Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Mecliste gündem maddeleri oylandı

Gölcük Belediyesi Haziran Ayı Olağan Meclis Toplantısı, dün Gölcük Belediye Meclisi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

11 Haziran 2019 Saat: 17:16
Mecliste gündem maddeleri oylandı
Mecliste gündem maddeleri oylandı

Toplantıda gündem maddeleri değerlendirildi

Gölcük Belediyesi Haziran Ayı Olağan Meclis Toplantısı, dün Gölcük Belediye Meclisi Toplantı Salonu’nda yapıldı. Toplantıya Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, Gölcük Belediyesi Meclis Üyeleri ve daire müdürleri katılım gösterdi. Toplantıda ilk olarak şehitler anısına bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve ardından CHP Meclis Grubu tarafından, eşitlik birimi kurulması ve bu konunun meclis gündem maddelerine eklenmesi talebi hakkında bir soru önergesi verildi. Başkan Sezer, oy birliği ile kabul edilen soru önergesini son madde olarak gündeme ekledi.

MADDELERE DEĞİNİLDİ

Gerçekleştirilen meclis toplantısının ilk maddesinde ‘Meclis üyesi belediye başkan yardımcılarının aylık ödenek tespiti’ konusu görüşüldü. Belirtilen miktar, 9 bin 189 lira 85 kuruş olarak oy birliği ile kabul edildi. İkinci maddede ‘Kavaklı Mah. 476 Ada 10 ve 11 numaralı parsellere ait 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliği teklifi komisyon raporu’ görüşüldü ve oy birliği ile kabul edildi. Üçüncü maddede ‘Hisareyn Mah. 513 ada 17, 19, 25, 26, 27, 28, 29, 30 numaralı parseller ve 119 adaya ait 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliği teklifi komisyon raporu’ görüşüldü. Bu madde de oy birliği ile kabul edildi.

EŞİTLİK BİRİMİ KURULACAK

Gündemin dördüncü maddesinde ‘Değirmendere Topçular Mah. 474 Ada 1 parsel plan tadilatı teklifi komisyon raporu’ görüşüldü ve bu madde, oy çokluğu ile kabul edildi. Beşinci maddede ‘A. Ulaşlı Askeri Güvenlik Bölgeleri ve dondurulmuş konut alanlarına ilişkin hazırlanan 1/1000 ölçekli uygulama imar planı tadilat teklifi’ konusu görüşüldü ve bu madde oy birliği ile kabul edildi. Gündemin altıncı maddesi olan ‘İhsaniye 817 ada 11 nolu parselin Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne tahsisi’ konu, plan ve bütçe komisyonuna oy birliği ile havale edildi. Gündeme sonradan eklenen eşitlik birimi kurulması yönündeki teklif de meclis üyelerince oy birliği ile kabul edildi.

SORU ÖNERGELERİ OKUNDU

Gündem maddelerinin değerlendirilmesinin ardından CHP ve İYİ Parti’nin soru önergeleri okundu. CHP’de ilk soru önergesi, betonla düzeltilen yolların iyileştirilmesi, Yalı Yolu Caddesi’ndeki bazı sorunlar, Atatürk Ortaokulu’nda cumartesi günü sınava girecek öğrenciler için aynı gün kurulacak pazarda sessizlik sağlanması talebi gibi çeşitli konular ele alındı. İYİ Parti’den verilen soru önergesinde ise parklara güvenlik kameralarının takılması, ilçe genelinde uzayan ağaç dallarının budanması ve İhsaniye’deki bankamatiğin yerinin değiştirilmesi konularına değinildi. Erdem ŞENGÜL

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑