi
GTÜ' de Sivil Havacılık Günü düzenlendi

Gebze Teknik Üniversitesi(GTÜ) Havacılık ve Uzay Kulübü’nün 7 Aralık Dünya Sivil Havacılık Günü kapsamında bu yıl ikincisini düzenlediği 2. Sivil Havacılık Günü etkinliği 5 Aralık Çarşamba günü GTÜ Moleküler Biyoloji ve Genetik Amfisi'nde gerçekleştirildi. Geçtiğimiz yıl “İsmail Cevheri” anısına yapılan etkinlik, bu yıl Türk havacılık tarihinde çok önemli bir yere sahip olan "Nuri Demirağ" teması ile katılımcıları bir araya getirdi.

YOĞUN KATILIM OLDU

Etkinliğe GTÜ öğrencileri, çeşitli şehirlerden gelen öğrenci ve konunun meraklıları katıldı. Etkinlikte yapılan panel Türkiye’de genel havacılığın duayen pilotlarından Erdoğan Menekşe'nin sunumu ile başladı. Model uçakla başlayan paraşütçülük ve sonrasında pilotluk ile devam eden kariyerini anlatan Menekşe kırdığı rekorlar hakkında bilgileri katılımcılar ile paylaştı.

PANELDE ÇEŞİTLİ BİLGİLER AKTARILDI

İkinci konuşmacı, Türkiye’de havacılıkta birçok ilke imza atan Vecihi Hürkuş’un günümüzde yeniden tanınmasında önemli bir yere sahip olan Tayyareci Vecihi Hürkuş Müzesi Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Av. Bahadır Gürer oldu. Gürer konuşmasında efsane havacının zorluklarla nasıl mücadele ettiğini, başarıya nasıl ulaştığını gençlere aktardı. Panele katılan öğrenciler ile birlikte, biri Türkiye’de Sivil Havacılık Günü olarak ilk Türk uçağı Vecihi 14’ün ilk uçuş tarihi olan 27 Eylül’ün kutlanması, diğeriyse değerli havacımızın kabrinin Ankara’da Cebeci Mezarlığı’ndan askeri şehitliğine alınması kampanyalarına destek olundu.

KATILIMCILARA HEDİYELER VERİLDİ

Kokpit.aero’yu temsilen yapılan konuşmada ise Tolga Özbek havacılıkla nasıl tanıştığını, sonrasında planörden motorlu uçağa aldığı eğitimleri, havacılık gazeteciliğine nasıl başladığını katılımcılar ile paylaştı. Hobi olarak başlayan havacılığın bugün nasıl ‘havacılık gazeteciliğine’ gittiği üzerinde durdu. Ömer Enes Kocabaş ise gönüllü olarak başlayan akımın ‘ateşleyicisi’ olan, yüzlerce meraklı genci gerçek uçuşla tanıştıran, simülatörlerden havacılık merkezlerine, gezilere kadar gençlere ücret ödetmeden organizasyonlar yapan  Stratüs Havacılık Derneği’nin faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Panel sonunda meraklı katılımcılara uçak maketleri, anahtarlıklar, simülatör ile uçuş ve Cessna 172 ile uçuşun çekilişi gibi özel hediyeler verildi. 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklıklazer epilasyonAnkara evden eve nakliyat
Yukarı ↑