‘Hakem heyetlerine başvuru ücretsiz’
Kocaman, ‘Esnafımız olumsuz etkileniyor’
Fotoğraf ödülleri sahiplerini buldu
Makedon Bakan’dan yatırım çağrısı

Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Başarılı projede sertifika töreni

Gölcük Belediyesi, Gölcük Kent Konseyi ve Kocaeli Üniversitesi işbirliğinde yapılan

28 Mayıs 2019 Saat: 17:26
Başarılı projede sertifika töreni
Başarılı projede sertifika töreni

Gölcük’te Öğrenci Olmak Projesi kapsamında ‘Okulda ve Evde Öğreniyorum Projesi’nin sertifika töreni, dün Değirmendere Şehit Cengiz Topel İlkokulu’nda yapıldı

Gölcük Belediyesi, Gölcük Kent Konseyi ve Kocaeli Üniversitesi işbirliğinde yapılan Gölcük’te Öğrenci Olmak Projesi’nin bir ayağı olan ‘Okulda ve Evde Öğreniyorum Projesi’nin sertifika programı,  dün Değirmendere Şehit Cengiz Topel İlkokulu’nda gerçekleştirildi. Programa; Gölcük Kaymakamı Mustafa Irmak, Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, Gölcük İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu, Gölcük Kent Konseyi Başkanı Dr. Metin Şentürk, Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Nejat Akfırat, Kent Konseyi Genel Sekreteri Fatih Bayram, Okul Müdürü Güney Yılmaz, okul müdürleri, veliler, öğretmenler ve öğrenciler katılım gösterdi.

“143 ÖĞRENCİ VE 22 VELİ, EĞİTİME KATILDI”

Sertifika töreninde ilk konuşmayı yapan Değirmendere Şehit Cengiz Topel İlkokulu Müdürü Güney Yılmaz, “Kocaeli Üniversitesi, Gölcük Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gölcük Kent Konseyi işbirliğinde, Gölcük Vizyon 2023 Projesi kapsamında yürütülen ‘Okulda ve Evde Öğreniyorum’ isimli proje kapsamında, Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü öğrencileri, Dr. Öğretim Üyesi Nejat Akfırat ve Dr. Öğretim Üyesi Yıldız Öztan Ulusoy rehberliğinde, ilçemizdeki okullarda öğrenim gören 3. ve 4. sınıf öğrencilerine ve velilerine yönelik eğitim etkinlikleri düzenlendi.

143 ÖĞRENCİ VE 22 VELİ HAK KAZANDI

Programda konuşan Okul Müdürü Güney Yılmaz, “Etkinlikler, sonuçları ile birlikte değerlendirilerek eğitim programına yeni etkinlikler eklenmekte ve program geliştirilmektedir. Eğitim etkinliklerinde öğrencilerin iletişim, hayır diyebilme, problem çözme, özgüven ve kendini tanıma özelliklerinin geliştirilmesi hedeflendi. Haftada bir gün 3 ders saati ve toplam 5 hafta

planlanan eğitim programında öğrencileri, üniversite öğrencileri ile birlikte etkinliklere katılarak karşılıklı etkileşimde bulunmaları ve amaç doğrultusunda farkındalık oluşturmaları sağlanmaktadır. Okuldaki etkinlikleri desteklemek amacı ile yüksek lisans öğrencileri tarafından da öğrenci velilerine 7 – 19 yaş aile eğitim programı uygulanmaktadır. Bu yıl 143 öğrenci ve 22 veli, eğitim etkinliklerinin tamamına katılarak sertifika almaya hak kazandı. Ben projede emeği olan herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

‘HAYATA GEÇİRMEK BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ’

Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Nejat Akfırat, “Bu yıl projenin dördüncüsünü yapıyoruz. Bizim açımızdan çok kıymetli bir etkinlik oldu. Akademide sadece öğrenci yetiştirmek değil, uygulamayı hayata geçirmek bizim için çok önemli. Bu sene projeye yüksek lisans öğrencilerimiz de bu projeye katıldı. Bu sene ilkokul 3. sınıfları da projeye dahil ettik. Önümüzdeki yıllarda gerekli düzenlemelerle bu uygulamayı geliştirmeyi planlıyoruz. Buraya geldiğiniz için, bizlere bu olanağı sunduğunuz için teşekkür ediyorum” dedi.

‘HER PROJENİN ARKASINDA OLACAĞIZ’

Gölcük Kent Konseyi Başkanı Dr. Metin Şentürk, “Gelişmiş bir Gölcük ve Türkiye için geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin donanımlı yetişmesi çok önemli. Başta aileler olmak üzere Milli Eğitim Müdürlüğümüz, birçok kurum ve kuruluş, gençlerimizin daha iyi yetişmesi için çaba sarf ediyor. Bizler de Gölcük Vizyon 2023 Projesi kapsamında, Gölcük Belediyesi, Kocaeli Üniversitesi ve Gölcük Kent Konseyi işbirliği ile birçok projenin yanı sıra gençlerin geleceğe daha donanımlı yetişmesi için projeler geliştirmeye çalışıyoruz. Bu proje de Vizyon 2023 projelerinden bir tanesi. Biz, Kent Konseyi olarak gençlerimizin geleceğe daha donanımlı yetiştirilmesi için her projenin arkasında olacağız. Bu anlamda Kocaeli Üniversitesi, Kaymakamlığımız, Belediye Başkanlığımız ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne çok teşekkür ediyoruz. Belediye Başkanımız önderliğinde üniversitemizle bu projelerin daha kuvvetli bir şekilde artarak devam etmesine yönelik inancım tamdır” dedi.

‘134 BİN 932 ÖĞRENCİ PROJELERDE YER ALDI’

Gölcük İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu, “Ben ilçemizdeki öğrencileri ilgilendiren projeler hakkında konuşmak istiyorum. Gölcük’te Öğrenci Olmak Projesi, belediye ile yapılıyor. Bizim projelerle olan seviyemiz, diğer ilçelerden daha farklı. Değerler Eğitimi Projesi, MARKA projeleri ve yerel projeler gibi birçok proje var. Gölcük’te Öğrenci Olmak Projesi’nin birçok ortağı var. Buradaki amaç, etkenlerin üst seviyede ulaşmasıdır. Yoğun bir proje çalışması devam ediyor. Ziyaretlerimiz, kariyer günleri etkinliklerimiz oldu. Kültür gezileri, tiyatro ve sinema günleri gerçekleştirdik. Okullar arası yarışmalar yapıldı. 134 bin 932 öğrenci, bu projelerde bizzat yer almış. Çevre temizliği, askerlerimize destek çalışmaları gibi birçok projeye çocuklarımız imzalarını attı. Gölcük’te işbirliği içinde çalışmalar yapılıyor ve bu çalışmalar, çocuklarımızın daha iyi yetişmesi adına yapılmış çalışmalardır” dedi.

TÜRKİYE’DE ÖRNEK TEŞKİL EDİYOR’

Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer,“Gölcük Kent Konseyi, Gölcük Belediyesi ve Kocaeli Üniversitesi işbirliğiyle yapılan Vizyon 2023 projeleri var. Bu proje, Türkiye’de örnek teşkil ediyor. Biz bu projeye katkı vermeye devam edeceğiz. Şu ana kadar yapılan birçok projede ben de yer aldım. Eğitim noktasında yapmamız gerekenleri azami noktada gerçekleştirmemiz gerekiyor. Bugünkü projede de ilkokul 3 ve 4. sınıf öğrencilerine yönelik bazı eğitimler veriliyor. Anneler de çocukları ile etkili iletişim kurabilme çalışması yapıyor. Bu yıla ait projeler de yeniden belirlenecek. Bugün sertifikası verilecek olan bu proje de listede yer alıyor. Bu zamana kadar yapılan çalışmalar takdire şayandır. Ben burada emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Çocuklarımızın daha iyi bir eğitim almaları açısından önemli görevlerimiz olduğunu unutmayacağız” dedi.

ÜNİVERSİTEYE TEŞEKKÜR ETTİ

Gölcük Kaymakamı Mustafa Irmak, “Gölcük’te bir aydan bu yana görev yapıyorum. En çok dikkatimi çeken husus da milli eğitim oldu. Burada milli eğitimimiz, belediyemiz, sivil toplum örgütlerimiz büyük bir işbirliği içerisinde Gölcük eğitimine büyük bir katkı sağlamış. Bu birliktelik, Gölcük’ü daha güzel seviyelere çıkaracaktır. Proje kapsamında özellikle üniversitemize teşekkür ediyorum. Çocuklarımıza bu tür bir eğitimin verilmesinden ötürü arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Çocuklarımız, bizim geleceğimizdir. Onları hayata hazırlamak konusunda büyük bir görevimiz var. Ben herkese teşekkür ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

KATILIMCILARA SERTİFİKA VERİLDİ

Konuşmaların ardından velilere, eğitimi veren Kocaeli Üniversitesi öğrencilerine ve Değirmendere Şehit Cengiz Topel İlkokulu öğrencilerine sertifikaları verildi. Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer ve Gölcük Kent Konseyi Başkanı Dr. Metin Şentürk de Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Nejat Akfırat’a çiçek ve plaket takdim etti. Erdem ŞENGÜL

HABERİN GALERİSİ Tüm Galeriler

Başarılı projede sertifika töreni
Başarılı projede sertifika töreni
Başarılı projede sertifika töreni
Başarılı projede sertifika töreni
Başarılı projede sertifika töreni

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑