Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Millet İttifakı’ndan Hamidiye çıkarması

Millet İttifakı’ndan Hamidiye çıkarması

25 Mart 2019 Saat: 17:50
Millet İttifakı’ndan Hamidiye çıkarması
Millet İttifakı’ndan Hamidiye çıkarması

31 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kala, Millet İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Serdar Kaman ve Gölcük Belediye Başkan Adayı İsmet İşeri, Gölcük Hamidiye Köyü’nde düzenlenen programda seçmenlerle bir araya geldi. Millet İttifakı CHP Gölcük Belediye Başkan Adayı İsmet İşeri önderliğinde Hamidiye köy meydanında düzenlenen programa, CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, Millet İttifakı Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Serdar Kaman, CHP Kocaeli eski milletvekilleri Sefa Sirmen, eski milletvekili Halil İbrahim Artvinli, CHP Gölcük İlçe Başkanı Fikret Gürel ile birlikte Gölcük Belediyesi Meclis Üyesi adayları ve vatandaşlar katıldı. Millet İttifakı adayları, Hamidiye Köyü girişinde yakılan meşalelerle karşılandı. Vatandaşlar, ‘Başkan İşeri’ sloganlarıyla Millet İttifakı adaylarını büyük bir coşkuyla karşıladı.

‘BİLAL İLE BERAT’IN BEKASI’

Millet İttifakı’nın Hamidiye Köyü’ndeki programında sürpriz isim eski milletvekili Halil İbrahim Artvinli, ilk konuşmayı gerçekleştirdi. Artvinli yaptığı açıklamada, “ ‘Bu programa katıldığım için Halil İbrahim Artvinli CHP’li mi oldu?’ sorusu sorulacaktır. Ben CHP’li olmadım, ama 31 Mart yerel seçimlerinde sandığa giderek CHP logosunun altına mührümü basarak İsmet İşeri’ye oyumu vereceğim. İlk defa aday olmadığım bir seçim propagandasına katılıyorum. Memlekette beka sorunu var. Beka sorununun aslını biz biliyoruz. Biz Bilal ile Berat’ın bekasının peşinde değiliz. Biz Gölcük’ü kuran insanların, memleketin güzel insanlarının bekasının peşindeyiz. İşsizlik, yolsuzluk, esnafın sıkıntısı var, herkesin sıkıntısı var. Bu sıkıntıları gizlemek için beka sorunu diye bir şey türettiler” dedi.

‘DEİST GENÇLER YETİŞİYOR’

Halil İbrahim Artvinli yaptığı konuşmanın devamında, “Vallahi ülkenin beka sorunu yok. Sadece Bilal ile Berat’ın bekası için yapıyorlar. Siyasete dini çok karıştırıyorlar. Dini tek ellerine almaya çalışıyorlar. Dinin sahibi Allah’tır. Bu memleket AK Parti ile kurulmadı, bu memleket AK Parti ile ezana ve namaza kavuşmadı. Her yerde bizim emeğimiz var. Gençlerin bir kısmı bunların sayesinde deist oldu. Yolsuzluk, namussuzluk, hırsızlık bunlarda. Gençler de diyor ki; böyle Müslüman olacağıma olmuyorum diyorlar. Başörtüyü kurtardılar ama tesettürü yok ettiler. Artık yeter. Memleketin üstüne kara bulut gibi çöktüler. Ben siyasi hayatımda böyle rezalet görmedim. Ben bütün tabuları yıktım. Siz de tabuları yıkın. Tepeden inme adaylara oy verip Gölcük’e yazık etmeyin” ifadelerini kullandı.

‘KOCAELİ’Yİ BİRLİKTE YÖNETECEĞİZ’

Millet İttifakı Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Serdar Kaman konuşmasında, “Hamidiye ve Gölcük’ün köyleri bağrından önemli siyasetçiler çıkarmıştır. Rahmetli Bakanımız Necati Çelik, Sefa Sirmen gibi önemli isimleri çıkartan köylerimiz şimdi de bağrından İsmet İşeri'yi çıkarıyor” dedi. Kaman ayrıca, “Ben de sizin bir evladınızım beni de Büyükşehir’e yollayın, söz veriyorum Kocaeli'yi birlikte yöneteceğiz” ifadelerine yer verdi.

‘İSMET İŞERİ İLE GÖLCÜK DEĞİŞİMİ YAKALAYACAK’

CHP’nin önemli ismi Sefa Sirmen’in de hazır bulunduğu programda daha sonra konuşan CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, “AKP’nin Gölcük adayı, Gölcük’ün 10 köyüne navigasyonsuz gidebilsin ben vekillikten istifa edeceğim. Aranızdan çıkmış sizin çocuğunuz İsmet İşeri ile Gölcük değişimi yakalayacak ve hak ettiği hizmeti alacaktır” dedi.

İŞERİ İÇİN DESTEK İSTEDİLER

CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, CHP Kocaeli eski Milletvekili Sefa Sirmen, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay ve Millet İttifakı Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Serdar Kaman, Millet İttifakı CHP Gölcük Belediye Başkan Adayı İsmet İşeri, 31 Mart Yerel Seçimleri öncesinde Hamidiye’de vatandaşlardan destek istediler ve programa katılan herkese teşekkür ettiler. Hamidiye’de seçmenlerle bir araya gelen Millet İttifakı CHP Gölcük Belediye Başkan Adayı İsmet İşeri sözlerine, “Kuva-i Milliye kahramanı Zobuoğlu Hasan’ın torunları merhabalar” diyerek başladı. İşeri, ilk olarak Gölcük’ün toplam 18 köyünden kendisine destek olan tüm vatandaşlara teşekkür etti. İşeri konuşmasının devamında, “Bu akşam burada 31 Mart yerel seçimlerinin Gölcük’te nasıl sonuçlanacağını gösterdiniz. Hepinize helal olsun. Sizlerin desteğiyle her şeyin üstesinden geleceğiz. Bu akşamki görüntü bana bu işin bittiğini gösteriyor. 31 Mart akşamı seçimi kazandığımızda İnşallah 1 Nisan akşamı yatsı namazını Hamidiye’de kılacağım. Allah bunu İnşallah bize nasip eder” dedi.

‘HERKESİN GÜVENCESİ OLACAĞIZ’

İşeri sözlerinin devamında, “34 yıldır mali müşavirlik yapıyorum. Hep siyasetin içinde oldum. Bu seçim döneminde sizden gelen destek, bizim önümüze daha iyi bakmamıza neden oluyor. 30 yıldır ilimizde ve ilçemizde bütün STK’lar ile iç içe oldum. Bunun için bu destekten dolayı herkese teşekkür ediyorum. Sizleri mahcup etmeyeceğim. Göreve geldiğimde hiç kimseyi ayrıştırmadan, ötekileştirmeden görev yapacağım. Benim önceliğim ihtiyacı olanlar olacak. Kimseye istihdam konusunda ‘Hangi partilisin?’ diye sormayacağım. Genel Başkanımızın talimatıyla hiçbir belediye işçisi 2.200 TL’nin altında maaş almayacak. Herkesin güvencesi olacağız. Gölcük’ü birlikte yöneteceğiz, birlikte paylaşacağız. Benim başkanlığımda kimse kendini ayrıştırılmış hissetmeyecek” dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑