Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Değerler Eğitimi’nde ödüller verildi

Değerler Eğitimi’nde ödüller verildi

12 Haziran 2019 Saat: 17:12
Değerler Eğitimi’nde ödüller verildi
Değerler Eğitimi’nde ödüller verildi

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün gerçekleştirdiği Değerler Eğitimi Projesi’nin kapanış programı, dün Gölcük Kongre Sarayı’nda gerçekleştirildi. Proje kapsamında düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. İlçemizde hizmet veren okullarda yapılan Değerler Eğitimi Projesi’nin kapanış programı, dün Gölcük Kongre Sarayı’nda yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Toplantıya Gölcük Kaymakamı Mustafa Irmak, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu, Gölcük Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Hafiz Arvas, İlçe Müftü Vekili Adnan Yıldız, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katılım gösterdi. Programda ilk olarak bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve ardından İstiklal Marşı’mız okundu. Sonrasında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yaptığı çalışmalara yönelik bir sunum izlendi.

‘ÇOCUKLARIMIZA DOĞRUYU GÖSTERMELİYİZ’

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu, yaptığı konuşmada, “Bizim amacımız, milli eğitimin millisinden faydalanmak, eğitim ve öğretimde ne yapabiliriz diye düşündük. Bununla ilgili olarak geçmiş dönemde bizlerle çalışmalarımıza katılan herkese teşekkür ediyorum. Sözelde çocuklarımızın bir yanlışını gördüğümüz zaman oturup konuşuyoruz ama elinden tutup doğruyu göstermede sıkıntı var. Söylemlerde herkes değerlerimizi söylüyor ama somut uygulamada sıkıntı olduğunu görüyoruz. Saygı, edep, merhamet, sevgi, selamlaşma farklı bir şey. Bir çalışma yaptık ve bunu sahaya sürdük. Biz yeri geldi tekne orucu dedik. Çocuklar, yarım gün oruç tuttu. Ezanla birlikte balon patlatıp iftar duası ile oruç açtı. Elini taşın altına koyup yol arkadaşlığı yapan herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

‘DEĞERLERİMİZİ ANLATIRSAK ÇOCUKLARIMIZ BUNA DAHA ÇABUK ALIŞIR’

Gölcük Kaymakamı Mustafa Irmak yapmış olduğu konuşmasında, “Bizim birçok öz değerimiz var. Bu değerler, toplumu toplum yapan, ortak yaşama dair öğelerdir. Çocuklarımıza değerleri anlatırken doğru veya yanlış diyoruz. Halbuki biz değerlerimizi daha iyi anlatırsak çocuklarımız buna daha çabuk alışmaya başlar. Özellikle manevi değerlerimizin çocuklarda önemli olduğunu biliyoruz. Okul müdürlerimize, çocuklarımıza, ailelerimize büyük bir görev düştüğünü düşünüyorum. Her yerde değerlerimizi görmemiz mümkün. Bizim değerlerin çocuklarımıza iyi anlatılması gerektiğini düşünüyorum. Katılan herkese teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.

DERECE ALANLARA ÖDÜLLER VERİLDİ

Konuşmaların ardından okulların değerler eğitimi ile ilgili olarak yaptıkları çalışmalara yönelik sunum izlettirildi. Okul öğrencilerinin okuduğu şiirlerin ardından İlçe Müftülüğü’nün çalışmaları, sunum yapılarak aktarıldı. Son olarak Değerler Eğitimi kapsamında düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere, ödülleri verildi. Sonrasında İlçe Müftülüğü’nün Ramazan ayı ile ilgili olarak yaptığı yarışmada dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.  Erdem ŞENGÜL

HABERİN GALERİSİ Tüm Galeriler

Değerler Eğitimi’nde ödüller verildi
Değerler Eğitimi’nde ödüller verildi
Değerler Eğitimi’nde ödüller verildi
Değerler Eğitimi’nde ödüller verildi

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑