Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Malçok, birleşmeye sıcak bakmıyor

SS 41 Nolu İzmit-Gölcük Otobüs Kooperatif Başkanı Mehmet Malçok, birleşmeye sıcak bakmayarak, “Bu birleşmenin ucunda eşitlik ve adalet varsa birleşmeye hazırız. Eğer hep bana denilirse bu birleşmeye sıcak bakamayız” dedi

13 Ocak 2013 Saat: 19:21
Malçok, birleşmeye sıcak bakmıyor
Malçok, birleşmeye sıcak bakmıyor

Malçok, birleşmeye sıcak bakmıyor

UKOME’NİN TEK YÖNLÜ

TUTUMU SIKINTI YARATIYOR

SS 41 Nolu İzmit Gölcük Otobüs ve Minibüs Taşıma Kooperatifi Başkanı Mehmet Malçok, UKOME’nin son günlerde yaptığı birleşme çağrısına sıcak bakmayarak, “UKOME tarafından bizlere Karamürsel, Değirmendere ve Gölcük hatlarının birleşme çağrısı yapılıyor, tabi ki bu birleşme hakkaniyetli olursa yarar sağlayacağına inanıyorum. Yapılan bu birleşme çalışmalarında eşitlik sağlanırsa elbette ki bizlerde bu birleşmeden yana olacağız. Ancak UKOME’nin tek yönlü tutumu bizleri de sıkıntıya sokuyor. Biz kooperatif olarak, Karamürsel ve Değirmendere ile birleştiğimizde bizlere de Umuttepe güzergahı açılması gerekir” dedi.

DEĞİRMENDERE İLE BİRLEŞEBİLİRİZ

Başkan Malçok, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Eğer Umuttepe güzergahını bizlere açmıyorsalar, bizde Karamürsel ile birleşmeye sıcak bakmayız. Çünkü bu kural, ‘hep bana hep bana’ hesabına dönecektir. Bu aşamada, bizim Değirmendere kooperatifi ile birleşme çalışmalarımız devam ediyor. Bizler bu birleşmeden önce toplantılar gerçekleştirerek ve bu birleşmenin ilk önce alt yapısını oluşturmaya çalışıyoruz. UKOME bu gün yaşanan adaletsizliği ortadan kaldırması gerekirken, daha da adaletsizliği ortaya koyuyor. Bu gün Yeniköy yolcu minibüsleri, yolcularını otogara getirme güzergahı haricinde bizim arkamızdan yolcu topluyor. UKOME’nin İlk önce bu adaletsizliği ortadan kaldırması lazım.”

“UKOME HAKSIZ REKBETİ ENGELLEMELİ”

Başkan Malçok, “Bu adaletsizliğin yanı sıra, birde UKOME bizlerde yaklaşık 200 ile 250 bin liralık yeni araç talepleri vardır. Bizler bu taleplere karşı direnmiyoruz ve bu talepleri yerine getirmek için çalışmalarımız var. Fakat bizler bu talepleri yerine getirdiğimizde, UKOME’nin de yaşanan bazı haksızlıkları da ortadan kaldırması gerekiyor. Alınan yeni araçlar için birde geri ödenmesi gereken bedeller vardır. Bu bedelleri karşılamak için, bizlere verilen güzergaha bir başkasının girmemesini de UKOME’nin engellenmesini istiyoruz” dedi.

“BİRLEŞME TEKLİFİMİZİ KABUL ETMEDİLER”

Kooperatif Başkanı Malçok, açıklamasını şu sözlerle tamamladı: “Biz Gölcük olarak Değirmendere ile 3 aşağı 5 yukarı birleşme çalışmalarımız devam ediyor ve yüzde 99 bu birleşme, çift taraflı olarak hakkaniyetli bir şekilde gerçekleşecek. Bizler diğer şehir içi kooperatiflerimiz için, çok cazip tekliflerle birleşme çağrımız oldu, fakat buna hiçbir zaman yanaşmadılar. Örnek olarak bizler şehir içinde İzmit yol bedelini aldığımızda, yolcular bizleri tercih etmeyerek şehir içi minibüslerini tercih ediyorlar. Bu da caydırıcı bir önlem olurdu. Buradaki bizim teklifimiz belirli saatlerde bizim arabalarımız, kalıcı konutları ve hastane güzergahını kullanmasını istedik. Bu belli saatlerde fiyatlar değişmeyecek. Bu belirli saatlerden sonra şehir içinde, bizleri tercih eden şehir içi yolcuları fiyatı yüksek bulunca haliylen caydırıcı olarak, bizleri değil şehir içi minibüsleri tercih ederler.” 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑