Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Gölcük’te tarihe ışık tutan sergi

Gölcük’te tarihe ışık tutan sergi

13 Mart 2019 Saat: 17:19
Gölcük’te tarihe ışık tutan sergi
Gölcük’te tarihe ışık tutan sergi

Çanakkale Deniz Zaferi Nusret Mayın Gemisi Fotoğraf Sergisi, Gölcük Belediyesi Sanat Galerisi’nde protokolün de katılımı ile açıldı. Sergide, Çanakkale Zaferi’nde önemli rolü olan Nusret Mayın Gemisi’nin tarihçesi anlatılırken ordumuzun savaşta kullandığı eşyalar da sergilendi. Çanakkale Deniz Zaferi Nusret Mayıs Gemisi Fotoğraf Sergisi, dün Gölcük Belediyesi Sanat Galerisi’nde açıldı. Sergiye, Gölcük Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Tektaş, Cumhur İttifakı AK Parti Gölcük Belediye Başkan adayı Ali Yıldırım Sezer, Millet İttifakı CHP Gölcük Belediye Başkan adayı İsmet İşeri, Gölcük Belediyesi meclis üyesi adayları, siyasi partilerin ilçe başkan ve yöneticileri, Gölcük Kent Konseyi Genel Sekreteri Fatih Bayram, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.

 ‘SERGİ BİR İLK OLMA NİTELİĞİNİ TAŞIYOR’

Sergi açılışı öncesinde bir konuşma yapan Nusret Mayın Gemisi Komutanı İsmail Hakkı beyin üçüncü kuşak torunu Cihat Gündoğdu, “Sergimiz, Çanakkale Deniz Zaferi ve Nusret Mayın Gemisi temalı. Gemide görev yapan kadro ile Çanakkale kara muharebelerinde kullanılan kara materyalleri bulunuyor. Bu sergi bir ilk olma niteliğini taşıyor. Nusret Mayın Gemisi’nin komutanı Yüzbaşı Hakkı Bey, benim dedemin dedesi oluyor. Kendilerinden bizlere aksettirilen belgeleri de içeride göreceğiz. Umarım sergiden keyif alırsınız. Burada olduğunuz için hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

 ‘ÇANAKKALE, BÜYÜK BİR ZAFERDİR’

Gölcük Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Tektaş, “Çanakkale Zaferi, ecdadımızın iman şuuru ile kazandığı büyük bir zaferdir. Bu vatan ve topraklarımızı korumak, vatanımızın ilelebet payidar kalması için verilen büyük bir mücadelenin ve sonunda şehit ve gaziliğe ulaşan bir mücadeledir. Bizler de bugün bu topraklarda daha rahat bir nefes alıyorsak onlara büyük bir şükran ve minnet borcumuz var. Onları dualarımızda unutmamamız gerekiyor. Bu sergi de zaferlerimizi hatırlamamız adına güzel bir etkinlik. Katılımlarınızdan ötürü teşekkür ederim” dedi.

 ‘2006 YILINDAN BU YANA BELGELER ELDE ETMEYE ÇALIŞTIK’

Konuşmaların ardından serginin açılış kurdelesi, davetlilerle birlikte kesildi. Sonrasında, sergiyi ortaya çıkaran, Nusret Mayın Gemisi Komutanı İsmail Hakkı beyin üçüncü kuşak torunu Cihat Gündoğdu, sergideki eserler hakkında bilgiler verdi ve “Obje, fotoğraf ve belge üzerine bir sergi hazırladık. Sergiyi ortaya çıkarmak için 2006 yılından bu yana, yurtiçi ve yurtdışından belgeler elde etmeye çalıştık. İlk kişisel sergimi burada açmış bulunuyorum. 16 Mart tarihine kadar sergi açık kalacak” dedi. Serginin sonunda Gölcük Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Tektaş, sergiyi ortaya çıkaran Cihat Gündoğdu’ya bir hediye verdi.

 Erdem ŞENGÜL

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑