Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

‘Merdiven altının önüne geçilmeli’

Gölcük Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Necmi Kocaman yaptığı yazılı açıklamada, “Ramazan ayında peydahlanan seyyar tatlıcıların, sağlık yönünden büyük bir tehlike olan merdiven altı tatlı satımının önüne geçilmeli” dedi

15 Mayıs 2019 Saat: 15:07
‘Merdiven altının önüne geçilmeli’
‘Merdiven altının önüne geçilmeli’

Gölcük Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Necmi Kocaman yaptığı yazılı açıklamada, “Ramazan ayıyla birlikte merdiven altı tatlı satışı yapan kişilerin artması nedeniyle pastane ve tatlıcı işyeri işleten vergi, sigorta, kira, stopaj ödeyen sürekli hijyenliği takip edilen esnafımız mağdur olmaktadırlar. Maliye kaydı yok, Belediye ruhsatı yok, sağlık ilçe tarım hijyen belgeleri yok, yasal hiçbir işleve sahip olmadan merdiven altı tabiriyle üretilen tatlıların piyasada satılması haksızlık ve adaletsizliğe neden olmaktadır. Bu konuda halkımızında ne idüğü belli olmayan sağlık koşullarının yerinde olmayan tatlılardan almamaları sabit işin uzmanı pastane ya da tatlıcıdan almaları her açıdan yararlı olacaktır” dedi.

‘ESNAFIMIZIN MAĞDUR EDİLMESİNE GÖZ YUMMAYACAĞIZ’

Başkan Kocaman açıklamasının devamında, “Haksız rekabetten öte her yıl ramazan öncesi piyasaya hiçbir resmi kayıt gibi işleri olmayan merdiven altı tatlıcıları, sağlığa ve ekonomiye dolayısıyla ilçe esnafına zarar vermektedirler. Herkes haddini bilecek tatlıcı tatlısını satacak, tamirci tamirini edecek bu işin gerçek sorumluları devletine yükümlülüklerini yerine getiren kira vergi stopaj, sigorta elektrik su gibi işlerin yanı sıra iş istihdamına katkı sağlayan esnafımızın mağdur edilmesine asla göz yummayacağız. Tatlıcı esnaflarımızın bu konudaki şikayetleri Belediyemize ve zabıta birimlerimize aktarılmış olup gereken kontrollerin sıklaştırılması hususunu Belediye zabıtamız, vergi dairemiz ile tarım müdürlüğümüzden talep etmekteyiz” dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑