Şarampole uçtu burnu bile kanamadı
Gölcük'te 72 kök kenevir ele geçirildi
Şüpheli cisim ihbarı polisi alarma geçirdi
Otomobil bahçedeki çocuğun üzerine uçtu

Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Bilim Merkezi’nde önemli kutlama

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, ‘Uluslararası Bilimde Kadın ve Kız Çocukları Günü’ dolayısıyla

10 Şubat 2019 Saat: 12:35
Bilim Merkezi’nde önemli kutlama
Bilim Merkezi’nde önemli kutlama

yarın Kocaeli Bilim Merkezi’nde düzenlenecek olan programa katılacak

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu tarafından 22 Aralık 2015 tarihinde ilan edilen ‘Uluslararası Bilimde Kadın ve Kız Çocukları Günü’ dolayısıyla yarın Kocaeli Bilim Merkezi’nde program düzenlenecek. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un da katılacağı program, kız çocuklarını bilime teşvik etmek ve toplumda farkındalık yaratmak amacıyla başarılı bilim kadınlarıyla kız çocuklarını bir araya getirecek.

BAŞARILI KADINLAR VE KIZ ÇOCUKLARI KATILACAK

Kocaeli Bilim Merkezi’nde gerçekleşecek programa, Bakan Zehra Zümrüt Selçuk’un dışında kadın milletvekilleri, Kocaeli milletvekilleri, Kocaeli il protokolü, başarılarını kanıtlamış kadın akademisyenler, başarılı girişimci kadınlar, bakanlık himayesinde bulunan 100 kız çocuğu, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı ortaokul ve liselerde eğitim gören 100 kız öğrenci ile velileri katılacak.

CİNSİYET EŞİTLİĞİ GÜÇLENECEK

‘11 Şubat Uluslararası Bilimde Kadın ve Kız Çocukları Günü’, BM Genel Kurulu tarafından 22 Aralık 2015 tarihinde ilan edildi. 2015 yılından bugüne kadar her YIL 11 Şubat’ta kutlanan ‘Bilimde Kadın ve Kız Çocukları Günü’ bu yıl Kocaeli Bilim Merkezi’nde düzenlenecek. bugün saat 13.30’da başlayacak programda, kadınların ve kız çocuklarının bilim alanındaki çalışmalara tam ve eşit şartlarda katılmalarının sağlanması ve toplumsal cinsiyet eşitliğinin güçlendirilmesi amaçlanıyor.

BİLİM KADINLARI TECRÜBELERİNİ AKTARACAK

Bakanlık logolu bez çantaların ve TÜBİTAK Bilim dergilerinin dağıtılacağı program, saat 13.30’da başlayacak. Bilimde başarılı ortaokul ve liseli kız öğrencilerin konuşma yapacağı programda, başarılı bilim kadınları da birer konuşma yaparak tecrübelerini kız öğrencilerle paylaşacak. Program, Bakan Zehra Zümrüt Selçuk’un konuşmasından sonra katılımcı belgesi takdimi ile devam edecek. Son olarak çekilecek aile fotoğrafından sonra protokol ve çocuklar, birlikte Kocaeli Bilim Merkezi içerisinde yer alan atölyeleri gezecek.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑