Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

‘Hizmet kapasitemizi sürekli arttırıyoruz’

‘Hizmet kapasitemizi sürekli arttırıyoruz’

12 Nisan 2019 Saat: 17:21
‘Hizmet kapasitemizi sürekli arttırıyoruz’
‘Hizmet kapasitemizi sürekli arttırıyoruz’

Kocaeli Kamu Hastaneleri Birliği Gölcük Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Dt. Zehra Coşkun Salih, hastanelerinde verilen hizmetler ve yapılan çalışmalar hakkında bilgiler vererek, “Açıldığı dönemde yıllık 89 bin hasta muayene ve tedavi edilirken, 2018 yılında bu sayı 156 bine ulaşmıştır. Hizmet kapasitemizi sürekli arttırıyoruz” dedi. Kocaeli Kamu Hastaneleri Birliği Gölcük Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Dt. Zehra Coşkun Salih, hastanelerinde verilen hizmetler ve çalışmalarla ilgili olarak detaylı bilgiler verdi. Başhekim Dt. Salih, konu hakkında yaptığı açıklamada “Kurumumuzda genel diş tedavileri (dolgu, kanal tedavisi, protez işlemleri, sabit ve hareketli protez, çocuk diş hekimliği uygulamaları, diş çekimi) yapılmaktadır. Kurumumuz ayrıca endodonti (kanal tedavisi), pedodonti (çocuk diş hekimliği), panoramik ve periapikal röntgen, restoratif diş tedavisi ve protetik diş tedavisi uzmanları bulunduğundan dolayı uzmanlık alanlarında tüm Kocaeli’ye hizmet vermektedir. Uzmanlık gerektiren konularda Körfez’den Karamürsel’e kadar birçok hasta burayı tercih etmektedir. Uzmanlarımızın olmasından ötürü geniş bir yelpazeye hizmet vermekteyiz. Yer tutucu ve fistur örtücü işlemleri de kurumumuzda yapılmaktadır” dedi.

 ‘ÜNİT SAYISI 27’YE ÇIKARILDI’

Sözlerine devam eden Başhekim Dt. Salih, “Kurumumuzda 2017 yılında 124 bin 7 hastanın muayene ve tedavisi yapılmışken 2018 yılında 156 bin 672 hastanın tedavisi ve muayenesi yapıldı. Bir yılda yaklaşık 32 bin kişilik hasta artışı oldu. 2017 yılında 28 hekimle hizmet verirken 2018’de 30 hekime ulaştık. 2 yeni diş üniti bağış yoluyla alındı ve ünit sayısı 27’ye çıkarıldı. 2017 ile 2018’i karşılaştırırsak engellilere genel anestezi altında yapılan tedavi 23 iken 2018 yılında bu sayı 70’e ulaştı. Evde sağlık hizmeti alan hasta sayımız 2017’de 33’ken 2018 yılında 85 hastaya ulaştı” dedi.

 ‘30 HEKİMLE HİZMET VERİYORUZ’

Başhekim Dt. Salih, açıklamalarını sürdürerek “4’ü uzman olmak üzere bünyemizde 30 diş hekimimiz hizmetlerini sürdürüyor. Sabah 8.30 – 16.30 arasında poliklinik hizmetleri devam etmektedir. 16.00 – 08.00 saatlerinde olmak üzere nöbet hizmetleri gerçekleştiriliyor. Nöbet hizmetinde acil işlemler yapılıyor. Acil muayene ve tedavilerden kasıt, diş çekimi, kron köprü simantasyonu, diş apsesi tedavisi ve benzeri işlemlerdir. 2014 yılında 13 hekimle hizmete başlayan kurumumuz, 2018 yılında 30 hekimle hizmetine devam etmektedir. Açıldığı dönemde yıllık 89 bin hasta muayene ve tedavi edilirken 2018 yılında bu sayı 156 bine ulaşmıştır. Hizmet kapasitesini de yaklaşık 2 katına çıkarmıştır. Hizmet kapasitemizi sürekli arttırıyoruz. Günlük randevulu olarak yaklaşık 500 kişi muayene ve tedavi edilirken ayakta acil polikliniğine başvuran kişi sayısı 200 civarıdır” dedi.

 ‘ALÇI ODASI, 30 METREKARELİK ALANA KAVUŞTU’

Sözlerini sürdüren Başhekim Dt. Salih, “Yeni bir panoramik röntgen cihazı, 2018 yılında kurumumuza kazandırıldı. Panoramik röntgen cihazımız, özel kliniklerde görev yapan diş hekimleri tarafından da hastalara yönlendiriliyor. Kurumumuzda protez hizmetleri, dış laboratuardan hizmet alımıyla yapılmaktadır. Protez yapımında ölçü alındıktan sonra alçı döküm işlemleri, kurumumuzda yapılmaktadır. 2017 yılında binamızın içinde bulunan ve 6 metrekarelik alanda hizmet veren alçı odası, binamız terasında yapılan 30 metrekarelik bir alana, bağış yoluyla yaptırıldı. Alçı odasının bu alana taşınarak daha iyi bir hizmet vermesi sağlanmıştır” dedi.

 ‘ENGELLİ VATANDAŞLARIN DİŞ TEDAVİSİ DE YAPILIYOR’

Engellilerin tedavisine de değinen Başhekim Dt. Salih, “Tedaviye uyum sağlayamayan engelli hastalar, kurumumuz diş hekiminin muayenesi sonrası Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi’nde anestezi kontrolünden geçiyor. Engelli hastalarımızın tedavileri, yine kurumumuz diş hekimi tarafından Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi’nde, genel anestezi altında yapılmaktadır. Bu konuda engelli ailelerinin bilgilendirilmesi amacıyla zaman zaman kurumumuzda bilgilendirme toplantıları yapılıyor. Bu bilgilendirmeleri takiben engelli bireylerin tedavi sayısında artış olmuştur. Ayrıca evde sağlık birimimizde görevlendirdiğimiz diş hekimimiz tarafından bu hizmeti alan hastalarımızın muayene ve tedavileri yapılmaktadır. Gereken hastalara protez işlemleri de hastanın evinde uygulanmaktadır” dedi.

 ‘YENİLENEN NOKTALARIMIZ VAR’

Sözlerine son veren Başhekim Dt. Salih, “Kurumumuz zemin katında bulunan depomuz taşınarak bu alanda 3 adet yeni klinik oluşturuldu. Kurumumuz otoparkında yeni bir depo oluşturularak temizlik malzemelerinin depolanması sağlanmıştır. Ayrıca kurumumuz arşiv odası da yenilendi. Arşivin rafları ücretsiz bir şekilde temin edilerek standartlara uygun olarak yenilenmiştir” dedi. Erdem ŞENGÜL

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑