Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

‘Ülkede hukuki, sosyal ve ekonomik kaos var’

Saadet Partisi (SP) Kocaeli İl Başkanı Nurettin Çelik, düzenlemiş olduğu haftalık basın açıklamasında,

10 Ocak 2019 Saat: 15:07
‘Ülkede hukuki, sosyal ve ekonomik kaos var’
‘Ülkede hukuki, sosyal ve ekonomik kaos var’

“Geldiğimiz noktada maalesef ülkemizde hukuki, sosyal ve ekonomik kaos durumu oluştuğu çok açıktır” dedi

Saadet Partisi (SP) Kocaeli İl Başkanı Nurettin Çelik, parti binasında haftalık basın açıklamasını gerçekleştirdi. SP İl Başkanı Çelik açıklamasına, basın mensuplarının 10 Ocak çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayarak başladı. Çelik, “Gazetecilerin daha hür, bağımsız ve ekonomik olarak özgür olduğu bir Türkiye inşa etmek umuduyla Çalışan Gazeteciler Günü’nüzün kutlu olmasını diliyorum. Sizlerin sayesinde toplum, bilgi sahibi oluyor. Gazetecilerin özgür ve bağımsız olduğu bir Türkiye’de toplumun gelişmesine kamunun denetimine katkı sağlayacağınız tartışılmaz bir gerçektir. İşinizin zor olduğunun bilincindeyiz. Mesleğinizi icra ederken yaşadığınız sıkıntılarda sizlere yardımcı olmaya çalışacağımızı bilmenizi isterim” dedi.

‘LİYAKATSİZ YÖNETİMDEN DOLAYI NEREYİ TUTSAK ELİMİZDE KALIYOR’

Sözlerinin devamında ülke gündemine değinen Çelik, “Ülkemiz zor zamanlardan geçiyor. Ekonomik, adalet, hukukun üstünlüğüne bağlılık, ahlaki dejenerasyon, eğitim sistemi, güvenlik gibi konularda gün geçmiyor ki yeni bir sıkıntı ile karşılaşmayalım. Oluşan sıkıntıların, sorunların temel kaynağına bakıldığında adeta gömleğin ilk düğmesinin yanlış iliklenmiş olmasından kaynaklandığı görülmektedir. Bahsettiğimiz tüm meselelerde bu şekilde yaklaşım sergilendiğinde sonuç hep yanlış olacaktır. Eğitim sistemi,16 yıldır hala oturmamıştır. Liyakatsiz insanların yetişmesine sebep olunduğu bir eğitim sistemimiz vardır. Çalışarak değil, parayla hukukçu olunduğu bir ülkede yaşıyoruz. Sonra da canlarımız katlediliyor” dedi.

‘GENÇ BEYİNLER YURTDIŞINA ÇIKIYOR’

Çelik konuşmasının devamında, “Diğer yandan tüketim odaklı hayata alıştırıldığımız için üretim yapamıyoruz, üretimin önündeki engelleri kaldıramıyoruz. Üreticiye değer vermiyoruz ülkeden kaçırıyoruz. Genç beyinler yurtdışına çıkıyor. Burada da ayağımıza prangayı kendimiz vuruyoruz. Sadece dış güçlerde aramayın sorumluyu. Geleceğe ilişkin güveni olmadığı, hukuka güveni olmadığı için beyin göçü, zihin göçü yaşanmaktadır. TBMM Başkanı Binali Yıldırım’ın anayasaya uymadığı bir ülkede vatandaşın kanunlara uymasını bekleyemezsiniz. Kamu düzenini bir numaralı adam bozarsa gerisini siz düşünün” ifadelerini kullandı.

‘HALKTAN VE EKONOMİDEN KOPMUŞ VAZİYETTELER’

Çelik, “Geldiğimiz noktada maalesef ülkemizde hukuki, sosyal ve ekonomik kaos durumu oluştuğu çok açıktır. Ekonomik olarak alacaklarını ödeyemeyen şirketler, icra takibi baskısıyla konkordato ilan ederken devlete iş yapan müteahhitlere ödenmeyen borçlar nedeniyle zincirleme büyük sıkıntılar oluşmaktadır. Müteahhit alacağını alamayınca işçisine para ödeyemiyor. İzmit otogar, Karamürsel sanayi battı çıktı veya köprü inşaatlarındaki gibi müteahhitler taahhüt ettiği işi yarım bırakıyor, malzeme aldığı veya alamadığı esnafa ödeme yapamıyor. Esnaf imalatçıya ödeme yapamıyor, imalatçı işçisine ödeme yapamayınca işçi çıkartıyor. Çalışan işsiz kalınca kredisini veya kredi kartı borcunu ödeyemiyor. İktidar da diyor ki kredi kartına faizle taksit yapacağız. Taksitin günü geldiğinde işsiz vatandaş ödemeyi nasıl yapacak. Bloke olmuş kartıyla alışveriş yapamayacak vatandaş taş mı yiyecek. Bunlara neden cevap veremiyorlar. İşsiz bir adamın borç ödeyemeyeceğini akıllarına getiremiyorlar. Bu kadar halktan ve ekonomiden kopmuş vaziyetteler. Şatafatlı yaşamları olan, topluma yabancı danışmanları ile gideceği yol buraya kadar” şeklinde konuştu.

İSTATİSTİKİ VERİLER TÜRKİYE'NİN AHLAKEN YOZLAŞTIĞINI GÖSTERİYOR’

“Bir diğer önemli yara da Türkiye'nin sonunu getirecek cinsten” diyen Çelik, “O da ahlak ve maneviyatın bitirilerek tahribata uğraması ve yozlaştırılmasıdır. TV dizileriyle toplumdan uzak yaşam tarzları, aile ilişkileri, mafya davranışları reyting kaygısıyla bilinçli veya bilinçsiz özendirilmeye çalışılmaktadır. Bu konuda tüm siyasi parti ve sivil toplum örgütlerinin çözüm arayışı bulma konusunda sorumluluğu bulunmaktadır. Nitekim istatistiki veriler Türkiye'nin ahlaken yozlaştığını ve birilerinin dindar nesil yetiştirme projelerinin tutmadığını gözler önüne sermektedir. Bir araştırma şirketinin son araştırmasını iktidar ve STK’lar dikkatle incelemelidir. Araştırma göstermektedir ki insanımız inanç değerlerinden uzaklaşmaktadır. İnancını, değerlerini kaybetmiş toplumda sosyal kaos olur. Muhafazakâr söylemleriyle, içi boşaltılmış ve yolsuzluk, rüşvet gibi türlü ahlaksızlıklarla donatılmış bir yaşam tarzı insanları yeni arayışlara yönlendirmektedir. Muhafazakâr söylem, bugünkü insanı tatmin etmemekle birlikte yanlışların üzeri örtülmek için kullanıldığından bıkkınlığı da beraberinde getirmektedir.

İşte tablo ortada. İstatistikler ortada” diye konuştu.

‘AHLAKİ YOZLAŞMA TÜRKİYE'NİN SONU OLUR’

Çelik, “Öte yandan gasp, adam yaralama, tecavüz gibi yüz kızartıcı eylemlerde de artış gözlemlenmekte ve toplumda derin yaralara sebebiyet vermektedir. Yine uyuşturucu ve alkol bağımlılığı ilkokul sıralarına kadar inmiş, ahlaki dejenerasyon hiç olmadığı kadar hissedilmiştir. Bu vahamet karşısında kendi politikalarını gözden geçirmesi gerekenler, ne gibi önlemler almaktadır? Bu korkunç hadiseler karşısında hepimiz ders çıkarmalı ve iktidar başta olmak üzere gerekeni yapmalıyız. Milli Eğitim Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı’nın çalışmaları başta olmak üzere her adımımızı gözden geçirmeliyiz. Aksi halde ahlaken çöküş Türkiye'nin çöküşü demektir. Eğer önü alınmazsa bu ülkeye ve bu millete yazık olacaktır” şeklinde sözlerini tamamladı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑