Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

İHH Ramazan’da 120 ülkede olacak

İHH İnsani Yardım Derneği, Ramazan ayında 120 ülkede 3 milyon ihtiyaç sahibine yardım ulaştıracağını bildirdi

26 Nisan 2019 Saat: 15:38
İHH Ramazan’da 120 ülkede olacak
İHH Ramazan’da 120 ülkede olacak

İHH Kocaeli İnsani Yardım Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Yeşildal dün il binasında gerçekleştirdiği basın toplantısında, “Ramazan ayında 120 ülke ve bölgede 3 milyon kişiye hayırseverlerin yardımlarını ulaştıracağız” dedi. Basın toplantısına İHH Kocaeli İnsani Yardım Derneği Genel Sekreteri Ahmet Açıkgöz ve yönetim kurulu üyeleri Hulusi Güngör, Mertcan Ören ile dernek üyeleri katıldı. Çeyrek asırdan uzun süredir her Ramazan ayında, “Ramazan birlikte güzel” sloganıyla hayırseverlerin yardımlarını milyonlarca insana ulaştıran İHH İnsani Yardım Derneği bu sene Ramazan ayında 120 ülkede 3 milyon ihtiyaç sahibine erzak paketi ve yardım ulaştıracak.

YETİM AİLELERİNİN KAPISINI ÇALACAK

İHH Kocaeli İnsani Yardım Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Yeşildal yaptığı basın açıklamasında, “Ramazan birlikte güzel sloganı ile beş kıtaya uzun ve zorlu yolculuklar yapacak olan İHH ekipleri, 27 yıllık tecrübenin verdiği güvenle ulaştıkları bölgelerde yardıma muhtaç insanların, mültecilerin, yetim ailelerinin kapılarını çalacak, Ramazan bereketini uzak bölgelere taşıyacak” dedi.

NAKDİ YARDIMLARDA BULUNULACAK

İHH Kocaeli İnsani Yardım Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Yeşildal sözlerinin devamında, “Her yıl olduğu gibi bu yıl da Türkiye’de ve dünyada yetimler ile ailelerine destek olunacak, yetimlere eğitim yardımları yapılacak, bayramlık giysiler hediye edilecek, kumanyalar dağıtılacak, iftar sofraları kurulacak ve yetimler için nakdi yardımlarda bulunulacak” ifadelerini kullandı.

MUHTAÇLARA ULAŞTIRILACAK

Başkan Yeşildal açıklamasının devamında, “İHH, bu Ramazan ayında, dünyada 120 ülke ve bölgede, Türkiye’de 81 ilde ihtiyaç sahiplerine yardım ulaştıracak. 150 bin kişi, hayırseverlerin fitre ve fidye bağışlarından faydalanacak. İHH’ya emanet edilen zekatlar da yine yıl boyunca olduğu gibi Ramazan ayında da muhtaçlara ulaştırılacak” ifadelerini kullandı.

YURT DIŞINDA İFTAR SOFRALARI

“2019 yılında belirlenen fitre bedeli ise 23 TL” diyen Yeşildal,“Bağışçılar, yurt içinde ve yurt dışında hazırlanacak olan iftar sofralarına 15 TL katkıda bulunarak bir kişinin iftarlığını karşılayabilecek. İftar sofralarına yüzbinlerce kişi oturacak. Suriye’nin çeşitli bölgelerinde ve var olan kamplarda iftar sofraları kurulacak” diye konuştu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑