Gölcük'te 72 kök kenevir ele geçirildi
Şüpheli cisim ihbarı polisi alarma geçirdi
Otomobil bahçedeki çocuğun üzerine uçtu
Deprem şehitleri Halıdere’de anıldı

Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

‘Emekten yana olan bir partiyiz’

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gölcük İlçe Başkanı Fikret Gürel, partilerinin seçim çalışmaları ve hedefleri hakkında açıklamalarda bulundu.

10 Şubat 2019 Saat: 16:29
‘Emekten yana olan bir partiyiz’
‘Emekten yana olan bir partiyiz’

Başkan Gürel, “Özellikle belirtmek isterim ki biz emekten yana olan bir partiyiz” dedi 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gölcük İlçe Başkanı Fikret Gürel, partilerinin seçim çalışmaları ile ilgili açıklamalarda bulundu. Başkan Gürel açıklamasında, “9 Mart 2019 Cumartesi günü Gölcük Kongre Sarayı’nda partimiz Belediye Başkan Adayı Sayın İsmet İşeri’nin aday tanıtım toplantısını gerçekleştireceğiz. O gün yapacağımız toplantıda projelerimiz, aday tanıtımımız ve belediye meclis üyesi adaylarının tanıtımı yapılacak. İYİ Parti ile olan ittifakımız doğrultusunda toplantımıza onlar da katılım gösterecektir. Kendileri ile olan ittifak görüşmelerimizde, samimi ve sıcak bir ortamda anlaşma sağlanmıştır. Diyaloglarımız sağlıklı bir şekilde devam etmektedir. Bizlerin amacı, ittifakı tabanda gerçek manada sağlayıp Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile birlikte Gölcük Belediyesi’ni de kazanmaktır. Bu bağlamda İYİ Parti ve CHP tabanı kol kola girmiş durumdadır” dedi.

‘SOSYAL BELEDİYECİLİĞİ GERÇEK MANADA GÖSTERECEĞİZ’

Sosyal belediyeciliğe büyük önemli verdiklerini belirten Başkan Gürel, “Bizim tek arzumuz, seçimi kazanmak ve halkımıza gerçek anlamda sosyal belediyeciliği ispat etmektir. İktidara gelmek gerekir ki söylemleri hayata geçirebilesin. Projelerinizi istediğiniz kadar geliştirseniz de, halka anlatsanız da seçimi kazanamadığınız takdirde bu projeler havada kalmaktadır. Biz halkımızdan bizi denemesini ve projelerimizi hayata geçirmemiz için bir fırsat vermesini bekliyoruz. Sosyal belediyeciliği gerçek manada hayata geçirecek olan CHP’li belediyelerdir. Bunların örnekleri ülkemizde çoktur. En büyük örnek de yaşam kalite standardı dünya birinciliği alan Eskişehir Belediyesi’dir” diye konuştu.

‘EMEKÇİ ARKADAŞLARIMIZ RAHAT OLSUN’

Başkan Gürel, “Adayımız ve ekibi, aynı zihniyetle çalışarak Gölcük’ü yaşanılabilir bir kent yapacak, gerçek manada çağdaş bir donanma kenti hüviyeti içerisine de getirecektir. Bu güç, azim, bilgi ve tecrübe, kadrolarımızda mevcuttur. Şunu da özellikle belirtmek isterim ki biz emekten yana olan bir partiyiz. Emekçinin hakkını savunur, sosyal özlük haklarına sahip çıkarız. Bunun da en büyük örneğini, asgari ücreti 2 bin 200 TL’ye çıkarmasıyla göstermiştir. Gölcük Belediyesi’nde çalışan emekçi arkadaşlarımız rahat olsun ki gerçek manada görevlerini yerine getiren kimsenin işinden çıkarılması söz konusu değildir. Kabul etmemiz gerekir ki idari kadronun, başkan ve ekibi ile oluşması doğaldır. Değişiklik olursa bu sadece üst kademede olabilir. Bu da herkesin en doğal hakkıdır. Hiçbir belediye çalışanının iş ve aş korkusu olmasın” ifadelerini kullandı.

‘HDP İLE BİR GÖRÜŞMEMİZ OLMADI’

Başkan Gürel, “Son günlerde partimizin Gölcük’te HDP ile işbirliği içerisine girdiği söylentisi var. HDP’nin Gölcük’te bir teşkilat yapısı zaten yok ve aday çıkarmıyorlar. Ülkenin batı yakasında aday çıkarmayıp AKP’yi geçecek en yakın adaya oy vereceklerini kendileri açıkladı. Biz de kendileri ile herhangi bir görüşme yapmadık. Kaldı ki kendilerinin Gölcük’te bir teşkilatı da yok. AKP daha çok ittifak görüşmesi yapıyor. Çoğunluğu Kürt kökenli olan insanlar destek veriyor diye onları hiçe sayacak bir durumumuz yok. Bizi güçlü gören ve bu dedikoduyu yayan AKP tarafıdır. Bizim burada seçimi kazanacağımızı kendileri de biliyor ve bizi yıpratmaya çalışıyorlar. İnsanları ayrıştırarak belli bir kesimin oyunu istemiyoruz demek, bizlere yakışmaz. Her bir kişinin istediği partiye oy verme özgürlüğü bulunmaktadır ve bu parti CHP de olabilir, diğer partiler de olabilir” dedi.

‘İŞERİ’NİN KİMLİĞİNDEN KİMSENİN ŞÜPHESİ OLMASIN’

Sözlerine son veren Başkan Gürel, “Son günlerde basında çıkan, adayımızın sosyal medya hesaplarında parti logosu kullanmaması kaynaklı, farklı senaryolar düşünülmektedir. Biz yaptığımız bütün söylemlerde belirttiğimiz üzere, özünde ‘Adayımız tabii ki CHP’nin adayıdır ama gerçek manada tüm Gölcük’ün adayıdır. Biz hangi partili olursa olsun herkesin oyuna talibiz, Gölcük’ü yönetmeye talibiz’ diyoruz. Adayımız İsmet İşeri, 6,5 yıllık ilçe başkanlığı döneminde parti rozeti ile gezmiştir. Kimliğinden kimsenin şüphesi olmasın. İsmet İşeri, tamamen Gölcük’ün adayıdır” şeklinde konuştu. ErdemŞENGÜL

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑