Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Miniklerden okul öncesi eğitim şenliği

İlçemizde eğitimlerini sürdüren anaokullarının düzenlemiş olduğu ‘Okul Öncesi Eğitim Şenliği’,

14 Mayıs 2019 Saat: 16:05
Miniklerden okul öncesi eğitim şenliği
Miniklerden okul öncesi eğitim şenliği

Anıtpark’ta gerçekleştirildi. Etkinliğe katılan beş anaokulunun öğrencileri, halk oyunları ve modern dans gösterileri ile renkli görüntüler oluşturdu

Gölcük’te eğitimlerini devam ettiren anaokulları, dün Anıtpark’ta “Okul Öncesi Eğitim Şenliği” etkinliğini düzenledi. Etkinliğe Gölcük Kaymakamı Mustafa Irmak, Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu, İlçe Müftüsü İlyas Öztel, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Abdülhalik Köse, Naim Gürel ve Yakup Alptekin, Garnizon, Yunus Emre, Düzağaç, Goncagüller ve Şirinköy Anaokulu müdürleri, öğretmen ve öğrencileri, veliler ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi. Anıtpark’ta yapılan etkinlikler kapsamında beş anaokulu, stand da açarak çocuklara hizmet verdi.

 

‘OKUL ÖNCESİ EĞİTİMİN YAYGINLAŞTIRILMASI ÖNEMLİ’

Etkinlik öncesinde ilk olarak bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve ardından İstiklal Marşımız okundu. Açılış konuşmasını yapan Garnizon Anaokulu Müdürü Serap Kuşağlı İkiz, “Okul öncesi eğitim, çocuğun kişiliğinin temellerinin atıldığı, anadilinin geliştiği, temel bilgi ve becerilerin kazandırıldığı bir öğrenme sürecini temel almaktadır. Okul öncesi dönem, çocuğun gelişiminin en kritik, en ilginç, en çok dikkat isteyen ve ihmal edilmemesi gereken bir dönemidir. Çocuğun kendini tanıması, kendi potansiyelinin ve geliştirilmesi gereken yönlerinin farkına varması, büyük ölçüde bu dönemde gerçekleşir. Bu dönem içinde çocuğa verilecek olan fırsatlar ve olumlu yetişkin desteği, çocuğun yaşama en iyi şekilde hazırlanmasını sağlar. Bu gerekçeler doğrultusunda Türkiye’de okul öncesi eğitimin yaygınlaştırılması büyük bir öneme sahiptir. Ülkemizde okul öncesi eğitimin yaygınlaştırılması ve okullaşma oranının yüzde yüz hedefine ulaşılması yönünde çok önemli adımlar atılmaktadır” dedi.

 

‘MİNİCİK ELLERİN YÜREKLERİNE DOKUNALIM’

Sözlerine devam eden İkiz, “Gururla söyleyebiliriz ki Gölcük ilçesi, yüzde yüz okullaşma oranı hedefine oldukça yaklaşmıştır. Bizler, ilçemizde bulunan bağımsız anaokulları olarak tüm çocukların okul öncesi eğitimden faydalanması adına üzerimize düşen görevi yapmaya hazırız. Okul öncesi eğitimin gelişmesine ve yaygınlaşmasına katkıda bulunmak, bu konuda kamuoyu oluşturmak, anne – babaların ve toplumun dikkatini çekmek, okul öncesi eğitimin önemini ve gerekliliğini geniş kitlelere aktarmak amacıyla bu eğitimin önemini her fırsatta anlatmaya devam edeceğiz. İnsanlık değerini çocuklar yoluyla aktarırız ve bu aktarım, çocukluk döneminde başlar. İstenilen ahlaki ve sosyal değerlerin gelecekte de var olması için bizlere destek verin. Verin ki yarınlara daha hazır, daha bilinçli, daha aydınlık minicik ellerin yüreklerine dokunalım” dedi.
 

STANDLAR GEZİLDİ

Konuşmanın ardından sırası ile Garnizon Anaokulu, Yunus Emre Anaokulu, Düzağaç Anaokulu, Goncagüller Anaokulu ve son olarak Şirinköy Anaokulu, halk oyunları ve modern dansları ile sahneye çıkarak hünerlerini sergiledi. Gerçekleştirilen etkinliğin sonunda Kaymakam Irmak, Belediye Başkanı Ellibeş ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Gülsuyu, anaokullarının açtığı standları gezerek yapılan çalışmaları inceledi. Erdem ŞENGÜL

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑