Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

55. Kütüphane Haftası başladı

Kocaeli İl Halk Kütüphane Müdürlüğü’nün, 50. Yıl Cumhuriyet Ortaokulu ile birlikte hazırladığı, 55. Kütüphane Haftası etkinlikleri, düzenlenen açılış programıyla başladı

25 Mart 2019 Saat: 17:48
55. Kütüphane Haftası başladı
55. Kütüphane Haftası başladı

İzmit Sabancı Kültür Merkezi’nde gerçekleşen ve 5 gün sürecek olan 55. Kütüphane Haftası açılış programına; Kocaeli Vali Yardımcısı Suat Yıldız, İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmanşen, İl Kültür Turizm Müdür Vekili Ercan Yamen, İl Halk Kütüphanesi Müdürü Adil Üğüten, 50. Yıl Cumhuriyet Ortaokulu Müdürü Gökhan Dumrul’un da aralarında bulunduğu, şube müdürleri, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda ilk olarak söz alan Okul Müdürü Gökhan Dumrul, kütüphane haftasının önemine değinerek kısa bir konuşma gerçekleştirdi.

‘DÜZENLİ OLARAK OKUMALIYIZ’

İl Halk Kütüphanesi Müdürü Adil Üğüten konuşmasında, “Bu yıl 55. yılını kutlamakta olduğumuz Kütüphane Haftası’nın ana teması, Bakanlığımız Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğünce, ‘Sürdürülebilir Kalkınmada Kütüphanelerin Rolü’ olarak belirlenmiştir. Bu kapsamda lütfen ama lütfen çocuklarımıza okumayı, kitabı ve kütüphaneyi sevmeyi aşılayalım. Bilinçli olmak için bilgili olmalıyız. Bilgili olmak içinse sürekli ve düzenli bir şekilde okumalıyız. Okuyarak kendimizi sürekli geliştiren ve yenileyen fertlerden oluşan bir toplumun geri kalması asla düşünülemez” diyerek emeği geçenlere teşekkür etti.

EN ÇOK KİTAP OKUYANLARA HEDİYE

Etkinlikte; sıra dışı okurlar belgesi, öğrenciler tarafından hazırlanan mini dans gösterisi, slayt eşliğinde kütüphaneleri anlatan video gösterisi, tarihe iz bırakmış kütüphaneciler ve okurların canlandırması, ‘Senin En Sevdiğin Roman Kahramanı Kim?’ isimli çalışma ve son olarak, ‘Çocuk Kitaplığında Sabah Tartışması’ isimli oyun, öğrenciler tarafından başarıyla sahnelendi. İl Halk Kütüphanesi’nden en çok kitap okuyarak ödül almaya hak kazanan; Figen Oktay, Medeni Yalçın ve Betük Aka ile öğrenci grubundan; Sümeyye Betül Tosun, Nazlıhan Bayhan ve Fatma Betül Gür’e hediyeleri, Vali Yardımcısı Yıldız tarafından verildi. Ardından kütüphanede açılan kitap sergisi gezildi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑