Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

‘Topluma yararlı bireyler yetişiyor’

Türk Hava Kurumu (THK) Gölcük Şubesi Başkanı Mustafa Cintaş, kurumlarındaki Genç Kanatlar Topluluğu ile ilgili olarak önemli bilgiler verdi.

14 Mart 2019 Saat: 17:45
‘Topluma yararlı bireyler yetişiyor’
‘Topluma yararlı bireyler yetişiyor’

Başkan Cintaş, “Genç Kanatlar Topluluğu’nda topluma yararlı bireyler yetişiyor” dedi

Türk Hava Kurumu (THK) Gölcük Şubesi Başkanı Mustafa Cintaş, kurumları bünyesinde bulunan Genç Kanatlar Topluluğu ve bu topluluğun yapılanması hakkında bazı açıklamalarda bulundu. Başkan Cintaş, konu hakkında yaptığı açıklamada “Türk Hava Kurumu önderliğinde 2008 yılında başlayan ve bir gönüllülük hareketi olan Genç Kanatlar Topluluğu, tüm ülke genelinde, Mustafa Kemal Atatürk’ün açtığı yolda, havacılığın tanıtılması, havacılığa gönül vermiş gençlerin bir çatı altında toplanması ve sosyal sorumluluk projelerinin gönüllülük esasıyla yürütülmesi ve yaygınlaştırılmasını sağlamakta” dedi.

‘ÖNEMLİ BİR GÖREVİ YERİNE GETİRİYOR’

Sözlerine devam eden Başkan Cintaş, “Türk Hava Kurumu’nu ve havacılık faaliyetlerini tanıtmak, sevdirmek, havacılık ve uzay bilimi ile ilgili projeler üretmek ve gelişen havacılık sektöründe temel eğitimlerini almış bireyler kazandırmak amacıyla Genç Kanatlar Topluluğu, önemli bir görevi yerine getiriyor. Gençlerin bu alanlardaki bilgilerini arttırarak sosyal yönleri ve ahlaki değer yargıları güçlenmiş, topluma yararlı bireyler olarak yetişmelerini sağlamak amacıyla kurulan ve yaşları 11 ile 22 arasında değişen genç kanatların sayısı, ülke genelinde 5 bine yakın. Genç Kanatlar, Türk Hava Kurumu’nun ülke geneline yayılmış şubeleri bünyesinde oluşturulmakta. 11 – 22 yaş grubundaki en az 5 kişiden oluşan bu topluluk, gönüllülük esasına dayanıyor. 11 – 12 yaş grubu ‘Serçeler’, 13 – 15 yaş grubu ‘Şahinler’, 16 – 22 yaş grubu ise ‘Kartallar’ olarak adlandırılıyor” dedi.

‘ÜYE OLANLARA KİMLİK KARTI VERİLİYOR’

Başkan Cintaş, açıklamasının sonunda “Genç kanat lideri ve yardımcıları THK Şube Başkanı tarafından ilk oluşumda atamayla, sonraki yıllarda ise toplanılan puanlar göz önünde bulundurularak 18 yaşını doldurmuş Kartallar Grubu üyeleri arasından bir yıllığına seçiliyor. THK şubelerine başvuruda bulunan 11 – 22 yaş grubundaki gençlerimiz, Genç Kanatlar Topluluğu’na üye olabilir. Üyelik kaydı için üye başvuru formu ile birlikte nüfus cüzdan fotokopisi, öğrenim belgesi ve 3 adet vesikalık fotoğraf gereklidir. Üyelik ücretsiz ve üye olanlara da şubemiz tarafından üye kimlik kartı veriliyor” dedi. Erdem ŞENGÜL

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklıklazer epilasyonAnkara evden eve nakliyat
Yukarı ↑