Başkan, projeleri yerinde denetledi
‘Sorgulamak en doğal görevimiz’
Gölcük’te geleneksel sanatlar yaşatılıyor
‘Güzelliğin ardındaki gizli kahramanlar’

Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

‘Kocaeli’den yine rekor bekliyorum’

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, İzmit Milli İrade Meydanı’nda gerçekleştirdiği mitingte, “Rekorlar şehri Kocaeli’den yine rekor, zaferler şehri Kocaeli’den tarihi bir sonuç bekliyorum” dedi

19 Mart 2019 Saat: 19:27
‘Kocaeli’den yine rekor bekliyorum’
‘Kocaeli’den yine rekor bekliyorum’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Milli İrade Meydanı’nda gerçekleştirdiği miting öncesi polis ekipleri tarafından yoğun güvenlik önlemleri alındı. Vatandaşlar saatler öncesinden miting alanına akın etmeye başlarken, alanda toplamda 3 bin 600 polis görevlendirildi. Polis ekipleri, alanın girişinde oluşturulan arama noktalarında vatandaşları didik didik aradı. İlimizin tüm ilçelerinden miting için otobüsler kaldırılırken, ayrıca tramvay da miting öncesi ücretsiz sefer yaptı.

PROTOKOLDEN YOĞUN KATILIM

Milli İrade Meydanı’ndaki mitinge, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanı sıra Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AK Parti İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tahir Büyükakın, milletvekilleri, mevcut belediye başkanları, il ve ilçe yöneticileri, ilçe belediye başkan adayları, gençlik ve kadın kolları, mahalle teşkilatları ve partililer katıldı.

COŞKU HİÇ AZALMADI

Kendilerine dağıtılan Türk bayrakları ve parti bayrakları ile alanı dolduran AK Partililer, saat 14.00’dan itibaren alanı doldurmaya başladı. Miting başlamadan coşku ile bayraklarını sallayan partililer, miting bitene kadar coşkusunu kaybetmedi. Alanda oldukça yoğun bir güvenlik önlemi alınırken polis, özel hareket polisi gözünü bir an olsun kırpmadı. Vatandaşların alana girmesi için iki giriş hazırlanırken bir de protokol girişi vardı. Partilerinin çalınan müzikleri ile coşan kalabalık, miting alanını saat 16.30’a doğru hınca hınç doldurdu. Milli İrade Meydanı’nı süsleyen AK Parti bayraklarının yanı sıra alana dev Mustafa Kemal Atatürk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk bayrağı ve parti bayrağı asıldı. Ancak Cumhur İttifakı’nın ortağı olan Milliyetçi Hareket Partisi’nin hiçbir bayrağı ve amblemi alanda yoktu.

‘DÖRTLÜ KIYAMET ALAMETİ’

Adayların sahnede tanıtımı sonrası konuşan AK Parti İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, “Kah meydanda, kah yollardayız. El ele hep birlikte Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde zafer yazacağız. 31 Mart herhangi bir belediyenin el değiştirmesinden ibaret değil. 31 Mart, istiklal meselesi, kader meselesi ve beka meselesidir. Ne yaparlarsa yapsınlar göklerden gelen bir karar vardır. Kader, tarih ve millet bizden yanadır. Allah’ın izniyle, 2023, 2053 ve 2071’de büyük Türkiye’nindir. Bugüne kadar aldığımız oy oranını aşacağız. Kalbi memleket sevdasıyla çarpan kardeşlerimizle sandıkta yağmur olup yağacağız. Dörtlü şer odağına, ve dörtlü kıyamet alametine karşı sandıkta savaşacağız” dedi.

‘ASKERLİĞE DEVAM EDECEĞİM’

Ardından kürsüye gelen Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Bundan 15 yıl önce İzmit’imiz bize hizmet görevi verdi. Boynunuzu öne eğdirecek hiçbir iş yapmadık. Açık ve şeffaf belediyecilik yaptık. Kocaeli’yi hep beraber pırıl pırıl bir hale getirdik. Kocaeli’nin köyleri Avrupa’nın köylerinden daha modern hale geldi. Suyu olmayan bakımı yapılmayan köy kalmadı. Askerliğe devam edeceğim ama muvazzaf görevim tamamlandı. Teskereyi almaya az kaldı. Bilmeyerek kırmadım kardeşim varsa hakkınızı helal edin. Gençler bundan sonra sizin aranızda olacağım” diye konuştu.

‘DÜNYAYA MODEL OLACAĞIZ’

Karaosmanoğlu’nun ardından konuşan Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tahir Büyükakın, “Belediyecilikte başlattığımız hizmet ve eser siyaseti büyüdü ve bugünlere ulaştı. Gönül belediyeciliğinden maksadımız hep beraber yaşadığımız şehirde gönüller yapmaktır. Altyapıdan üstyapıya, trafikten toplu taşımaya, imardan mimariye, çocuktan yaşlıya, eğitimden kültüre, sanata her başlıktaki vizyonel projeleri sizlerle paylaştık. Hedefimiz ülkemizde ve dünyada model belediyecilik ortaya koymaktır. Kocaeli’de gece gündüz çalışmak bizim için en şerefli görev olacaktır. Ve inşallah yine 13’te 13 yapacağız” diye konuştu.

‘KOCAELİ BAMBAŞKA GÜZEL’

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ise, “Ereğli güzeldi, Sakarya da güzeldi ama görüyorum ki Kocaeli bambaşka güzel. Bu coşku, bu ilginiz için şükranlarımızı sunuyoruz. Kocaeli bugün bir kez daha milletin adamına sahip çıkıyor. Kocaeli dünyanın öbür ucundan Cumhurbaşkanımızı tehdit eden çapulculara meydanı dar ediyor. Kocaeli, sanayinin teknolojinin, yenilikçiliğin başkenti. Kaynaklarımızı bu şehir için seferber ettik. 16 senede 54 milyar TL’lik yatırıma teşvik vererek 89 Bin vatandaşımıza iş, aş imkanı sağladık. 5 yeni OSB kurduk. Kocaeli’de güçlü bir AR-GE 143 firmaya AR-GE desteği verdik. Türkiye’nin bilişim vadisini Kocaeli’de inşa ettik. Türkiye ekonomisini Kocaeli sayesinde 3,4 kat büyüttük. Yol arkadaşımız Kocaeli’nin gelişimi için gece gündüz çalışıyoruz” dedi.

ŞARKIYA EŞLİK ETTİ, ŞİİR OKUDU

Varank’ın konuşmasından yaklaşık 1 saat sonra alana gelen Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, vatandaşları uzun bir süre selamladı. Fonda çalan ‘Bizimkisi bir aşk hikayesi’ şarkısına partilileriyle birlikte eşlik eden Erdoğan, şarkıya uyarlanan ve yaptığı hizmetleri kısaca anlattığı şiiri de okudu. İlimize “Dünya güzeli Kocaeli. Orhan Gazi’nin Akçakoca’nın emaneti Kocaeli” diyerek seslenen Erdoğan, “Ya devlet başa ya kuzgun leşe diyen en zor zamanlarda devletine sahip çıkan Kocaeli” dedi. Gençlerin ‘Aşığım sana’ sözleri üzerine ise “Ben de size aşığım” diye konuştu.

‘KOCAELİ, 31 MART’A HAZIR’

Kocaeli ile ilgili düşüncelerini paylaşmaya devam eden Erdoğan, “Kocaeli’nin tüm mahallelerini en kalbi duygularımla selamlıyorum. Muhabbetiniz, dayanışmanız için, sokaklara, balkonlara, caddelere taşan heyecanınız için her birinize teşekkür ediyorum. Bu gün yine bir başkasın Kocaeli. Sizleri 31 Mart’a hazır görüyorum. 31 Mart akşamı bu kalabalığı takip edeceğim. 24 Haziran ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde desteğiniz için teşekkür ediyorum. Maşallah, Allah nazardan saklasın. Kocaeli bizi hiç mahcup etmedi, hiç yalnız bırakmadı. Sizler yüzde 60 ile Cumhurun ittifakını ilimizde açık ara lider yaptınız” dedi.

EMİRHAN’IN ERDOĞAN AŞKI

Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ile Türk demokrasisinin gücüne güç kattınız. Rabbim Kocaeli’den Kocaelili kardeşlerimden razı olsun” dedi. O sırada sahneye gelen Emirhan’ı kırmayan Erdoğan onu sahneye aldı. Erdoğan’a sıkı sıkı sarılan Emirhan, ‘Sizi çok seviyorum, size aşığım’ dedi. Erdoğan ise ‘Ben de aşığım ama fakat kilosu biraz fazla’ dedi. Sözlerini sürdüren Erdoğan, “Şimdi sizden aynı tavrı 31 Mart’ta da bekliyorum. Rekorlar şehri Kocaeli’den yine rekor, zaferler şehri Kocaeli’den tarihi bir sonuç bekliyorum. İstanbul’u Bizans artıklarına okkalı bir Osmanlı tokadı indirmenizi istiyorum. DHKPC’ye, PKK’ya, FETÖ’ye ve ülkemize göz diken şer odaklarına cevap vereceksiniz” diye konuştu.

‘İŞTE BENİM KOCAELİM’

Konuşmasında Kocaeli’yi sürekli öven Erdoğan, “İşte benim Kocaelim budur. Biz tesadüflerin bir araya getirdiği bir millet değiliz. İşgalcilerin sınırları çizdiği bir devlet de değiliz. Biz büyük bir milletiz. Şu anda çok mutluyum. Kocaeli’nin şu ihtişamını görüp de duygulanmamak elde değil. Az önce 120 Bin kişinin alana geldiğini öğrendim. Bizi eleştirenler, zayıf görenler önce Çanakkale’yi ziyaret etsin. Türk milletinin hürriyet tutkusunu ölçmek isteyenler İstiklal Marşı’nı açıp okusun” dedi. Yeni Zelanda’daki camide vatandaşlara yapılan saldırıyı da hatırlatan Erdoğan, “Namaz kılan 15 yaşındaki çocukları kalleşçe öldürenler bize ‘Boğazın Batı yakasına geçme’ diyen müptezeller önce bu milletin tarihine baksın” dedi.

‘MUHALEFETE OSMANLI TOKADI ATIN’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘İslam dünyasından kaynaklanan terör’ sözlerini de kalabalığa izleten Erdoğan “Ha Bay Kemal, ha Avustralyalı ırkçı senatör. İkisi de aynı. Sen nasıl terörün Müslüman ülkelerden kaynaklandığını söylersin. CHP’li kardeşlerime sesleniyorum. Siz hala nasıl bu adamın peşinde gidiyorsunuz. İnşallah 31 Mart’ta benim milletim sana sandıkta cevap verecek. Öyle bir tokat olsun ki CHP’nin tabanı da ondan kurtulsun. Türkiye, Balkanlardan Kafkasya’ya kadar kardeşlerimizin dara düştüğünde sığınacakları son limanın adıdır. Ancak CHP’nin başındaki zat bunu idrak edemiyor. Sırf üç beş oy daha fazla alabilmek için bölücü örgütün uzantısıyla işbirliği yapıyor” şeklinde konuştu.

‘KÜRDİSTAN İSTEYEN DEFOLSUN’

Kılıçdaroğlu’nun meydanlarda söylediklerini tek tek sıralayan Erdoğan, “23 Bin TIR dolusu silah verilen YPG’li katilleri masumlaştırıyor. Hiç kimse bu tavrı siyasi gaf diye basitleştiremez, geçiştiremez. Bunun adı siyasi basiretsizlikten öte, gaflettir, delalettir. Bay Kemal’in kırdığı potları CHP Genel Merkezi’ni bile aşmıştır. Memleketin faydasına hiçbir katkısı yoktur. Milletimiz inşallah 31 Mart’ta bunun hesabını soracaktır” dedi. HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli’yi de eleştiren Erdoğan, “Bu adam Kürt bile değil. Kürdistan’ı çok seviyorsun Irak’ın kuzeyinde Kürdistan var. Defol oraya git. Türkiye’de böyle bir yok. Bunlar ayrımcı, bunlar ülkemizi bölmek isteyenler. Gençler, hanımlar şu 12 günde çok çalışmalıyız ve sandıkça gereken cevabı vermeliyiz” dedi.

‘80 HEKTAR RİSKLİ ALAN BELİRLENDİ’

17 yılda Kocaeli’ye 27 katrilyon yatırım yaptıklarını belirten Erdoğan, “10 Bin 670 adet yeni derslik inşa ettik. Kocaeli Üniversitesi’ni yatırımlarla daha da büyüttük. 89 Bin üniversite öğrencisi burada eğitim görüyor. 14 Bin 191 kapasiteli yurt açtık. Önümüzdeki dönemde 2 Bin 550 kişilik yeni yurtlar açacağız. Gebze’ye millet bahçesi kazandırmak için çalışmalarımızı başlattık. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımıza, şehit yakınlarımıza, gazilerimize kaynak sağladık. Sağlıkta şehrimize toplamda Bin 736 yataklı 16 hastane kazandırdık. İmar barışı ile 305 Bin vatandaşın sorununu çözdük. 80 hektar riskli alan belirledik. Deprem bölgesi olan Kocaeli’de tekrar deprem olmaması için bizlere yardımcı olacaksınız” şeklinde konuştu.

‘KOCAELİ’Yİ DÖRT BİR YANA BAĞLADIK’

İlimize yapılan yatırımları da sıralayan Erdoğan, “398 kilometre olan Kuzey Marmara Otoyolu’nun bağlantılarından olan Kurtköy Dilovası liman bağlantısını, TEM Otoyolu İstanbul ve İzmir Otoyolu’nu birbirine bağladık. Mermerciler ve Demirciler OSB, İstanbul Park, Balçık, E5 Ankara karayolu kavşağını hizmete açıyoruz. Eynerce, Anibal ve Kaynarca kavşaklarındaki çalışmaları tamamlayıp hizmete açtık. Gebze-Halkalı banliyö tren hattının açılışını yaptık. Gebze’yi 11 Milyar 3 Milyon TL bedelle Marmara’yla boğazın altından geçip Halkalı’yla buluşturduk. Bu çalışmalar tamamlandığında Kocaeli’yi kuzeyden, güneyden, batıdan ve doğudan diğer illere bağlamış olacağız” dedi.

‘CHP BUNLARDAN NE ANLAR?’

“Karamürsel Kızderbent Barajı’nı Karamürsel Tepeköy göletlerini hizmete aldık” diyen Erdoğan şöyle devam etti: “İhsaniye Barajı’nda sona geliyoruz. Karamürsel İnebeyli Göleti’nde sona geldik. Böylece 48 Bin araziyi de sulamaya açacağız. Dilovası’nda fabrika ve yerleşim yerlerini taşkınlarda koruyacağız. Dilderesi ıslahı ile Dilovası’nın önemli bir problemi çözülecek. Toplamda 358 Milyon TL tutarında tarımsal desteği verdik. Kocaeli’de son 17 yılda 118 AR-GE merkezi, 14 tasarım merkezi kurduk. 53 Katrilyon TL’lik yatırım teşviki 84 Bin kişilik ilave istihdam oluşturduk. İlçelerin tamamına doğalgaz getirdik. Bunlar medeniyetin fişekleridir. Bu CHP ne anlar bundan” ifadelerini kullandı.

ÇAY DAĞITTI

Erdoğan son olarak Kocaelilierden 31 Mart’ta destek isteyerek “Ülkemize, bağımsızlığımızın sembolü ezanımıza sahip çıkacağınıza inanıyorum. 31 Mart’ta memleket işi gönül işi diyor muyuz. 31 Mart’ta mührü gönül belediyeciliğine vuruyor muyuz?” diye kalabalığa seslenen Erdoğan’a partilileri ‘Evet’ cevabını verdi. Konuşmasına ara veren Erdoğan, Dilovası Kavşağı’nda 3 otoyolun birleştiği yerin trafiğe açılışını canlı olarak ekrana verdi. Erdoğan ardından kenevirden yapılmış torbalarla 200’er gramlık çay dağıttı. Erdoğan ardından ilçe belediye başkan adaylarını sahneye davet ederek “Sizlerden belediye başkan adaylarımıza sahip çıkmanızı istiyorum” dedi.

HABERİN GALERİSİ Tüm Galeriler

‘Kocaeli’den yine rekor bekliyorum’
‘Kocaeli’den yine rekor bekliyorum’
‘Kocaeli’den yine rekor bekliyorum’
‘Kocaeli’den yine rekor bekliyorum’
‘Kocaeli’den yine rekor bekliyorum’
‘Kocaeli’den yine rekor bekliyorum’
‘Kocaeli’den yine rekor bekliyorum’
‘Kocaeli’den yine rekor bekliyorum’
‘Kocaeli’den yine rekor bekliyorum’
‘Kocaeli’den yine rekor bekliyorum’

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑