Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Türk Sağlık Sen’den sorunlara çözüm talebi

İl Ambulans Servisi Başhekimi Dr. Cihad Nazım Çaka’yıziyaret eden Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker,

12 Haziran 2019 Saat: 12:04
Türk Sağlık Sen’den sorunlara çözüm talebi
Türk Sağlık Sen’den sorunlara çözüm talebi

112 Acil Sağlık Hizmetleri istasyonlarında görev yapan sağlık çalışanlarının sendikaya aktarmış oldukları sorunları Başhekim Çaka’ya bildirdi

Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı, Türkiye Kamu Sen Denetleme Kurulu Üyesi, Türkiye Kamu Sen Kocaeli İl Temsilcisi Ömer Çeker, 112 Komuta Merkezi İş Yeri Temsilcisi Dr. Ahmet Murat Kazan ile birlikte İl Ambulans Servisi Başhekimi Dr. Cihat Nazım Çaka’yı makamında ziyaret etti.İl Ambulans Servisi Başhekim Yardımcısı Levent Çorlular da ziyarette hazır bulundu. Başkan Çeker; 112 Acil Sağlık Hizmetleri istasyonlarında görev yapan sağlık çalışanlarının iki konu başlığı altında sendikaya aktarmış oldukları sorunları Başhekim Çaka’ya aktardı. Ziyarette çalışanların sendikaya iletmiş oldukları sorunların çözümü üzerinde fikir müzakeresi yapıldı. Başhekim Çaka ziyaret için Başkan Çeker ve 112 Komuta Merkezi İş Yeri Temsilcisi Kazan’a teşekkür etti.

‘SORUNLARIN ÇÖZÜMÜNDE BAŞHEKİM ÇAKA’DAN HASSASİYET BEKLİYORUZ’

Ziyaret çıkışı Başkan Çeker yaptığı açıklamada, “Sorumlu sendikal anlayışımız çerçevesinde

112 Acil Sağlık Hizmetleri istasyonlarında görev yapan sağlık çalışanlarının sendikaya dilekçe vermek suretiyle iki konu başlığı altında aktarmış oldukları sorunları İl Ambulans Servisi  Başhekimi Dr. Cihat Nazım Çaka’ya aktardık. Sorunların çözümünde Başhekim Çaka’dan hassasiyet bekliyoruz. Sendika olarak diyalog ve uzlaşmadan yanayız. Aynı hassasiyeti idareden de bekliyoruz” dedi.

‘YEKNESAKLIĞI ORTADAN KALDIRMAK İDAREYE DE ÇALIŞANA DA FAYDA SAĞLAMAZ’

Başkan Çeker  sözlerinin devamında, “112 Acil Sağlık Hizmetleri istasyonlarında görev yapan sağlık çalışanlarının çalışma hayatında ciddi sorunları var iken bu sorunların çözümü noktasında idare olarak gayret sarf etmek var iken istasyonlarda görev yapan çalışanların mesaileri (nöbet) ile uğraşarak aynı istasyonda çalışanlar arasında farklı mesai uygulamasını usulsüz olarak hayata geçirmek ve istasyonlar arasında ve çalışanlar arasında yeknesaklığa ortadan kaldırmak idareye de çalışana da fayda sağlamaz. Bu durum her iki tarafı da huzursuz eder” ifadelerini kullandı.

‘BU TÜR SÖZLEŞMEYİ PERSONELİN İMZALAMA ZORUNLULUĞU YOKTUR’

Açıklamalarını sürdüren Çeker, “Kalite çalışması adı altında İl Ambulans Servisi Başhekimliğine bağlı birimlerde çalışan personele ‘Çalışan Personelin Güvenliği Farkındalık Bildirgesi’ adı altında sözleşme imzalatılmak istenmesi suretiyle çalışanın huzursuz edilmesi hizmet kalitesini artırmayacağı gibi idareye artı bir değer katmayacaktır. Bu tür sözleşmenin personelin imzalama zorunluluğu yoktur. Konu ile ilgili Sağlık Bakanlığı (Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü’nün) resmi yazısı da mevcuttur” ifadelerine yer verdi.

‘GELİŞMELER HAKKINDA KAMUOYUNU VE SAĞLIK ÇALIŞANLARINI BİLGİLENDİRECEĞİZ’

Başkan Çeker, “Sendika olarak diyalog ve uzlaşmadan yanayız. Sağlık çalışanlarının sendikamıza vermiş oldukları dilekçelere istinaden sorumlu sendikacılık anlayışı çerçevesinde sorunu iki başlık halinde ilgililere ilettik, konunun takipçisi olacağız. İlerleyen sürede iki konu ile ilgili gelişmeler hakkında kamuoyunu ve sağlık çalışanlarını bilgilendireceğiz. Ziyaret, sağlık çalışanları ve kurum adına faydalı olmuştur” şeklinde konuştu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑