Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

TÜKODER’den önemli başvuru bilgilendirmesi

TÜKODER’den önemli başvuru bilgilendirmesi

14 Nisan 2019 Saat: 15:20
TÜKODER’den önemli başvuru bilgilendirmesi
TÜKODER’den önemli başvuru bilgilendirmesi

Tüketiciyi Koruma Derneği (TÜKODER) Gölcük Şubesi Başkanı Muhterem Aslan, herhangi bir alışverişte ihtilaf olması durumunda tüketici hakem heyetlerine başvurular hakkında bilgiler verdi. Başkan Aslan, “Alışverişin yapıldığı yerde hakem heyetine başvurulabilir” dedi. Tüketiciyi Koruma Derneği (TÜKODER) Gölcük Şubesi Başkanı Muhterem Aslan, yapılan alışverişlerde herhangi bir ihtilaf olması durumunda başvuruların yapılabileceği tüketici hakem heyetlerine başvurularla ilgili olarak bazı bilgiler aktardı. Başkan Aslan, konu hakkında yapmış olduğu açıklamada “Gün içerisinde birçok vatandaşımız, günlük veya dönemlik ihtiyaçlarını karşılamak üzere alışverişlerini yapıyor. Her alışverişte olmasa bile bazı alışverişlerde sıkıntıların olduğu görülmekte. İlçelerde görev yapan tüketici hakem heyetleri, bu tür durumlar için çözüm üretmek adına çalışmalarını sürdürüyor” dedi.

‘İLGİLİ KANUN MADDESİ BULUNMAKTA’

Başkan Aslan, sözlerini sürdürerek “Vatandaşlar, alışverişlerini sadece ikamet ettikleri yerlerde değil, başka il veya ilçelerde de yapıyor. Hatta günümüzde internet üzerinden de alışverişler yapılıyor. Tüketiciler, alışverişlerini yaptıkları yerlerde ürünlerini aldıktan sonra sıkıntı yaşamaları durumunda, alışverişlerini nerede yaparlarsa yapsınlar, tüketici hakem heyetlerine başvurularını yapabilir. Bazı kişiler, ikamet adresinin dışında yapılan alışverişlerde nereye başvuru yapacağını bilemiyor. Bununla ilgili olarak da bir kanun maddesi bulunuyor” dedi.

‘YASAL OLARAK BAŞVURU KABUL EDİLİR’

Açıklamasına son veren Başkan Aslan, “Diyelim ki ilçemizde oturan bir kişi, İzmit’te yaptığı alışverişte bir sorun yaşadı ve tüketici hakem heyetine İzmit’te mi yoksa Gölcük’te mi başvuracağını bilemiyor. Bu konuda ilgili kanun gereği tüketiciler, iki ilçede de tüketici hakem heyetlerine başvurabilir. İkamet adresindeki hakem heyeti yerine alışverişin yapıldığı noktadaki hakem heyetine yapılan başvuruların yasal olarak kabul edilmesi gerekiyor. Halkımızın, tüketicilerimizin bu konuyu bilmesinde fayda var. Bunların dışında, bizler de elimizden gelen desteği tüketicilerimize sunmaya hazırız” dedi.  Erdem ŞENGÜL

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑