Gölcük'te 72 kök kenevir ele geçirildi
Şüpheli cisim ihbarı polisi alarma geçirdi
Otomobil bahçedeki çocuğun üzerine uçtu
Deprem şehitleri Halıdere’de anıldı

Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Yıldız'dan Erzurumlular Derneği'ne ziyaret

Saadet Partisi (SP) Gölcük Belediye Başkan Adayı Nihat Yıldız, Erzurumlular Derneği’ne yaptığı ziyarette, “Biz geldiğimizde işimizi liyakatle yapacağız ve Gölcük'ü bu sıkışmışlıktan kurtaracağız” dedi

8 Şubat 2019 Saat: 16:54
Yıldızdan Erzurumlular Derneğine ziyaret
Yıldız'dan Erzurumlular Derneği'ne ziyaret

Saadet Partisi (SP) Gölcük Belediye Başkan Adayı Nihat Yıldız, Erzurumlular Derneği’ni ziyaret etti. Yıldız, yaptığı bu ziyarette, “Gölcük gibi bir kente yakışmayacak trafik ve otopark sorunu var. Gölcük adeta trafikte sıkışmış durumda. İskele yoluna sanki depoda son kalmış gibi duran 2. bir trafik lambası koyulması tam manasıyla bir çözüm değil. Görüyoruz ki bu sorunlar geçici yöntemlerle çözülmektedir. Bu sorunlardan mütevellit adeta Gölcük 2 ayrı Gölcük gibi olmuş durumdadır. D100 karayolunun üstü ve altı şekline gelmiştir. Gölcük gibi bir şehir 2 cadde üzerine tıkalı kalmış durumdadır. Bu durum esnafa da yansıtmaktadır. Bir de otopark parası adı altında vatandaşımızın cebinden para çıkmaktadır. Biz bu duruma bir dur diyeceğiz. Gölcük'te otopark ücretini 1 TL yapacağız. Ayrıca belediye binası altındaki otoparkı da vatandaşımızın hizmetine açacağız. Çünkü biz vatandaşa hezimet çektirmek için değil hizmet etmek için bu yola çıktık” dedi.

‘ESNAFIM, ESNAFIN HALİNİ ANLARIM’

SP Gölcük Belediye Başkan Adayı Nihat Yıldız, “Ben yıllardır Gölcük'te ticaret yapan esnafım. Gölcük'te büyüdüm. Bugünkü Gölcük esnafının halini anlarım. Çünkü görüyorum ki Gölcük'te kazanılan para Gölcük esnafına harcanmıyor. Bunun nedenini kendi tecrübeme dayanarak şöyle açıklıyorum. Gölcük çarşısı 2 cadde üzerinde sıkışmış durumda. Gölcük sadece bu caddelerden oluşmuyor. Gölcük'ün ticaretinin gelişmesi için yayılması lazım. Mesela Amiral Sağlam Caddesi ki bu cadde ‘Bankalar Caddesi’ olarak da bilinir. Bu cadde Gölcük'ümüzün en hareketli caddesidir ancak yüksek kira fiyatları ile bankalara kiralanmış durumdadır. Boş kalan dükkanları ise yüksek kiralardan dolayı Gölcük esnafı, ya kiralayamamakta ya da kirasını karşılamada sıkıntı çektiği için daha ücra yerde dükkan açmaktadır. Dolayısıyla Gölcük esnafıyla halkımız tam manasıyla iç içe olamadığı için halkımız başka ilçelerde alışveriş yapmaktadır. Bu durumda Gölcük esnafı para kaybetmektedir. Biz geldiğimizde işimizi liyakatle yapacağız ve Gölcük'ü bu sıkışmışlıktan kurtaracağız” ifadelerine yer verdi.

‘KÜLTÜR DERNEKLERİ MERKEZİ KURACAĞIZ VE DERNEKLERİ DESTEKLEYECEĞİZ’

Konuşmasında Erzurumlular Derneği'ne teşekkür eden SP Gölcük Belediye Başkan Adayı Yıldız, “Yaptığınız çalışmalarla Gölcük'ümüzde farklı mozaiklerin de olduğunu bize hatırlattınız. Yörelerinize gitmedik ama siz bize kendi yörelerinizi getirdiniz. Ancak hemşeri dernekleri ve kültür dernekleri ücra kalacak yerlerde değil de hep bir merkezde toplanması projemizdir. Çünkü sizler kültürümüzü yaşatıyorsunuz. Bu sebeple bizleri de güzel şekilde ağırladığınız için öncelikle Gölcük Erzurumlular Derneği Başkanı Muhammet Turan ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑