‘Büyük projelerin altyapısını yapıyoruz’
‘Tek amacımız, ilçemize en iyi hizmeti sunmak’
Panelde,sevgi ve kardeşlik konuşuldu
Takla atan otomobilden yara almadan çıktılar

Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

‘3 oy fazla almak için siyaset yapmıyoruz’

Büyük Birlik Partisi Kocaeli İl Başkanlığı’nın düzenlediği iftar programına katılan BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, “Bizler siyaseti 3-5 fazla oy almak için değil, ülkenin istikbalini sonsuza kadar sürdürmek için yapıyoruz” dedi

26 Mayıs 2019 Saat: 14:57
‘3 oy fazla almak için siyaset yapmıyoruz’
‘3 oy fazla almak için siyaset yapmıyoruz’

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, BBP Kocaeli İl Başkanlığı tarafından düzenlenen iftar programına katıldı. Uzunçiftlik Nuh Çimento MYO’nun yanında bulunan Konak Kartepe Restaurant’ta gerçekleşen iftarda BBP İl Başkanı Remzi Kaya ve yönetimi ev sahipliği yaptı. İlçe başkanları ve partililerin hazır bulunduğu iftara Türk Ocakları Başkanı Yücel Alpay Demir, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kocaeli Şube yöneticileri de katıldı.

HOR GÖRÜLEN SOYDAŞLARIMIZ VAR’

Programın başlangıcında okunan Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından açılış konuşmasını gerçekleştiren İl Başkanı Remzi Kaya, “Hepiniz hoş geldiniz. Cehennemden kurtuluş olan mübarek Ramazan ayını yaşıyoruz. Eziyet edilen, hor görülen soydaş ve dindaşlarımızın olduğunu unutmayalım. Sonuç ne olursa olsun şunu asla gözardı etmemeliyiz; biz burada rahat yaşarken, soydaş ve dindarlarımıza zulmedenleri kahretsin. Hepinizi Allah’a emanet ediyorum” açıklamasında bulundu.

EMEK VEREN HERKESE TEŞEKKÜR ETTİ

İftar sonrasında açıklamalarda bulunan BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, “Allah’ın selamı, rahmeti, bereketi sizlerin ve yeryüzündeki tüm kardeşlerimizin üzerinde olsun. Rabbim birliğimizi daim etsin. Bugün sizlerle bizleri mübarek Ramazan ayında böyle güzel bir iftar sofrasında bir araya getiren il teşkilatımıza teşekkür ediyorum. Burada sadece mevcut teşkilatlarımız yok, daha önce partimizin çeşitli kademelerinde görev yapmış arkadaşlarımız da var. Onları da burada görmekten mutluluk duyduğumu söylemek istiyorum. Emek veren bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

HEP BİRLİKTE MÜCADELE EDECEĞİZ’

Müslümanlara yapılan zulme değinen Destici, “Biz burada orucumuzu tutarken, maalesef bu güzellikleri yaşayamayan coğrafyalarımız var. Doğu Türkistan bu yerlerden bir tanesi. Çin zulmü altında yıllarca eziyet edilmekte; dini vecibelerini yerlerine getirememektedirler. Kafkaslar, Kırım Rusya’nın işgali altında. Filistin, Suriye ve benzer yerler. Tüm İslam coğrafyasındaki kardeşlerimizi unutmadık, unutturmayacağız, onlar kurtuluşa erene kadar da hep birlikte mücadele etmeye devam edeceğiz” ifadelerinde bulundu.

‘ÜLKEMİZ ZOR BİR SÜREÇTEN GEÇİYOR’

Ramazan ayı vurgusu yapan Destici, “Ülkemiz içinde fakirimiz, yoksulumuz, düşkünümüz var. Mübarek Ramazan ayında onları da unutmamamız gerekir. En yakınımızdakinden başlayarak onlarla da birlikte olma gayreti içerisinde gireceğiz. Ramazan’ın tadına onlarla birlikte varacağız. Ülkemiz zor bir süreçten geçiyor. Terör belası Ramazan ayı da dinlemiyor. Her gün bir şehit haberi ile uyanıyoruz. Ben bu vesile ile bütün şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Ruhları şad olsun, gazilerimize acil şifalar diliyorum. Hem ülke içinde hem de dışında, ülkemizin birliği, milletimizin birliği, devletimizin varlığı için canını vererek mücadele eden askerimizin, güvenlik güçlerimizin Allah korusun” dedi.

‘BUNLAR İPİ DIŞARIDA OLAN MAŞALAR’

BBP Eski Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile ilgili açıklamalarda bulunan Destici, “Rahmetli Muhsin Başkanımız hep terörle mücadele konusunda şunu söylerdi; ‘Terörü yenmek istiyorsanız iki şeyi yapacaksınız. Bunlardan ikincisi terörle müzakere değil mücadele edeceksiniz. Bunlar ipi dışarıda olan maşalar. Kendi kararlarını kendileri vermiyor. Onlar dur demeden durmazlar. Onlarla yapılacak müzakerelerin terör ile mücadeleye hiçbir faydası yoktur. Bugüne kadar da olmamıştır. Asla hiç kimse aklından çözüm süreci geçirmesin.

‘YAZICIOĞLU’NUN TESPİTLERİ ÇOK DOĞRU’

İkincisi terörü yenmek istiyorsanız tüm unsurlarıyla topyekûn mücadele edeceksiniz.’ Son 4 yıldır bu uygulanıyor. Hem dağdaki, hem şehirdeki, hem belediyeye sızmışsa oradaki ile hem de Meclis’te. Böylece başarı elde edildi. Rahmetli genel başkanımızın ne derece doğru bir tespit yapmış olduğunu tekrar gördük. Geçmişte çözüm sürecini Türkiye’ye yaşatan akıl hocaları yine bazı kulaklara bunu fısıldıyorlar. Başarı elde etmek istiyorsanız tekrar görüşün. İmralı’dakinin avukatları ile görüşmesini, bunu asla doğru bulmuyoruz. Çünkü bunu adalet de doğru bulmaz. Kundaktaki bebeler, öğretmenler, şehit polis ve askerlerimiz, sivil vatandaşlarımız bugün anaları ile babaları ile görüşebiliyor mu da terörist başı İmralı canisinin görüşmesine izin veriliyor? Bunu doğru bulmuyoruz. Bunun siyasete de faydası yok. HDP’ye oy verenler şartlanmış vaziyettedir. Tercihlerini değiştirmezler. Bu süreç devam ederse korkarım ki eldekiler ve avuçtakiler de kaybedilebilir” şeklinde belirtti.

‘BİR KURUŞ HAZİNE YARDIMI ALMADIK’

Destici sözlerine şöyle devam etti: “Bir seçimden çıktık. Biz BBP olarak inanın bugün aldığımız oyun iki katını alabilirdik. Her yerde aday koysaydık alırdık. Partimizin çıkarını öne çıkarsaydık alabilirdik. Biz bunu yapmadık. Doğu ve Güneydoğu’da siyasi bölücülerin kazanma ihtimali olan yerlerde çıkarmadık. Biz siyaseti 3-5 fazla oy almak için yapmıyoruz. Biz siyaseti ülkenin istikbalini sonsuza kadar sürdürmek için yapıyoruz. Aynı şey ülkemizin diğer kesimleri için de geçerli. Biz ülkemizi ve milletimizi önceleyerek siyaset yapıyoruz. Bundan sonra da böyle yapacağız. Bin 400 civarında seçim yeri var. Biz bunların sadece dörtte birinde aday göstermemize rağmen yüzde iki dolaylarında oy aldık. Herkese teşekkür ediyorum. Çünkü bir kuruş hazine yardımı almadan yaptık.

‘MİLLETİMİZ YANLIŞI KABUL ETMEZ’

1 buçuk katrilyon yardım aldılar. 5 siyasi partiye seçim yardımı olarak verilmesini asla kabul etmiyorum. Bu kadar fakir olan ülkede bu olmaz. Yardım yapılamaz mı? Yapılır ancak sadece propagandasını yapacak kadar. İnşallah önümüzdeki süreçte TBMM’de bütün bu antidemokratik uygulamalar, adaletsizlikler düzeltilir. Eğer düzeltilmezse milletin bu işlerin farkına vardığını görmek gerekir. Milletin aklının harekete geçtiğini görmek gerekir. Millet artık yanlış kimden gelirse gelsin kabul etmez. Herkesin yeni sürece, yeni devire göre bir tutum alması gerekir. Rabbim inşallah birlik, beraberlik içinde coşkulu, huzurlu, kardeşçe bir bayram geçirmeyi nasip etsin diyorum.”

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑