Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

‘25 bin 170 kişi iş başvurusu yaptı’

Kocaeli Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) Gölcük Hizmet Merkezi Müdürü Mehmet Özdemir, geride bıraktığımız 2018 yılına yönelik istatistik bilgiler hakkında açıklamalarda bulundu.

10 Ocak 2019 Saat: 16:42
‘25 bin 170 kişi iş başvurusu yaptı’
‘25 bin 170 kişi iş başvurusu yaptı’

Özdemir, “Geçen yıl 25 bin 170 kişi iş başvurusu yaptı” dedi

Kocaeli Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) Gölcük Hizmet Merkezi Müdürü Mehmet Özdemir, geride bıraktığımız 2018 yılında Gölcük, Başiskele ve Karamürsel ilçelerinden çıkan istatistik bilgiler hakkında açıklamalar yaptı. Kurum Müdürü Özdemir, vermiş olduğu bilgilerde “Kurumumuz, 2018 yılının genelinde elinden geldiğince iş arayan vatandaşlarımıza ve işçi arayan işverenlere yardımcı olmak adına çalışmalarını gerçekleştirdi. Bu kapsamda yapılan birçok çalışma ile iş arayan vatandaşlarımıza uygun işleri, işverenlerimize de kendilerine uygun işçi adaylarını tavsiye ettik” dedi.

‘5 BİN 934 KİŞİ İŞE YERLEŞTİ’

Kurum Müdürü Özdemir, açıklamasının devamında “Kurumumuza 2018 yılında 25 bin 170 kişi, iş başvurusunda bulundu. Alınan açık iş sayısı ise 8 bin 2 oldu. İşe yerleştirilen kişi sayısı 5 bin 934 olurken ziyaret edilen işyeri sayısı ise 2 bin 457 oldu. Geçtiğimiz yıl içinde kurumumuza kayıtlı işsiz sayısı 9 bin 782 oldu. Geçen yıl içinde işsizlik ödeneği başvurusunda bulunan kişi sayısı 6 bin 29 olurken işsizlik ödeneğini hak eden sayısı 2 bin 24, başvurusu reddedilen kişi sayısı ise 4 bin 5 oldu. İşsizlik ödeneğini alan kişi sayısı, üç ilçede toplam 1865 oldu. İşyerlerine düzenlenen işbaşı eğitim programı sayısı 170 olurken meslek seçimi ve iş arama becerileri semineri verilen okul sayısı da 150 oldu” dedi.

‘KOİF 2019 İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLADI’

Sözlerine son veren Özdemir, istihdam fuarı hakkında da bilgiler vererek “4 – 5 – 6 Nisan 2019 tarihleri arasında ilimizdeki fuar alanında yapılacak olan ‘Kocaeli İnsan Kaynakları İstihdam Fuarı ve Kariyer Günleri’ (KOİF 2019) ile ilgili olarak çalışmalar başladı ve bu kapsamda işverenlere tanıtım ve bilgilendirme çalışmaları yapmaya başladık. Ayrıca Milli İstihdam Seferberliği kapsamında işbaşı eğitim programları, istihdam teşvikleri ve diğer programlar, işverenlere yapılan ziyaretlerle anlatılıyor” dedi.  Erdem ŞENGÜL

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑