Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

‘İttifak çalışmaları pazartesi sonuçlanacak’

‘İttifak çalışmaları pazartesi sonuçlanacak’

10 Ocak 2019 Saat: 14:57
‘İttifak çalışmaları pazartesi sonuçlanacak’
‘İttifak çalışmaları pazartesi sonuçlanacak’

İYİ Parti İlçe Yönetimi, parti binasında 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla ilçemizde görev yapan gazetecileri ağırladı. Gerçekleştirilen toplantıda sözü alan İYİ Parti İlçe Başkanı İsmail Aynacı, “İttifak çalışmaları Pazartesi günü sonuçlanacak” dedi. İYİ Parti İlçe Yönetimi, dün parti binasında 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla ilçemizde görev yapan gazetecileri ağırladı. Toplantıya İYİ Parti İlçe Başkanı İsmail Aynacı ve yönetimi, İYİ Parti Gölcük Belediye Başkan Aday Adayı Çetin Kocatürk, İYİ Parti İlçe Gençlik Kolları Yönetimi ve ilçemizde görev yapan basın mensupları katılım gösterdi. Yapılan buluşmada sözü alan İYİ Parti İlçe Başkanı Aynacı, “Bugün gazetecilerimizle buluşmak istedik. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nüzü kutluyorum. Yaklaşık 1,5 yıldır ilçemizde siyaset yapıyoruz. Yerel basın bizim için çok önemli. Biz yerelde siyaset yapmaya çalışıyoruz. Siyaset çalışmalarımızı da sizlerle paylaşıyoruz. Her birinizle arkadaşlığımız, kardeşliğimiz oldu. Bu konuda çalışıyor ve görüşüyoruz. Geçen zaman zarfında bize gösterdiğiniz ilgi ve saygıya teşekkür ediyorum. Allah sizleri yanımızdan eksik etmesin. Ben Gölcük basınını, Kocaeli genelinde çok başarılı görüyorum. Gölcük’te sürekli gündem oluşturan bir basın var. Biz kendimizi şanslı hissediyoruz. Gününüzü de tekrar kutluyoruz” dedi.

‘PARTİMİZE ÖNEM VERDİĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUM’

İYİ Parti Gölcük Belediye Başkan Aday Adayı Çetin Kocatürk, yaptığı konuşmada, “Biz de yıllardır birlikteyiz. Her sene bir program gerçekleştiriyor ve bir araya gelmeye çalışıyorduk. Ben öncelikle partimize bu kadar önem verdiğiniz için teşekkür ediyorum. Partimiz, ekonomik gücü olan bir parti değil. Her çağrımızda bizim yanımıza gelmenizden ötürü hepinize teşekkür ediyorum. Her zaman sizlere haber vermeye çalıştık. Hepinize çok teşekkür ediyorum. Dernekçilik dönemim ve siyasi hayatımızda bizlere vermiş olduğunuz destekten ötürü teşekkür ediyorum” dedi.

‘CHP İLE GÖRÜŞMELER DEVAM EDİYOR’

İYİ Parti İlçe Başkanı Aynacı, ittifak konusuna değinerek, “Gelinen noktada CHP ile görüşmeler devam ediyor. Pazartesi günü ilçelerdeki ittifak konusunda, hangi partinin ilçelerde daha kuvvetli olacağına yönelik çalışma olacak ve pazartesi günü de sokakta çalışmaya başlayacak. Çok iyi gelişmeler var. Güç potansiyeline göre ittifak konusunda önemli kararlar olacak. İYİ Parti Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı konusunda Serdar Kaman’ın adının açıklanacağını düşünüyoruz. İlçeler için pazartesi, büyükşehir için salı günü açıklamalar yapılacaktır. Biz de ittifak olursa çalışmalarımızı yapacağız. İttifak olmazsa çalışmamızı partimiz adına yapmaya başlayacağız. İşbirliği yaptığımız ilçede belediye başkan adayını desteklediğimiz gibi meclis oluşumu için de ortak liste olacaktır. Ayrı bir meclis listesi olmayacak. CHP ile olası işbirliğinde CHP’nin projeleri yanında kendi projelerimizi de hayata geçirmek için çalışmalarımızı yapacağız. İlçe olarak ittifakın olacağını düşünüyoruz. İl başkanlığı düzeyinde yapılan görüşmeler neticesinde ortak akıl yürütülecektir. İşbirliği konusunda Gölcük için herhangi bir sorun yaşanmadı. Büyükşehirdeki ittifakın ilçelerde de olması gerektiğini düşünüyorum. Şahsen de ittifakın olacağını düşünmekteyim” dedi.

‘GÖLCÜK’E VERECEK ÇOK ŞEYİMİZ VAR’

Tekrar söz alan İYİ Parti Gölcük Belediye Başkan Aday Adayı Çetin Kocatürk, “Biz ille de ittifak olması gerektiğini düşünmüyoruz. Gölcük’te seçimi kazanabilmek için İYİ Parti’nin CHP’ye, CHP’nin de İYİ Parti’ye ihtiyacı var. İşbirliğini düzgün yapmamız gerekir. İttifak için bir uğraşımız yok. Genel merkez ne karar verirse onu uygulayacağız. Bizim genel merkezin kararı dışında farklı bir şey yapmamız gibi bir durum söz konusu olmaz. İttifak olursa bizim de isteklerimiz olacak. Genel merkez ittifak yapılıyor derse o çerçevede bir anlaşma olacaktır. Gölcük’e verecek çok şeyimiz olduğunu düşünüyorum. Yaşanan sıkıntıların ne olduğunu biliyor ve bunların çözümlerinin de kolay olduğunu biliyoruz. İnsanların bizlere çok kolay ulaşabileceğini de belirtmek istiyorum. Telefon numaramız değişmeyecek ve halkımız bizlere çok kolay ulaşacak. Halkla köprüyü kurmamız gerekiyor ve biz bunu yapmaya çalışacağız” dedi.  Erdem ŞENGÜL

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑