Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

‘Ekonomi paketini kabul etmiyoruz’

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu Kocaeli İl Temsilcisi Emine Çalık, gerçekleştirdiği basın açıklamasında, “Ekonomi paketini kabul etmiyoruz, kıdem tazminatı hakkımızı reform adı altında sermayeye peşkeş çekilmesine karşı çıkıyoruz” dedi

12 Nisan 2019 Saat: 17:31
‘Ekonomi paketini kabul etmiyoruz’
‘Ekonomi paketini kabul etmiyoruz’

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu Kocaeli İl Temsilcisi Emine Çalık, kıdem tazminatının kaldırılmasının gündeme geldiği reform paketine ilişkin basın açıklaması gerçekleştirdi. Eğitim İş Kocaeli Şube binasında gerçekleştirilen basın açıklamasına Çalık’ın yanı sıra, Eğitim İş Şube Hukuk Sekreteri Cem Uçak ve Eğitim İş Örgütlenme Sekreteri Özgür Dokuz katıldı. Çalık basın açıklamasında, “AKP iktidarı, geçmişte olduğu gibi bugünde krizin yükünü emekçilere ‘Reform Paketi’ olarak ödetmek istemektedir. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın açıkladığı ‘Reform Paketi’, işçi, memur, emekli ve dar gelirli vatandaşı acı reçeteye mahkum edecektir. Ülkede bir ekonomik kriz var ve üstü ‘Reform Paketi’ ile örtülemeyecek kadar büyüktür. Açıklanan paket işçilerin, emekçilerin yaşam şartlarını daha da kötüleştirecektir” dedi.

‘SERMAYEYE PEŞKEŞ ÇEKİLMEK İSTENİYOR’

Emine Çalık sözlerini, “Açıklanan ekonomi paketinde kıdem tazminatının bireysel emeklilik sistemi (BES) ile entegre edileceği ve bu doğrultuda kıdem tazminatının reform gerçekleştirileceği açıklandı. Çalışanların alın teriyle kazandıkları ücretlerinden kesilen paralarla oluşan kıdem tazminatı fonu bir kez daha reform paketi adı altında iş adamlarına ve sermayeye peşkeş çekilmek istenmektedir” diye sözlerini devam ettirdi.

‘KIDEM TAZMİNATINI HEDEFE KOYDULAR’

“Sermaye ve yandaş iş adamlarına sık sık çıkartılan vergi affı yasaları adaletsizliğe neden olmaktadır, açıklanan kurtarma paketleri de vatandaşları öfkelendirmektedir” diyen Emine Çalık, “Toplumun tüm kesimlerini oluşturan emekçiler ve emek örgütleri, şüphesiz ki yeni paketlerin ve saldırıların tehdidi altında olmaya devam edecektir. AKP hükümeti son yıllarda milyonlarca emekçinin çalışma yaşamını kuralsızlaştırmakta, iş güvencelerini ortadan kaldırmak istemekte ve kıdem tazminatı hakkını hedefe koymaktadır” değerlendirmesinde bulundu.

‘KRİZİN YÜKÜ EMEKÇİLERE YÜKLENİYOR’

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu Kocaeli İl Temsilcisi Emine Çalık, sözlerini, “İktidar, ekonomi paketinden ve kıdem tazminatı hakkına göz dikmekten vazgeçmelidir. Ülkemizdeki ekonomik kriz yurttaşlar üzerinde artan bir hızla kendini hissettirmektedir. Krizin yükünü emekçilerin, çalışanların ve yoksulların sırtına yükleyenlerden ilk fırsatta hesap sorulacağını belirtiyoruz. Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu olarak; ekonomi paketini kabul etmiyoruz, kıdem tazminatı hakkımızı reform adı altında sermayeye peşkeş çekilmesine karşı çıkıyoruz” ifadeleriyle sonlandırdı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑