Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

‘Bir hoş sada bırakarak ayrılıyoruz’

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, görev süresinin son haftasındaki ilk günde, gazetemize bir veda ziyaretinde bulundu. Ziyarette konuşma yapan Başkan Ellibeş, “Bir hoş sada bırakarak ayrılıyoruz” dedi

25 Mart 2019 Saat: 17:29
‘Bir hoş sada bırakarak ayrılıyoruz’
‘Bir hoş sada bırakarak ayrılıyoruz’

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, 3 dönem seçilerek 15 yıldan bu yana yapmış olduğu belediye başkanlığı görevinin son haftasındaki ilk günde, gazetemize bir veda ziyaretinde bulundu. Başkan Ellibeş, ziyarette yapmış olduğu konuşmada “Görevimizi huzur içerisinde bırakacağız. 41 yıl belediyede çalışmak, yaşadığınız bölgedeki insanlara direkt olarak hizmet edebilmek, çok onurlu bir görev. Onların iyi gününde, kötü anlarında yanlarında olmak çok önemli. Belediyecilik, herhangi bir görev gibi değil. Düsturumuz halka hizmet, Hakk’a hizmettir. Vatandaşı tozdan çamurdan kurtarmak, çocuklara parkta oyun oynayacak alan oluşturmak, birçok tesisle şehri donatmak, altyapıyı donatmak, halka hizmet etmenin bir formülüydü. Bunları yaptık. Belli bir mesafeyi kat ettik. Çıktığımız bir başlama noktası vardı, o da 17 Ağustos 1999 Gölcük Depremi idi. Yeniden doğuşun tarihi. Bugünkü Gölcük’ü anlayabilmek için o tarihe gitmek lazım. Oradaki fotoğraf ile şimdiki fotoğrafa bakarsak anlayabiliriz” dedi.

 ‘3 DÖNEM ARTAN DESTEKLE SEÇİLDİK’

Sözlerine devam eden Başkan Ellibeş, “Göreve gelirken sıkıntıların ortadan kaldırılacağını, insanların mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşamlarını sürdürebileceğini ifade ettik. Bunu söylerken de insanları ayırt etmedik. Bu anlayışla birtakım hizmetler ürettik, pişman da değiliz. Önemli mesafeleri kat ettik. Yaptık ve başardık. Yaptıklarımızı da herkes gördü. Ortalama yüzde 5 oranında oylarımızı arttırarak 5 yılda bir seçildik. Belediyecilikte değişmeyen bir esas vardır. Hizmet gerekli ama yeterli değil. Hizmet tek başına yeterli değil. Hizmeti yeterli kılan gönül belediyeciliğiydi. Mehmet Ellibeş bunu yaptı. Ellibeş’in yaradılışı buydu. İnsanlarla gönül köprüsünü sağlam kurduğunuz zaman sıkıntılar kolay aşılabiliyor. Biz faniyiz. Bu faniye Rabbim bu görevi nasip etti. 3 dönem artan destekle seçildik. Siyasetin acımasız taraflarından biri olan ’15 yılda neler yaptı?’ diyenler de oluyordu. Bunlar samimi olmayan, gerçeği yansıtmayan yorumlardı. Seçim beyannamelerine bakabiliriz. Adayların neleri vaat ettiğine bakılabilir. Vaatlere bakılınca geçmişte yaptığımız işlerden ötürü o tür vaatlere ihtiyaç kalmadığını görüyoruz” dedi.

 ‘ANKARA’DA KOŞUŞTURDUK, HÜKÜMETE KARAR ALDIRDIK’

Başkan Ellibeş, konuşmasını sürdürerek “Çok şükür, giderken güzel altyapılar bıraktık. Gelecek olan arkadaşlarımızın, üzerine proje üretip uygulama yapabileceği alanlar bıraktık. Eski sanayi sitesi, millet bahçesi olarak düşünülen alan, marina, kentsel dönüşüm gibi işler başarı ile tamamlanırsa Gölcük’ün sıkıntısı kalmaz. Denizevler’de yüzde 95’e yakın memnuniyet ile dönüşümü tamamladık. Sanayi sitesini tamamladık. Denizevler sakinleri, Haziran ayı içerisinde evlerine taşınacak. TOKİ’nin önceliği Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri olduğu için buradaki dönüşüm gecikmiş oldu. Sanayi sitesi esnafımızı üzmedik. Dükkan sahiplerine birebir dükkan verdik. Kiracılara aynı hakları verdik. Denizevler, konuta yasak bir bölge. Biz orada zemin etütleri yaptık. Tır parkı olarak kullanılacak bir alan olması adına projeler yapıldı. Kamulaştırması oldu ve isteyenlere de dairelerini verdik. Adalet sarayını kendi haneme artı olarak yazıyorum. Karşı taraftaki kardeşimiz, orayı devlet yaptı diyor. Buranın arsasını ben temin ettim, belediye arsasını da verdik ve adalet sarayı istiyoruz dedik. Ankara’da koşuşturduk, hükümete karar aldırdık. Böylelikle başarmış olduk” dedi.

 ‘BİZ HER ZAMAN KAPIMIZI AÇIK BIRAKTIK’

Konuşmasına son veren Başkan Ellibeş, “Gölcük’te battı – çıktı olmadı diye beni, Gölcük Belediyesi’ni yerin dibine sokuyorlar. Buranın sorumluluğu Büyükşehir Belediyesi ve Karayolları’nda. Onların yapması gereken bir konu için beni ve Gölcük Belediyesi’ni suçladılar. Bir taraftan bizim yaptığımızı kabul etmezken bir taraftan da bizi suçluyorlar. Arkadaşların seçim vaatlerinde bir tane altyapı vaadi yok. Çünkü biz tamamladık. 2004’te biz göreve geldiğimizde bizden doğalgaz istediler. 2007’ye kalmadan tüm Gölcük doğalgazına kavuştu. Tabii ki bunda Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun da payı vardı. 15 yıl, hatta 41 yıl sonra gök kubbede. Biz her zaman kapımızı açık bıraktık. Özel görüşmelerimizde bile kapımızı hiçbir zaman kapatmadık. Gölcük, 10 yıl sonra inanıyorum ki samimi irade devam edecek, marka şehir yolunda sonuca varmış hale gelecektir. Projeler tamamlandığında Gölcük gerçekten marka değerini en üst seviyeye getirmiş olur. Altyapı, buna müsait. Artık ailemize zaman ayıracağız. Hayatımızın geri kalanını da Gölcük’te geçireceğiz” dedi. n Erdem ŞENGÜL

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑