Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Şampiyon okul ilk mezunlarını verdi

Alanında birçok dünya ve Türkiye şampiyonluğu bulunan Mehmet Akif Kız İmam Hatip Anadolu Lisesi Arapça-İngilizce Hazırlık Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu, ilk mezunlarını verdi

13 Haziran 2019 Saat: 15:27
Şampiyon okul ilk mezunlarını verdi
Şampiyon okul ilk mezunlarını verdi

İlimizde Mehmet Akif Kız İmam Hatip Anadolu Lisesi’nde başlayan Arapça-İngilizce Hazırlık Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu ilk mezunlarını verdi. 65 öğrencinin mezun olduğu program okulun bahçesinde yapıldı. Okul birincisi Rabia Emlikli olurken, mezuniyet törenine Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Yaşar Çakmak, Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi, Memur-Sen Kocaeli İl Başkanı Şahin Yaşlık, Okul Dernek Başkanı Şener İnce, Okul Aile Birliği Başkanı Ali Koç, AK Parti Dilovası İlçe Başkanı Osman Akbulut, Bekirpaşa Eski Belediye Başkanı Abdullah Köktürk, STK yöneticileri, çevre okul müdürleri ve veliler katıldı.

‘İLİMİZİ BAŞARIYLA TEMSİL EDİYOR’

5 yıllık kaliteli bir eğitim alan öğrenciler sosyal, kültürel, sportif ve akademik anlamda büyük başarılar elde etti. Mezun olan öğrenciler arasında dünya şampiyonluğu, Türkiye şampiyonluğu ve Kocaeli birinciliği alan birçok öğrencisi bulunan okul, Türkiye’de alanında söz sahibi olan sayılı okullardan olması sebebiyle ilimizi başarıyla temsil ediyor. Mezuniyet töreninde konuşan Okul Müdürü Fatih Şenocak, “İlk proje öğrenci grubumuzu mezun etmenin heyecanını, hüznünü ama bir o kadar da gururunu yaşadık. Teşekkürler gençler. Çok kısa sürede büyük başarılara imza attınız.

‘ÖNCE KARAKTER SONRA KARİYER’

Şehrimizin ve ülkemizin gururu oldunuz. Şimdi yeni ufuklara yelken açma vakti geldi. Sizleri bir üst öğrenime, üniversite hayatına gönderiyoruz. Üstün başarılarınızın artarak burada da devam edeceğine yürekten inanıyoruz. Bizleri unutmayın. Bizler sizleri asla unutmayacağız. Okulumuzun ikinci adresiniz olduğu hep aklınızda olsun. Önce karakter, sonra kariyer hedefiyle sizleri yetiştirmek için okul yönetimi ve öğretmenleriniz olarak elimizden geleni yaptık. Sizler de bu yönde gayret gösterdiniz. Özellikle sizleri yetiştiren tüm öğretmenlerinize minnettarız” dedi.

‘ALLAH YOLUNUZU AÇIK ETSİN’

Hiçbir emeğin karşılıksız kalmayacağını vurgulayan Şenocak, “Allah hakkınızda hayırlı olan fakültelere yerleşmenizi nasip etsin. Allah yolunuzu, bahtınızı her daim açık eylesin. Üzerinizdeki emekleri için anne ve babanız başta olmak üzere tüm aile fertlerinizi de kutluyoruz. Onlar için de hayırlı olsun diyoruz. 12. sınıf okul birincimiz Rabia Emlikli'yi, Dünya Şampiyonu takımımızdan mezun olan Asiye Asude Komut'u ve okulumuzda öğrenci iken hafızlıklarını tamamlayan ve mezun olan Ayşenur Şen'i, Feyzanur Bektaş'ı özellikle tebrik ediyoruz. Ve elbette mezun olmaya hak kazanan tüm kıymetli öğrencilerimizi de tekrar kutluyoruz. Bu güzel günümüzü bizlerle paylaşan tüm katılımcılara en kalbi şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑