Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

‘Gerekli güvenlik önlemlerini alacağız’

‘Gerekli güvenlik önlemlerini alacağız’

10 Haziran 2019 Saat: 16:30
‘Gerekli güvenlik önlemlerini alacağız’
‘Gerekli güvenlik önlemlerini alacağız’

15-16 Haziran tarihlerinde yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) istinaden dün Gölcük Kaymakamlığı Toplantı Salonu’nda Sınav Koordinasyon Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Gölcük Kaymakamı Mustafa Irmak, “Gerekli güvenlik önlemlerini alacağız” dedi. 15-16 Haziran tarihlerinde ülke genelinde yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ile ilgili olarak dün Gölcük Kaymakamlığı Toplantı Salonu’nda, Sınav Koordinasyon Toplantısı yapıldı. Toplantıya Gölcük Kaymakamı Mustafa Irmak, İlçe Emniyet Müdürü Selçuk Özdemir, Kocaeli Üniversitesi Gölcük Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Fahrettin Öveç ve protokol üyeleri katılım gösterdi. Toplantıda konu hakkında açıklamalar yapan Gölcük Kaymakamı Mustafa Irmak, “2019 yılı YKS, ÖSYM tarafından üç oturum halinde yapılacak ve ilçemizde Gölcük Sınav Koordinatörlüğü sorumluluğunda uygulanacak” dedi.

 CUMARTESİ VE PAZAR GÜNLERİ SINAVLAR YAPILACAK

Sözlerine devam eden Kaymakam Irmak, “Sınav kapsamında Temel Yeterlilik Testi, 15 Haziran 2019 Cumartesi günü saat 10.15’te başlayacak ve 135 dakika sürecek. Alan Yeterlilik Testi, 16 Haziran Pazar günü 10.15’te başlayacak ve 180 dakika sürecek. Yabancı Dil Testi, 16 Haziran Pazar günü saat 15.45’te başlayacak ve 120 dakika sürecek. Söz konusu toplantıda bina yöneticilerine bina-salon tanıtım kartları teslim edilerek sınav uygulamasına ilişkin bilgilendirmeler yapılacak. İlçemizde Temel Yeterlilik Testi’nde, 16 okulda ve 300 salonda 5 bin 417 öğrenci sınava girecek” dedi.

 NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜ AÇIK OLACAK

Kaymakam Irmak, konuşmasının sonunda “Alan Yeterlilik Testi’nde 12 okulda ve 233 salonda 4 bin 158 öğrenci sınava girecek. Yabancı Dil Testinde ise 3 binada ve 46 salonda, 378 öğrenci sınava girecek. Söz konusu sınavlar için İlçe Nüfus Müdürlüğü Cumartesi günü 7.00 – 17.00 saatleri arasında, Pazar günü ise 7.00 – 15.30 saatleri arasında hizmet verecek. Bizler de sınavlara ilişkin güvenlik önlemleri ile koordinasyonu sağlamak adına gerekli önlemleri toplantımızda almak adına buradayız. Öğrencilerimize şimdiden başarılar diliyoruz” dedi. Erdem ŞENGÜL

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑