Şarampole uçtu burnu bile kanamadı
Gölcük'te 72 kök kenevir ele geçirildi
Şüpheli cisim ihbarı polisi alarma geçirdi
Otomobil bahçedeki çocuğun üzerine uçtu

Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Bisikletle Avrupa’yı dolaştılar

Kocaeli’nin Kandıra İlçesi’nde öğretmenlik yapan Barış ve İpek Şen ailesi,6 Ülke gezdikleri Avrupa Bisiklet turuna Kandıra’daki bisiklet yolunda hazırlandılar

10 Şubat 2019 Saat: 17:00
Bisikletle Avrupa’yı dolaştılar
Bisikletle Avrupa’yı dolaştılar

Barış ve İpek Şen çifti Kocaeli’nin Kandıra ilçesinde matematik öğretmenliği yapıyor. Bisiklet tutkunu aile olarak tanınan çift, biri 17 aylık, diğeri 9 yaşlarında olan kızları ile birlikte 2018 yazında Avrupa turuna çıktı. Şen Ailesi, Avrupa Bisiklet Yolları Ağı’ndan biri olan ‘Eurovelo 15’ kullanan aile 6 ülke gezdi. Kızlarıyla birlikte tüm dünyayı imkanlar ölçüsünde gezmeyi hedefliyor.

48 GÜNLÜK BİSİKLET TURU

Kandıra Anadolu Lisesi’nde matematik öğretmenleri olan Barış ve İpek Şen, 2018 yılı yaz tatilinde bisiklet ile Avrupa yolculuğuna çıktı. Aile 9 yaşındaki kızı Duru ve 17 Aylık kızları Deniz’i de yanlarına aldı. Ailenin İsviçre Ren Nehri’nden başlayan yolculuğu 48 gün sürdü. Şen ailesi 48 günde tam bin 405 km yol kat ettiler. ‘Hep şenler, Hep yolda’ sloganı ile yola çıkan aile, diğer çocuklu ailelere ve uzun tur yapmak isteyenler için tüm fotoğraf ve videolarını sosyal medyada @hepsenler hesabında paylaştı.

6 ÜLKEYİ BİSİKLET İLE GEZDİLER

Şen ailesinin Avrupa Bisiklet Yolları Ağı’ndan biri olan ‘Eurovelo 15’ yolundan yaptıkları yolculuk İsviçre’den başladı. Ren Nehrinin başlangıç noktasından start alan aile ‘Eurovelo 15’ yolunu kullanarak 6 ülke gezdi. 48 Gün süren yolculuğun 33 gününde kamp yaptılar. Aile 15 gün ise sosyal medya üzerinden tanıştıkları ailelerin evlerinde kaldı. Ailenin küçük üyesi 9 yaşındaki Duru Şen, bu yolculuk ile Türkiye’de kendi bisikletini eşyalarını taşıyarak en küçük kız uzun tur bisikletçisi oldu.

KANDIRA BİSİKLET YOLLARINDA HAZIRLANDIK

Avrupa turu için hazırlıklarını Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Kandıra’ya yaptığı Bisiklet yollarında hazırlandığını ifade eden Matematik Öğretmeni Barış Şen, “Amacımız, imkanlar ölçüsünde kızlarımız ile tüm dünyayı gezmek. Bu yolculuk için öğretmenlik yaptığımız Kandıra ilçesinde hazırlandık. Avrupa'nın çok uzun bisiklet yolları var. Bizim yolculuğumuz bunlardan biri olan Eurovelo 15’te yapıldı. Ren Nehri'nin kaynağından başlayarak Kuzey denizine kadar 6 ülke gezdik. 6 ülkeyi gezmemiz 48 gün sürdü. 48 Günde birçok insanla tanıştık ve kültürler tanıdık” ifadelerini kullandı.

KOCAELİ BİSİKLET İÇİN UYGUN BİR ŞEHİR

Barış Şen’in eşi İpek Şen, “Farklı bir tatil oldu. Yolculuğumuz 48 gün sürdü. 6 ülke gezdik. Avrupa’da bisiklet çok yaygın kullanıldığı için araç sürücüleri kesinlikle bisiklet yollarına girmiyor. Güvenli bir şekilde bisikletle yol alabiliyorsunuz. Kocaeli'nde bölünmüş yollar var. Aileler bisiklete binmeli ve çocuklarına örnek olmalı. Günümüzde insanlar teknoloji kullanımı ile bireyselleşmeye başladı. Ailecek, en güzel sportif faaliyetlerden bir tanesi bisiklet. Kocaeli de bunun için en uygun şehirlerden biri” ifadesini kullandı.

TEKNOLOJİK ALETLER BİZE BİRŞEY KATMIYOR

Şen ailesinin 10 yaşındaki kızları Duru Şen, “Avrupa’da çıktığımız bisiklet turumuz çok güzel geçti. Ailem ile birlikte birçok ülke gezdik. Ben en çok İsviçre’yi beğendim. Birçok insan ile tanıştım. Benim için güzel bir deneyim oldu. Yaşıtlarım bilgisayar, tablet ve telefonlarla çok zaman geçiriyor. Onlar çocuklara hiçbir şey kazandırmıyor. Ama dışarıda da iyi tanımaları özgürce koşmaları oyun oynamaları bence en iyisi” dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑